![]() |
Re: al meau Cielo '95 gle
multumesc mult baieti!!! sa fie de la capacul delcou pe care l-am schimbat???poate nu mai face bine scanteia aia la fise...(sa nu radeti de mine, imi dau si eu cu parerea)...bine ca problema asta o mai aveam si inainte 2-4 secunde tineam cheia pe pornit pana sa o ia...numai cand era frig ce-i drept...
o sa intreb un electrician sa va urmez sfatul! |
Re: al meau Cielo '95 gle
Mey nucu dar knd ii dai cheie iti lasa vreo impresie ca vrea sa porneasca sau se invarte in gol pana porneste ??? Daca iti pare ca vrea sa porneasca atunci e de la aprindere , daca nu .....mie cand e frig afara imi sta in jur de 1 - 2 secunde .
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
|
Re: al meau Cielo '95 gle
problema rezolvata...era de la baterie care in cele din urma m-a lasat balta...nu a mai pornit deloc...am cumparat baterie noua 198 ron Rombat cu gar 2 ani si acum porneste la sfert...
pt cei interesati am schimbat "distributia" adica 3 curele si un intinzator (curea distributie, curea alternator, curea AC si rola presoare) pret: 190 ron plus 100 ron manopera = 290 ron per total azi de dimineata cand ma duceam la serviciu am obs ca nu mai se aprinde becul pe faza scurta dar pe faza lunga si pe pozitie merge...trebuie sa schimb becul? imi puteti spune voi? daca da ce fel de becuri sa iau...as vrea ceva mai puternic... astept recomandari din partea voastra...merci |
Re: al meau Cielo '95 gle
Becuri H4, de 55w parca... nu lua mai puternice, fiindca o sa orbesti pe altii si poti sa-ti "prajesti" instalatia electrica.
am auzit de la mai multi de Phillips Blue Vision sau Night... (parca asa le zice). dar mi s-au parut scumpe, cam cu 70 ron am vazut setul. eu o sa incerc sa iau un set de bi-xenon, vinde cineva cu 450 ron aici ep forum. |
Re: al meau Cielo '95 gle
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
|
Re: al meau Cielo '95 gle
nucule, vezi la daewoo tuning > ceasuri albe cielo. am gasit eu plasme pt cielo, ai poze si mai multe detalii acolo.
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
|
Re: al meau Cielo '95 gle
poi plasmele alea albe defapt sunt..sau nu sunt conectate la curent :P
daca vrei investitie minima pune autocolant |
Re: al meau Cielo '95 gle
1 Attachment(s)
am cumparat becuri xenon cica....am dat 50 ron pe ele plus niste beculete de interior si pt numar albastre...foarte bune becurile...sunt super multumit si recomand cu caldura becurile astea...se vad super...mult mai bine ca cele de dinainte ...iata si adresa:
http://www.autoschrott.ro/index.php?...at&prodcat=140 plus o poza cu masina...doar una...cam naspha dar merge...am pus si niste stergatoare tip lamela plus niste ornamente la usi si capacul de benzina ps; am cumparat si plasa de aluminiu pt masca fata dar nu am reusit sa o pun.... ceva idei? |
Re: al meau Cielo '95 gle
intra pe id asta don_allex90
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Nucu,fara suparare, nu imi plac ornamentele alea ...mai bine fara ele ..parerea mea . Oricum tu faci cum vrei .eu doar mi-am spus parerea
|
Re: al meau Cielo '95 gle
pe cat is jentile? le vinzi?
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:12. |
- Copyright 2026 4Tuning