Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto (https://forum.4tuning.ro/22-troubleshooting-howto-mecanica-electrica-probleme-auto.html)
-   -   autodata cine are ? (https://forum.4tuning.ro/22-troubleshooting-howto-mecanica-electrica-probleme-auto/34630-autodata.html)

sorin74iv 31-03-10 19:55

Re: autodata cine are ?
 
Salutare.Va rog sa ma ajutati sa instalez Autodata dupa linkul de mai sus!Am copiat fisierul din likul respectiv arhivat apoi l-am dezarhivat ,mai incolo nu mai stiu pt ca sunt vreo cateva foldare cu inst si nu stiu care este ordinea si care le instalez.Tel 0769234458(imi dati un bip si va sun eu)sau [email protected]at direct nu mi-l poate trimitr nimeni?!Va rog!

sorin74iv 31-03-10 19:56

Re: autodata cine are ?
 
Salutare.Va rog sa ma ajutati sa instalez Autodata dupa linkul de mai sus!Am copiat fisierul din likul respectiv arhivat apoi l-am dezarhivat ,mai incolo nu mai stiu pt ca sunt vreo cateva foldare cu inst si nu stiu care este ordinea si care le instalez.Tel 0769234458(imi dati un bip si va sun eu)sau [email protected]at direct nu mi-l poate trimite nimeni?!Va rog!

cristi373837 21-04-10 21:54

Re: autodata cine are ?
 
am incercat sa instalez si are virus

Procororu 27-05-10 20:13

Re: autodata cine are ?
 
salut cine poate sami dea si mie autodata sami repar si eu masina mercedes sprinter 310va multumesc

turbojack 27-05-10 21:55

Re: autodata cine are ?
 
Pai baietii astia ce scriau mai sus?
@cristi373837,crack-ul programului este vazut ca virus.Dezactiveaza antivirusul atat la download (pe care-l salvezi pe DVD),cat si la instalare.

Alex_shaolin 15-06-10 20:18

Re: autodata cine are ?
 
sa iti dea dumnezeu sanatate :D;)...

iuly_007 15-06-10 22:32

Re: autodata cine are ?
 
am descarcat si eu programul, am urmat toti pasii iar acum, cand incerc sa deschid imi da urmatoarea eroare. aveti idee unde am gresit?
edit: vad ca nu merge sa atasez imaginea. dar imi zice ca adbcd.exe has encountered a problem and needs to close...bla,bla

jagy 19-06-10 22:08

Re: autodata cine are ?
 
Quote:

Originally Posted by iuly_007 (Post 3444017)
am descarcat si eu programul, am urmat toti pasii iar acum, cand incerc sa deschid imi da urmatoarea eroare. aveti idee unde am gresit?
edit: vad ca nu merge sa atasez imaginea. dar imi zice ca adbcd.exe has encountered a problem and needs to close...bla,bla


Trebuie sa ai instalat netframework 3.5.

marius_902002 24-06-10 22:32

Re: autodata cine are ?
 
Pe windows 7 cu Net Framework 4 instalat imi iese din program in timpul instalarii... Install.exe needs to close

Pe Xp cu NetFramework 3.5, dupa ce-l instalez imi da eroare cu "This version of the CD/DVD has expired. Please ensure that the correct version of the CD/DVD is installed."

A mers cuiva sau... e doar aiureala?

marius7 05-07-10 19:49

Re: autodata cine are ?
 
Quote:

Originally Posted by woodee (Post 2001829)
Am Autodata 3.24 (ian 2009) are in plus modul de diagnoza si modul presiune pneuri.
Cine e interesat astept mesaj.

trimitem si mie te rog pe [email protected]. multumesc mult.:D

cristi373837 10-07-10 13:30

Re: autodata cine are ?
 
nu merge nici la mine,spune ca versiunea este expirata.....

tibi.dumitran 06-08-10 18:40

Re: autodata cine are ?
 
Buna, ma numesc Tibi si asta e primul meu post pe forum. Am incercat sa instalez Autodata3.24, insa primesc aceeasi eroare ca si ceilalti. Din pacate, nu am putut sa urmez toti pasii de instalare, din cauza ca ceea ce am descarcat nu e complet. Mai jos sunt detaliile.

Autodata 3.24 NU merge din cauza ca nu e complet !!!

Vezi INSTRUCTIUNI DE INSTALARE:
...
3. Replace adbcd.dll in Autodata folder with adbcd.dll (456kb)
...

Fisierul adbcd.dll de 456kb nu exista !

Il rog pe clawmvp sa revizuiasca fisierele distribuite.
Multumesc mult in numele tuturor utilizatorilor.

tibi.dumitran 06-08-10 19:29

Re: autodata cine are ?
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by tibi.dumitran (Post 3568583)
Buna, ma numesc Tibi si asta e primul meu post pe forum. Am incercat sa instalez Autodata3.24, insa primesc aceeasi eroare ca si ceilalti. Din pacate, nu am putut sa urmez toti pasii de instalare, din cauza ca ceea ce am descarcat nu e complet. Mai jos sunt detaliile.

Autodata 3.24 NU merge din cauza ca nu e complet !!!

Vezi INSTRUCTIUNI DE INSTALARE:
...
3. Replace adbcd.dll in Autodata folder with adbcd.dll (456kb)
...

Fisierul adbcd.dll de 456kb nu exista !

Il rog pe clawmvp sa revizuiasca fisierele distribuite.
Multumesc mult in numele tuturor utilizatorilor.


Am gasit fisierul da click aici , insa tot nu ma ajuta. Autodata nu porneste. Spune adbcd.exe has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.
A rezolvat cineva problema?
Mentionez ca am urmat intocmai pasii pentru instalare SI am instalat inainte Net.Framework 3.5
Pentru cei interesati, am uploadat fisierul adbcd.dll de 456kb si instructiunile de instalare folosite de catre mine.
Astept pareri, solutii.

Multumesc

autigus 10-08-10 14:01

Re: autodata cine are ?
 
Quote:

Originally Posted by woodee (Post 2001829)
Am Autodata 3.24 (ian 2009) are in plus modul de diagnoza si modul presiune pneuri.
Cine e interesat astept mesaj.

il vreau si eu

autigus 17-08-10 19:33

Re: autodata cine are ?
 
[email protected]


All times are GMT +2. The time now is 22:54.

- Copyright 2026 4Tuning