Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   vag 2.0 tdi 140cp (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/35819-vag-2-0-tdi-140cp.html)

MasterTuner 13-10-07 16:18

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Noi la MasterTuner avem pe stoc un GT2056 de R5 noua si facem galerii custom de inox pentru orice aplicatie.

ceky 14-10-07 12:35

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Si noi la DimSport facem un soft custom ca nimeni altii .....:d insa confirm ca ce spune Florin este foarte adevarat, am vazut cu ochii mei!
Bine Florine .....:d
Cu respect,
Ceky

bluey 18-10-07 10:48

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Noi (eu si Avionu) ne-am intalnit aseara si am stat de vorba.
Baiat de treaba.

ceky 18-10-07 11:00

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Si? sau ati stat doar de vorba ????

bluey 18-10-07 11:06

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Ne-am si plimbat putin.:twisted:

ceky 18-10-07 11:57

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Si?????????
:d
De ce nu zici nimic ???

bluey 18-10-07 12:09

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Pai a fost asa:
De pe loc am fost inaintea lui cu aproximativ o masina pe 400m.
Din mers cu startul lui am plecat odata din spate si il ajungeam dar a trebuit sa franeze.
A doua oara din mers tot cu startul lui am ratat startul dar veneam din spate la fel.
Diferentele nu sunt mari.
E posibil sa fie mai grea a lui mai ales ca aseara avea plinul facut.
M-a surprins ca de pe loc el cu supensie sport a pierdut.
Era si frig si nu avea aderenta.Eu aveam si cauciucurile fata desumflate de la BZ.
Masina mea trage un pic mai bine.
Astept filmuletul sa vad cat de mare a fost diferenta.
Amandoi aveam roti pe 16" pe fata cu mentiunea ca el avea cauciucurile putin mai uzate decat ale mele.
Am uitat.
La o masuratoare cu g-techul cu masina goala am scos consecutiv 7.03 cu esp activat si 7.13 cu esp off.Nu am facut decat 2 masuratori.
Cu subwooferul si bancheta spate (~110kg) in masina am scos 7.52-7.54

ceky 18-10-07 12:19

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
E despre asta ziceam...... deci pina la urma e de bine sau de rau ??? :-)

shtrumfy2k 18-10-07 12:20

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
in afara de soft mai aveti si alte modificari?

bluey 18-10-07 12:43

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Eu nimic deocamdata.
Avionu tot nimic in afara de suspensie.

Avionu 18-10-07 13:14

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Confirm rezultatele si parerile lui bluey..pierd startul de pe loc..nu am aderenta.Din mers(plecat din a 2 a la ~ 2000 ture) suntem aproximativ egali, din cauza traficului nu am putut sa schimbam mai mult de 1-2 trepte si nici sa fiu prea atent la cum sta el. Poate ne mai dam pe un drum liber pana la capat si vedem care sunt diferentele.Parerea mea e ca motoarele au aproximativ aceeasi putere, diferenta o face greutatea si aerodinamica masinilor. A fost o seara placuta, bluey tre sa mai fii stat cu noi(pana pe la 3 dim). A fost fun fun fun.Multa bafta

P.S. Baiat de treaba Bluey

zGb 18-10-07 15:37

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
don't even dream about 7.03 0-100 doar cu soft :)

bluey 18-10-07 15:45

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 1155437)
don't even dream about 7.03 0-100 doar cu soft :)

Mi-ai spus asta si la BZ.
Presupun ca te bazezi pe ceva cand spui asta.
Eu nu am decat masuratoarea G-techului.
Si nu vad ce legatura are ca e modificare soft sau altceva???

yoda 18-10-07 16:08

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by bluey (Post 1155454)
Mi-ai spus asta si la BZ.
Presupun ca te bazezi pe ceva cand spui asta.
Eu nu am decat masuratoarea G-techului.
Si nu vad ce legatura are ca e modificare soft sau altceva???

a fost zgaiba la bz ???? :rolleyes2

bluey 18-10-07 16:11

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Da dar degeaba :)))


All times are GMT +2. The time now is 15:04.

- Copyright 2026 4Tuning