Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   BMW E30 325i Turbo vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/55710-bmw-e30-325i-turbo-vs.html)

andreiwtw 19-08-09 10:05

Re: BMW E30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 2567897)
refacut cu interne de serie sau din alea de "diesel" ?

internele sunt de serie , cele utilizate de producator .
pentru aceasta configuratie sunt suficiente pentru un parcurs de minim 25.000 - 30.000 km .
sa nu uitam ca m20 este unul din cele mai fiabile motoare din gama bmw .

boh_325t 26-11-09 09:51

Re: BMW E30 325i Turbo
 
[QUOTE=andreiwtw;2568876]internele sunt de serie , cele utilizate de producator .
pentru aceasta configuratie sunt suficiente pentru un parcurs de minim 25.000 - 30.000 km .
sa nu uitam ca m20 este unul din cele mai fiabile motoare din gama bmw .[/QUOTE

hai la treaba .......inca mai este frumos afara .....nu mai ai cu cine sa te dai la categoria ta ??????:???::???::???::???::lol:

andreiwtw 26-11-09 09:58

Re: BMW E30 325i Turbo
 
[QUOTE=boh_325t;2838095]
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 2568876)
internele sunt de serie , cele utilizate de producator .
pentru aceasta configuratie sunt suficiente pentru un parcurs de minim 25.000 - 30.000 km .
sa nu uitam ca m20 este unul din cele mai fiabile motoare din gama bmw .[/QUOTE

hai la treaba .......inca mai este frumos afara .....nu mai ai cu cine sa te dai la categoria ta ??????:???::???::???::???::lol:

Incepand , sper, din seara asta masina va fi disponibila pentru orice provocare .
... Va avertizez ca este intr-o forma maxima si are chef de joaca dupa 2 luni de pauza ;)

Iulika0069 27-11-09 12:00

Re: BMW E30 325i Turbo
 
Vrmmm.. :P

andreiwtw 27-11-09 16:36

Re: BMW E30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by Iulika0069 (Post 2841026)
Vrmmm.. :P

hai deseara ...

luci4n_vl 10-01-10 10:25

Re: BMW E30 325i Turbo
 
325i turbo.....cati cai ai scos?.....sunt curios....poate daca suntem apropiati...ne vedem la o legala.......

andreiwtw 10-01-10 22:02

Re: BMW E30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by luci4n_vl (Post 2962318)
325i turbo.....cati cai ai scos?.....sunt curios....poate daca suntem apropiati...ne vedem la o legala.......

325 cai si 419 Nm a scos pe dyno ...
sper sa ne vedem anu' asta la o legala ca sa vedem cum sta treaba intre noi ;) ...
tu cati cai ai scos ... ???

luci4n_vl 11-01-10 09:03

Re: BMW E30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 2964632)
325 cai si 419 Nm a scos pe dyno ...
sper sa ne vedem anu' asta la o legala ca sa vedem cum sta treaba intre noi ;) ...
tu cati cai ai scos ... ???

nu am puso p dyno....dar am undeva la 260-280....4x4.....da....chiar as vrea sa ne vedem la o legala.......mi`ar face placere sa ma dau cu un urs decat cu un WRX.....iubesc e30 si e36.....pt k mai am si o "pisica" puturoasa...325 tds....:)):))deh..pt consum...si optiuni...:P

andreiwtw 11-01-10 21:51

Re: BMW E30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by luci4n_vl (Post 2965498)
nu am puso p dyno....dar am undeva la 260-280....4x4.....da....chiar as vrea sa ne vedem la o legala.......mi`ar face placere sa ma dau cu un urs decat cu un WRX.....iubesc e30 si e36.....pt k mai am si o "pisica" puturoasa...325 tds....:)):))deh..pt consum...si optiuni...:P

daca o sa participi, cu siguranta ne vom intersecta macar la una-doua ... cel mai sigur la pitesti ca-i la jum. drumului ...

luci4n_vl 12-01-10 00:40

Re: BMW E30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 2967998)
daca o sa participi, cu siguranta ne vom intersecta macar la una-doua ... cel mai sigur la pitesti ca-i la jum. drumului ...

da....pitesti....slatina...ne gasim noi...doar suntem akolo la grupa:P daca nu ne incadreaza...k nah eu sunt 4x4....o ardem asa "romaneste" cum stim numai noi noi :P

beuionut 12-01-10 09:33

Re: BMW E30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 2964632)
325 cai si 419 Nm a scos pe dyno ...
sper sa ne vedem anu' asta la o legala ca sa vedem cum sta treaba intre noi ;) ...
tu cati cai ai scos ... ???


Frumoase cifre.... :)
Felicitari pentru masina ,cred ca abia astepti sa se incalzeasca putin!

andreiwtw 12-01-10 23:02

Re: BMW E30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by beuionut (Post 2968946)
Frumoase cifre.... :)
Felicitari pentru masina ,cred ca abia astepti sa se incalzeasca putin!

Evident, d-abia astept sa mai plimb ursu' :)
Dar cred ca cifrele mele vor juca la "pitici" cand va fi gata a ta .
Felicitari si tie pentru curajul cu care ai investit in masina ta !!!
Astept prima provocare de la tine deja ... ;) :)))

andreiwtw 12-01-10 23:05

Re: BMW E30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by luci4n_vl (Post 2968518)
da....pitesti....slatina...ne gasim noi...doar suntem akolo la grupa:P daca nu ne incadreaza...k nah eu sunt 4x4....o ardem asa "romaneste" cum stim numai noi noi :P

conform grupelor Legal Racing suntem la aceeasi categorie cred ...
daca nu, ne dam la libere sau ... :) ;) gasim noi o solutie !!!


All times are GMT +2. The time now is 01:06.

- Copyright 2026 4Tuning