Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   EUROPENE (https://forum.4tuning.ro/400-europene.html)
-   -   Ce parere aveti despre smart? (https://forum.4tuning.ro/400-europene/3428-parere-aveti-smart.html)

Magos 23-06-07 02:34

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
azi l-am studiat cap coada... l-am innebunit pe bietul baiat...
nu mai suport timpul ramas intre mine si masina :((((

frozzen 25-06-07 13:29

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
cine poate sa imi zica mai multe despre roadster?sunt tentat sa cumpar un smart roadster si as vrea sa stiu in general la ce probleme sunt predispuse si daca se comporta la fel de bine pe cum arata:D

bluey 25-06-07 16:34

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by frozzen (Post 965734)
cine poate sa imi zica mai multe despre roadster?sunt tentat sa cumpar un smart roadster si as vrea sa stiu in general la ce probleme sunt predispuse si daca se comporta la fel de bine pe cum arata:D

Principala problema e ca nu se mai fabrica.
Depinde a ce ti se pare ca arata.
Iti da senzatia de masina de curse dar nu este o masina de curse.
Si din interior si de afara.
Este extraordinar de stabila si evacuarea sport este un must have :)
Aceleasi motoare de 700 ca si pe 4-2 dar cu turbine mai mari.

frozzen 25-06-07 18:37

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by bluey (Post 965966)
Principala problema e ca nu se mai fabrica.
Depinde a ce ti se pare ca arata.
Iti da senzatia de masina de curse dar nu este o masina de curse.
Si din interior si de afara.
Este extraordinar de stabila si evacuarea sport este un must have :)
Aceleasi motoare de 700 ca si pe 4-2 dar cu turbine mai mari.

pai stiu toate chestiile astea...insa am o frica de cutia aia de viteze secventiala...sunt curios daca se strica repede in regimu de mers in romania!!

bluey 26-06-07 00:14

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by frozzen (Post 966128)
pai stiu toate chestiile astea...insa am o frica de cutia aia de viteze secventiala...sunt curios daca se strica repede in regimu de mers in romania!!

Eu nu am auzit de vreuna defecta.
Oricum nu este o cutie secventiala in toata regula.
Este o cutie robotizata, adica o cutie manuala cu ambreiaj electric si schimbator la fel.;)

Magos 26-06-07 02:03

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
bluey bluey... ce ne facem fara tine?? :D
tu esti "tatal" smarturilor... hi hi hi

frozzen 26-06-07 02:11

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by bluey (Post 966671)
Eu nu am auzit de vreuna defecta.
Oricum nu este o cutie secventiala in toata regula.
Este o cutie robotizata, adica o cutie manuala cu ambreiaj electric si schimbator la fel.;)

beton...deci pot sa stau linistit:D si sa ma duc sa imi cumpar un roadster :D pacat ca nu exista o sectiune si pe 4tuning dedicata Smart -e totusi o masina cunoscuta si care prinde lipici!

Magos 27-06-07 21:47

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
nu exista... se face!!! ;)

frozzen 27-06-07 21:50

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by Magos (Post 970296)
nu exista... se face!!! ;)

ar fi ceva...am rascoltit tot netu despre detalii despre roadster ,mai exact pareri ale posesorilor de smart...abia pe topicu asta am gasit.

Magos 29-06-07 18:00

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
dupa ce ca roadsterul e cam rarutz in tara....

TSC-Us 30-06-07 09:56

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
1 Attachment(s)
Brabus a scornit un Smart mai inteligent

Si cei mici pot fi sportivi. Smart Fortwo Brabus este principalul argument in acest sens.

Smart a prezentat versiunile Brabus pentru noua generatie a modelului Fortwo. Acestea sunt disponibile in ambele versiuni de caroserie, coupe si cabrio, si determina o imagine mai agresiva (in masura posibilitatilor, evodent) a mini-modelului Smart.

Pachetul Brabus este format din jante din aliaj Brabus Monoblock VI, suspensii coborate, bosaje accentuate pentru aripi si un sistem de evacuare sport. La interior, vorbim de pedalier Brabus din aluminiu, acelasi material utilizat pentru difuzoarele de aer. Volanul sport cu trei spite si cu padele pentru schimbarea treptelor completeaza oferta Brabus pentru Fortwo. Si nu e tot. Daca nu va ajung dotarile din pachetul standard, puteti opta pentru cel Xclusive, care adauga mai multe elemente de design exterior, scaune incalzite si acoperite cu tapiterie din piele si un pachet de gadgeturi cromate pe bord si pe interiorul usilor.

In ceea ce priveste motorizarea lui Fortwo Brabus, vorbim de un motor cu trei cilindri de 98 de cai putere care duce minimodelul german la prima suta de kilometri pe ora in 9.9 secunde si la 155 km/h viteza maxima.

Pretul modelului de baza cu kit Brabus este de 16.490 de euro, cei care isi doresc dotari substantiale fiind nevoiti sa scoata din buzunar 22.500 euro.

frozzen 30-06-07 13:47

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by Magos (Post 973482)
dupa ce ca roadsterul e cam rarutz in tara....

sunt vreo 4-5 in craiova :D

bluey 01-07-07 20:30

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by TSC-U (Post 974228)
Brabus a scornit un Smart mai inteligent

Si cei mici pot fi sportivi. Smart Fortwo Brabus este principalul argument in acest sens.

Smart a prezentat versiunile Brabus pentru noua generatie a modelului Fortwo. Acestea sunt disponibile in ambele versiuni de caroserie, coupe si cabrio, si determina o imagine mai agresiva (in masura posibilitatilor, evodent) a mini-modelului Smart.

Pachetul Brabus este format din jante din aliaj Brabus Monoblock VI, suspensii coborate, bosaje accentuate pentru aripi si un sistem de evacuare sport. La interior, vorbim de pedalier Brabus din aluminiu, acelasi material utilizat pentru difuzoarele de aer. Volanul sport cu trei spite si cu padele pentru schimbarea treptelor completeaza oferta Brabus pentru Fortwo. Si nu e tot. Daca nu va ajung dotarile din pachetul standard, puteti opta pentru cel Xclusive, care adauga mai multe elemente de design exterior, scaune incalzite si acoperite cu tapiterie din piele si un pachet de gadgeturi cromate pe bord si pe interiorul usilor.

In ceea ce priveste motorizarea lui Fortwo Brabus, vorbim de un motor cu trei cilindri de 98 de cai putere care duce minimodelul german la prima suta de kilometri pe ora in 9.9 secunde si la 155 km/h viteza maxima.

Pretul modelului de baza cu kit Brabus este de 16.490 de euro, cei care isi doresc dotari substantiale fiind nevoiti sa scoata din buzunar 22.500 euro.

Vezi ca exista si un 1,4 V6 210Cp.

Magos 04-07-07 10:47

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
bluey documentatul.... hi hi hi

Ovi407 06-07-07 02:23

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
2 Attachment(s)
de curand mi-am luat si eu unul si e bestial, isi merita toti banii. Dupa ce l-am luat binenteles ca i-am facut o revizie (schimb de ulei in cutie, motor, toate filtrele, placutele de frana) si m-a costat 2,3 mil


All times are GMT +2. The time now is 09:06.

- Copyright 2026 4Tuning