Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   al meau Cielo '95 gle (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/44561-meau-cielo-95-gle.html)

nucu_as 13-11-07 07:23

Re: al meau Cielo '95 gle
 
multumesc mult baieti!!! sa fie de la capacul delcou pe care l-am schimbat???poate nu mai face bine scanteia aia la fise...(sa nu radeti de mine, imi dau si eu cu parerea)...bine ca problema asta o mai aveam si inainte 2-4 secunde tineam cheia pe pornit pana sa o ia...numai cand era frig ce-i drept...
o sa intreb un electrician sa va urmez sfatul!

BGD_NNE 15-11-07 09:39

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Mey nucu dar knd ii dai cheie iti lasa vreo impresie ca vrea sa porneasca sau se invarte in gol pana porneste ??? Daca iti pare ca vrea sa porneasca atunci e de la aprindere , daca nu .....mie cand e frig afara imi sta in jur de 1 - 2 secunde .

nucu_as 16-11-07 08:06

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Quote:

Originally Posted by BGD_NNE (Post 1200115)
Mey nucu dar knd ii dai cheie iti lasa vreo impresie ca vrea sa porneasca sau se invarte in gol pana porneste ??? Daca iti pare ca vrea sa porneasca atunci e de la aprindere , daca nu .....mie cand e frig afara imi sta in jur de 1 - 2 secunde .

mah parca se ingatuie asa putin 1-2 secunde dar porneste...dimineata in general se intampla sau cad e foarte frig afara...dar porneste de fiecare data...

nucu_as 12-12-07 08:14

Re: al meau Cielo '95 gle
 
problema rezolvata...era de la baterie care in cele din urma m-a lasat balta...nu a mai pornit deloc...am cumparat baterie noua 198 ron Rombat cu gar 2 ani si acum porneste la sfert...

pt cei interesati am schimbat "distributia" adica 3 curele si un intinzator (curea distributie, curea alternator, curea AC si rola presoare) pret: 190 ron plus 100 ron manopera = 290 ron per total

azi de dimineata cand ma duceam la serviciu am obs ca nu mai se aprinde becul pe faza scurta dar pe faza lunga si pe pozitie merge...trebuie sa schimb becul? imi puteti spune voi? daca da ce fel de becuri sa iau...as vrea ceva mai puternic...

astept recomandari din partea voastra...merci

Geo_ZGA 12-12-07 16:08

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Becuri H4, de 55w parca... nu lua mai puternice, fiindca o sa orbesti pe altii si poti sa-ti "prajesti" instalatia electrica.
am auzit de la mai multi de Phillips Blue Vision sau Night... (parca asa le zice). dar mi s-au parut scumpe, cam cu 70 ron am vazut setul. eu o sa incerc sa iau un set de bi-xenon, vinde cineva cu 450 ron aici ep forum.

RD-Woo 12-12-07 16:52

Re: al meau Cielo '95 gle
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by nucu_as (Post 1140194)
ma jucam aseara cat eram prin masina si am facut niste poze cu telefonul...as vrea si eu niste ceasuri albe pt cielo...ar arata frumos pe al meu...mai ales ca e alba masina...se poate face rost de asa ceva...eventual m-ar bate gandul sa schimb si ledurile cu unele albastre ca de verde sunt satul....astept raspunsurile voastre....iar cu distributia nimik???? idei ceva....????

referitor la ce ai scris mai sus.......am cautat......si am gasit...... de astra f. nu stiu cat de folositor iti este avand in vedere ca are gradatie pana la 220km/h (ne-am fi bucurat noi:twisted: )

nucu_as 14-12-07 21:44

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Quote:

Originally Posted by RD-Woo (Post 1243175)
referitor la ce ai scris mai sus.......am cautat......si am gasit...... de astra f. nu stiu cat de folositor iti este avand in vedere ca are gradatie pana la 220km/h (ne-am fi bucurat noi:twisted: )

arata bine....trebuie sa existe si de cielo...cine ma ajuta si pe mine? plssssssssssss

Geo_ZGA 15-12-07 10:02

Re: al meau Cielo '95 gle
 
nucule, vezi la daewoo tuning > ceasuri albe cielo. am gasit eu plasme pt cielo, ai poze si mai multe detalii acolo.

nucu_as 15-12-07 20:26

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Quote:

Originally Posted by Geo_ZGA (Post 1247293)
nucule, vezi la daewoo tuning > ceasuri albe cielo. am gasit eu plasme pt cielo, ai poze si mai multe detalii acolo.

da Geo am prins ideea...alea sunt plasme...si costa 200 ron eu nu vreau asa investitie...exista se pare mai la inceputul thread-ului o sa incerc sa iau legatura cu tipul ala de pune si led-uri...eu nu vreau decat plansele alea albe...fara leduri, deci costuri minime....merci oricum Geo pt prezentarea plasmelor alea...

DACIA-Wrc 15-12-07 20:41

Re: al meau Cielo '95 gle
 
poi plasmele alea albe defapt sunt..sau nu sunt conectate la curent :P
daca vrei investitie minima pune autocolant

nucu_as 09-01-08 09:05

Re: al meau Cielo '95 gle
 
1 Attachment(s)
am cumparat becuri xenon cica....am dat 50 ron pe ele plus niste beculete de interior si pt numar albastre...foarte bune becurile...sunt super multumit si recomand cu caldura becurile astea...se vad super...mult mai bine ca cele de dinainte ...iata si adresa:

http://www.autoschrott.ro/index.php?...at&prodcat=140
plus o poza cu masina...doar una...cam naspha dar merge...am pus si niste stergatoare tip lamela plus niste ornamente la usi si capacul de benzina

ps; am cumparat si plasa de aluminiu pt masca fata dar nu am reusit sa o pun.... ceva idei?

D o n n 09-01-08 11:43

Re: al meau Cielo '95 gle
 
intra pe id asta don_allex90

nucu_as 09-01-08 12:13

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Quote:

Originally Posted by D o n n (Post 1283374)
intra pe id asta don_allex90

sorry man nu pot ca sunt la serviciu si nu am acces la messenger...dar am retinut id-ul tau...poate deseara cand ajung acasa intru pe mess...

BGD_NNE 09-01-08 12:29

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Nucu,fara suparare, nu imi plac ornamentele alea ...mai bine fara ele ..parerea mea . Oricum tu faci cum vrei .eu doar mi-am spus parerea

DACIA-Wrc 09-01-08 12:36

Re: al meau Cielo '95 gle
 
pe cat is jentile? le vinzi?


All times are GMT +2. The time now is 01:12.

- Copyright 2026 4Tuning