Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Starea curselor auto (https://forum.4tuning.ro/53-starea-curselor-auto.html)
-   -   O pistă de drag: idei şi propuneri (https://forum.4tuning.ro/53-starea-curselor-auto/59077-pista-drag-idei-propuneri.html)

SEBASTIAN 07-11-08 23:53

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by pHlow (Post 1246723)
e comic.. cat era public proiectul 402 toata lumea mai facea cate o pista. Acum ca a fost retras contul se pare ca s-au linistit apele si nimeni nu mai zice nimic, nu mai e informat nimeni, cu toate ca asa se zicea. Nici mpa nu mai da informatii , nici sebastian ... Nu am nimic cu cei 2 citati,doar analizez situatia din exterior. Ce e ciudat totusi pt ca cei 2 au fost sceptici in ceea ce priveste orice alta incercare... Pacat.. potential este dar nu exista intelegere si cu adevarat o comunitate...

Am auzit si vazut multe la viata mea, am si realizat cate ceva iar ceea ce se incepuse era o vrajeala ieftina mult mediatizata de interesele unora.
Acum au sacii in caruta si stiti voi cum e vorba ...
Am terenul 10ha astept sa gasesc un investitor corect sa pun a punct tot ce este de facut.

aleps_corrado 15-03-09 21:25

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
hihihi stiu eu una da nu este pista..... este o sosea care ! ce era dambovita inainte asta e de 5 ori mai buna pt cunoscatori de la volnutexas mai in fatza !

nsl_iuli 16-03-09 11:51

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by aleps_corrado (Post 2150837)
hihihi stiu eu una da nu este pista..... este o sosea care ! ce era dambovita inainte asta e de 5 ori mai buna pt cunoscatori de la volnutexas mai in fatza !

Alepsandrule, pista se intelege prin locul special amenajat unde te poti da fara teama de ati sari in fata vre-un pieton/cal/biciclist/caruta/sau mai stiu eu ce specie de patruped, si unde daca ai ghinionul sa iti faca poc un cauciuc, sau mai stiu eu ce, sa nu sfarsesti infipt in vre-un copac de pe marginea drumului, sau sa mori inecat in garla:))

bbm 16-03-09 16:22

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1850272)
Am terenul 10ha astept sa gasesc un investitor corect sa pun a punct tot ce este de facut.

esti mare daca gasesti pe "praful" asta acel investitor corect in viziunea ta;

PS: in actualele conditii economice cred ca mai ai de asteptat citiva ani

Lucian 16-03-09 16:48

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
E simplu ... calculeaza care ar fi investitia si vinde actiuni.

SEBASTIAN 16-03-09 19:52

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
400 000 euro este valoarea de baza a investitiei deci nu e f mult

Alexxxx 16-03-09 21:11

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Am si eu un loc cu 650 de metrii lungime si 35 latime! Credeti ca se poate construi o pista? Cam la ce pret ar ajunge investitia?De asemenea caut si eu un sponsor! Terenul este la km 23 pe Autostrada Bucuresti-Pitesti! Multumesc mult!

SEBASTIAN 16-03-09 21:13

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
800m lungime , latimea este ok

bbm 17-03-09 07:35

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 2153254)
E simplu ... calculeaza care ar fi investitia si vinde actiuni.

ideea ta este buna, au mai avut-o / propus-o si altii doar ca exista un personaj care atunci cind nu este de aceeasi parere cu tine te ia la injuraturi.

Lucian 17-03-09 08:07

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Atunci facem altfel ... facem o tombola cu bilete in valoare de 10 euro . Prin regulamentul tombolei la final castigatorul primeste dreptul de a folosi banii castigati pentru a face o pista . ;) Solutii se pot gasi daca se vrea o pista. Daca se vrea o afacere numita pista e mai complicat.

F_L_R 17-03-09 09:12

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Cand am incercat sa fac ceva sa u gasit 2 pasarici care sa fie contra....acum las pasaricile sa cante pe limba lor si sa fie ele "nota DO".....si o sa mai aveti de asteptat multi ani pana se va face ceva. Cat despre acctiuni....am vazut si Dracula Park cum l ati vazut toti.
Daca tot s au batut altii cu punul in piept ca fac......sa faca , voi fi un concurent platitor.
Macar eu m am resemnat ca nu voi putea face nimic in conditiile actuale , mai ales acum dar altii inca viseaza cai verzi pe pertei .
NU se va face niciodata nimic!!!! Daca nu va exista un singur om care sa aibe si teren si bani pt investitie nu se va face nimic , iar acest om cu siguranta nu cred ca exista pe acest forum. Eu sper sa nu am dreptate in ce spun dar deocamdara asta este realitatea.

Alexxxx 17-03-09 16:52

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Sebastian crezi ca 650 de metri nu sunt de ajuns??Cam la ce pret crezi ca se ajunge??

Lucian 17-03-09 16:55

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Nu au cum sa fie de ajuns ... 402 ai nevoie pt accelerare , mai ai nevoie de minim 50 inainte de start si un minim de 300-400m dupa finish .

SEBASTIAN 17-03-09 17:09

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by NSL_Florica (Post 2155458)
Cand am incercat sa fac ceva sa u gasit 2 pasarici care sa fie contra....acum las pasaricile sa cante pe limba lor si sa fie ele "nota DO".....si o sa mai aveti de asteptat multi ani pana se va face ceva. Cat despre acctiuni....am vazut si Dracula Park cum l ati vazut toti.
Daca tot s au batut altii cu punul in piept ca fac......sa faca , voi fi un concurent platitor.
Macar eu m am resemnat ca nu voi putea face nimic in conditiile actuale , mai ales acum dar altii inca viseaza cai verzi pe pertei .
NU se va face niciodata nimic!!!! Daca nu va exista un singur om care sa aibe si teren si bani pt investitie nu se va face nimic , iar acest om cu siguranta nu cred ca exista pe acest forum. Eu sper sa nu am dreptate in ce spun dar deocamdara asta este realitatea.

Speranta moare ultima!
sanse sunt determinare are nu este

SEBASTIAN 17-03-09 17:21

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 2156967)
Nu au cum sa fie de ajuns ... 402 ai nevoie pt accelerare , mai ai nevoie de minim 50 inainte de start si un minim de 300-400m dupa finish .

Absolut exact si obiectiv! iar latimea eu as vrea sa fie de min 50m desi nu este o norma


All times are GMT +2. The time now is 19:53.

- Copyright 2026 4Tuning