![]() |
Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti
Eu cred ca ar fi mai bine sa inceteze toti cu parerile bune sau rele . Pana la urma s-a organizat un eveniment, s-au prezentat in jur de 80 de concurenti daca nu ma insel si au fost o multime de spectatori . De ani buni nu a mai fost organizat asa ceva in Buc . Oricine ar organiza asa ceva nu o sa poata sa multumeasca pe toata lumea. Sunt si pareri bune , dar in mare parte cam proaste. Trebuie sa ne bucuram sa am avut parte de un asa eveniment si probabil organizatorii data viitoare or sa invete din greselile de acum. Nu este deloc usor sa organizezi curse legale ....si s-a vazut asta destul de bine azi.
|
Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti
Quote:
Chiar nu vrei sa intelegi ca ai organizat un eveniment ca nivel comparabil cu 2005? Lucrurile au evoluat mai mult decat esti tu capabil sa intelegi. Vai de capul tau!!! |
Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti
Quote:
Aceleasi probleme de aderenta le-a avut si anul trecut la Tulcea. Corvette-urile C6 standard (nu Z06 sau ZR1) in general au probleme cu suspensia care pe spate e cu arcuri lamelare si din cauza asta pe o suprafata de rulare cu denivelari nu se descurca deloc bine. Sunt si destul de usoare (gen 1400kg) ceea ce nu le ajuta deloc la aderenta. |
Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti
Quote:
|
Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti
Quote:
Incidentul in care Corvette a sarit afara. Ne bucuram pentru norocul pe care l-a avut pilotul si noi in acelasi timp. Legat de intrventie Ambulanta a fost asezata foarte bine astfel incat a ajuns foarte repede la locul accidentului. Pompierii au fost si sunt foarte bine dotati si instruiti chiar daca aparent s-au prezentat si cu o masina veche, ma mir totusi ca nu s-a facut observata masina Nissan Navara de interventie rapida a pompierilor care era mereu in jurul pistei, care deschidea cursele, care a mers in fata participantilor in paralel cu masna de paza. Incidente au fost mai multe, au fost cateva si prin public dar Irbis Guard Grup si-a facut datoria foarte bine, iar la accident publicul a fost imediat dus in zona de siguranta dupa ce au venit sa vada ce s-a intamplat. |
Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti
Eu sunt proprietarul corvette-ului, vina este in totalitate a mea pentru ca am ignorat problemele de aderenta ridicate de asfalt care le-am observat clar la primul run. Faptul ca intr-un final am pus frana si am tras de volan este pentru ca in prima instanta masina o luase spre public dupa ce am am incercat sa o controlez din gaz. Am constatat apoi cu groaza ca urma de derapaj era la 5 cm de bordura de pe partea cu publicul :(.
Nu vreau sa bat campii, dar probabil ca a fost cea mai puternica (sa zicem cu cel mai mare cuplu) masina prezenta acolo si nu exista comparatie cu o alta masina care sa fii avut probleme similare la fel de grave, dar tind sa cred ca daca mai incercau unii din cei consacrati in drag cu tractiune spate cu puteri mult mai mari decat mine, se putea intampla mult mai rau. Clar nu e o suprafata de concurs pentru masini si puteri de genul asta. Nici cu vht nu ar fi fost, decat s-ar fi dat toata pista. Eu nu am avut nimic, masina a scapat surprinzator de bine (o aripa si far sparte, de revopsit usa si bara spate, un prag desprins si cam atat). Eu cand vad filmarile imi vine greu sa cred ca a fost "norocul" asta. TIN SA LE MULTUMESC DIN SUFLET fratilor mei de club de la PPR fata de care nu am cum sa nu ma revansez vreodata, baietilor mei de la service, baietilor de la UNKNOWN care au aratat ca prietenia transcede "rivalitatea" dintre cluburi, organizatorilor si membrilor din staff-ul de la china town si tuturor celor care m-au ajutat sa scot masina de acolo si m-au sustinut moral :). |
Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti
Am si eu o intrebare.... cine este acest individ? https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
|
Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti
Quote:
SEI - unul din vechii organizatori si foarte cunoscut in lumea curselor, un om de baza la fiecare legala. |
Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti
cate discutii inutile bai frate...nu va e rusine sa strigati atat despre organizare? de ce nu v-ati bagat si voi? ca s-a putut. poate faceati ceva mai bun. in loc sa sustineti, sa incurajati, voi strigati si comentati ca nu a stiut ala de la poarta sa va dea nu stiu ce informatie...cat despre locatie asta a fost asta s-a putut...a fost ceva micut...ceva de inceput pe anul asta...data viitoare va fi mai bine cu siguranta
|
Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti
Quote:
dar la noi toti comenteaza de ce ? a fost cu bani , a fost acum 2 seri noaptea Muzeelor ...toata lumea MOCA era full paralizat Bucurestiu unu se lauda ca nu a fost de 10 ani la antipa si acum a avut TIMP ...pai da ca era MOCA acum 1 luna cam asa a fost un eveniment cu ziua Lecturii in Bucuresti in centrul vechi pe Lipscani unde s-a facut un covor de carti de vreo 3000 de bucati .......care urmau la sfarsit sa se imparta cate o carte fiecarui spectator ...a fost Bucluc ca la Pomul de 30 de metri de la Unirii de acum cativa ani ... deci daca pe viitor se organizeaza asa ceva ar trebui sa vorbim cu Vanghelie de la sectorul 5 sa organizam la el asa ceva si sa vina si el cu echipa cu mici si bere din partea primariei....... ar fi NEMAIPOMENIT !!! |
Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti
Incep prin a-mi exprima parerea de rau ptr incidentul lui Elspa..Ma bucur ca masina a scapat "ieftin" si ca el nu a patit nimic.
Continui prin a le multumi tuturor celor care s-au implicat in organizarea acestei curse...Aceasta cursa a adus veteranii (Florica,SEI,VEC,Tase si multi altii) curselor de masini inapoi la start.. O sa fie din ce in ce mai bine, va garantez.. Imi parea rau ca nu am mai stat pana la sfarsit, dar lipsa sepcii si-a spus cuvantul :D PS : Puteti face o lista cei care s-au simtit pacaliti cu acei 5 ron, si ii veti primi inapoi in schimbul stergerii contului vostru de pe 4tuning.. PS2: Fanii DRE la Tulcea/Arad si fanii LR la Bucuresti..E simplu..Nu trebuie sa existe razboi,replici taioase, injurii etc...Respect pentru cei care participa si intr-o parte si in cealalta netinand cont de ura dintre cele doua "organizatii".. Numai bine;) |
Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti
Quote:
|
Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti
Quote:
|
Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti
Un eveniment exemplu.. negativ.. ASA NU !!!:rolleyes2
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:56. |
- Copyright 2026 4Tuning