![]() |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
Quote:
Eu spun sa ne mai gasim si sa mai tinem legatura ca numai asa putem face ceva frumos pe viitor. |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
Quote:
|
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
1 Attachment(s)
Si la final, Lista completa cu participantii la accelerare, masinile, puterea, masa, rapoartele, cluburile, cursele (documentul atasat mai jos) - imi cer scuze pentru eventualele erori strecurate.
Va rog daca mai aveti poze sau filme sa le postati ori aici ori sa mi le transmiteti pe Ymsg!. Id-ul meu este mpbuzau. As aprecia acest gest in special din partea cluburilor. Multumim tuturor participantilor, cluburilor, sustinatorilor. Speram ca v-ati simtit cu totii bine. Poate ne revedem cu bine la anul. Va salutam! Mousaios Auto Club Sportiv |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
Quote:
Nu acelasi lucru il pot spune si despre cel care s-a inscris cu " 330xd " ... imi miroase a fake si daca e asa e rusine frate ... unii vor sa se ridice ( Vezi exemplu la CZR care a urcat de fiecare data in grupe si tot respectul ptr el ) , voi coborati !!! Quote:
O singura sugestie : data viitoare sa aveti pe cineva care sa verifice si motoarele inainte de incadrarea in grupe ... ca puteam sa vin cu 2 numere de pe o alta masina cu motor mic si cu talonul ei si sa rup toata grupa cu un motor de 5000 . |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
Quote:
|
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
Quote:
am vazut talonul omului ... eram in spatele lui cand s-a inscris |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
Quote:
|
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
Pozele unde sunt?
|
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
[QUOTE=X-Ray-Eyes;1741795]
Nu acelasi lucru il pot spune si despre cel care s-a inscris cu " 330xd " ... imi miroase a fake si daca e asa e rusine frate ... unii vor sa se ridice ( Vezi exemplu la CZR care a urcat de fiecare data in grupe si tot respectul ptr el ) , voi coborati !!! [QUOTE] ;) Exact, fake!!! Vezi ca M3-urile E46 cam fug de el, asa ca te inteleg ca iti miroase a fake, dar miroase a... diesel, de fapt! Si, de fapt, fa calculele: 231cp, 1710kg. Fiecare isi alege masina pe care o vrea, pe care, prin proiectul propriu o apropie de ceea ce vrea el (sa arate bine/sa fuga bine/sa stea bine)... Din aceasta cauza unii au fost mai inspirati si altii nu. Asta e, nu toti suntem la fel si nu gandim la fel si e bine asta pentru ca nu ar mai exista nimic din ceea ce facem, nu ar mai fi concurenta. Whatever... Cursa (ca la atat am luat parte) reusita in proportie mare. Marele "-" a fost siguranta concurentilor prin prisma celor care priveau (pentru ca noi, cei care am concurat, eram predispusi "erorilor" din cauza spectatorilor) pentru ca ei au venit sa ne vada pe noi (si nu invers) si au facut-o la modul care se practica la noi (din diferite motive - lipsa fonduri/oameni/spatiu amenajat). Imi pare rau ca se fac discutii pe tema claselor. Tot timpul au fost discutii si tot vor mai fi. Fie ca incadrarea va fi tot asta sau alta, e scris clar pe un site sau pe un regulament, deci, fa calculele, uite-te in jur iar dupa aia daca incepi milogeala la inscriere ca nu e corect sau alte chestii de genul asta, inseamna ca nu ti-ai modificat masina cat trebuie/ca nu masina buna pt acea grupa sau (in unele cazuri) ca nu ai caracter... Una peste alta, fata de incadrarea cu care era obisnuita lumea, e mult mai bine, e mult mai echilibrat - fara drept de apel. Cei care nu vad lucrul asta, ori sunt chiori ori sunt carcotasi. Imi cer scuze pentru afirmatii dar asta este parerea mea si asta e... faceti contestatie! :D Felicitari tuturor, de la cea mai slaba masina pana la cea mai puternica, care au stiut sa castige dar sa si piarda! Ura! SE ASTEAPTA POZE SI FILMULETE, FRATILOR! P.S.: Saint, e 330xd - poate modifici si pe macsportiv.ro |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
Quote:
Si 231 cai poate are pe talon ... daca ii avea si pe strada era alta treaba .. nu as fi stat eu la 3 masini in spatele lui pe 400m ci el la un tir in spatele meu. Masina trage f bine ... si e de apreciat ce a facut ... ca s-a multumit doar sa se dea la grupa mica e pb lui ... Si stai chill ca nu am venit cu masina stock de am batut 330 alpina ... Personal am vrut sa urc o grupa mai sus sa vad cum stau dar nu s-a putut ... |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
[QUOTE=X-Ray-Eyes;1742183]Si stai chill ca nu am venit cu masina stock de am batut 330 alpina ...[QUOTE]
Ok... deci tu nu ai venit cu masina stock (lucru care mi se pare clar si normal) dar ceilalti ar fi trebuit sa vina? Sau cum, ca nu inteleg?! Tu, precum si ceilalti 99% din participanti nu ai completat cu datele din talon?! Pe bune acum... Care e problema ca la el s-a pretat altfel o resoftare?! Chiar nu inteleg care e problema ta? Nu ti-ai mai luat-o pana acum de la un diesel, este?! Sau nu asa de grav... |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
[QUOTE=Zyx;1742208][QUOTE=X-Ray-Eyes;1742183]Si stai chill ca nu am venit cu masina stock de am batut 330 alpina ...
Quote:
Problema e ca m-am mai dat cu 330d si i-am mancat ficatzii ... faptul ca el mi-a dat-o denota ca baiatu a facut mult mai multe modificari decat o simpla resoftare ceea ce mi-a dat de gandit ca nu ar fi 330 ... si in plus de asta elementele care nu au legatura cu 330 : evacuare de 335, bara de 335 , etc . Nu inteleg EU care e problema ta de te tot ataci ... esti avocat ? Te-am intrebat mai sus . Cu ocazia asta si cu postul asta am incheiat discutzia cu tine si pe tema asta . O zi buna. |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
ce imi place cand unii nu stiu sa piarda !
http://dan.insomniaracing.org/ draga x-ray-eyes - o masina nu e facuta doar din motor! cand bati un 330d si iei bataie de la un 330xd (a se vedea X-ul) inseamna ca nu stii sa pui intrebarile cum trebuie! Felicitari Dan !! |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
FELICITARI M.A.C.S. , FELICITARI DRAGOS.
restul il stiti si voi, poate pe viitor ma voi putea alatura sa pot ajuta cu ceva MULTA BAFTA IN CONTINUARE! |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
VB LUNGA...SARITI CU FILMULETELE DE LA CURSA SA VEDEM SI NOI PE CE DISCUTATI VOI
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:14. |
- Copyright 2026 4Tuning