![]() |
no hai facem la pariu....vino cu pisicutza 328 si io cu 325 .. ok ?
|
Eu de haion si restul am amintit ca plusuri.Interiorul l-au stricat rau de tot cu bordul.Plansa de bord e ok are forma dar pozitionarea butoanelor de climatizare si restul...Am facut azi la o intalnire NSL niste poze comparative calibra mea si bmw unui prieten si am realizat inca o data ca votez tot calibra.O sa va dau apa la moara imediat ce descarc pozele de pe tel.
|
nu vreau sa te supar dar nu are rost sa incerci sa convingi cu calibra :wink: pana ajunge opel.....ah e departe,mam linistit.
au mai incercat si altii vezi audi rs4 vs bmw,dar o sug aiurea ca nu are rost :lol: bmw is the king of the road man :!: :wink: |
1 Attachment(s)
ia uite si lor le place in bmw :wink:
mi-au zis ca e naspa calibra :lol: pe bune :lol: |
5 Attachment(s)
Iaca pozele.Bmw este de vanzare(318 is).Eu cred ca mult mai misto e linia la calibra.
|
acum nu te supara stiu ca ai calibra si e normal sa i-ti placa dar bmw-ul arata mult mai bine si e mai impunator.
nu degeaba bmw-ul are o tinuta de drum buna.il tradeaza oricum aspectul. calibra e frumoasa dar un meserias in ale pilotajului sigur va alege bm. :roll: e o masina mult mai sigura din orice punct de vedere. :wink: apropo cat vrea pe bmw :?: :roll: asa doar ca sa am o idee de preturile din tara.e inm. :?: |
3 Attachment(s)
Si eu tot calibra prefer :twisted:
|
6 Attachment(s)
Era vorba de aspectul exterior si atat.Bmw este inscris si daca imi dai o adresa de mail iti mai trimit niste poze cu el.Vrea 8500eu.Da e super masina.De fapt o sa pun niste poze chiar aici sper sa nu se supere nimeni.
|
mersi de poze :wink:
e misto bm-ul,imi place si culoarea. |
calibra aia cabrio e urata cu spume, mie personal NU imi place de nici un fel, in schimba aia maronie/portocalie imi place nespus de mult
|
7 Attachment(s)
calibra rulezz
:) :) cateva poze sa-l convingem si pe pauladrian :) |
in poza id_0352.jpg in afara de vopsea si jenti nu imi place nimic dupa ea :x
|
Si bmw-urile au un aspect placut, simbolizeaza putere , au un look impunator, da calibra-ul parca are un aspect asa mai sportiv
|
e ciudat la E36 ca Romania e una din putinele tari unde coupe-urile sunt mai scumpe decat berlinele...
ma rog nu e cazul is-ului care vad ca are un aspect deosebit si is sunt oricum destul de rare dar in general mi se pare stupid ca un 318 (sa zicem) berlina e 5000 euro iar un coupe e peste 6500 (din acelasi an, normal)! |
pai numa la bmw se intampla asta. Eu personal, gandind obiectiv, chiar daca am Calibra, n-as da 8500E pe bmw-u ala. De exemplu mie nu imi plac stopurile alea clare care le are, si nici jantele, nici spoileru fata. In schimb, daca imi iau o calibra 16v stock, cu 4500,4700E, de restu pana la 8500 o fac avion. Dar daca iti iei un 325 stock, cre ca iti mai raman bani de un plin si pt actele de la udriste cand o inscrii. Si de ce sa-ti iei o masina facuta dupa gustul proprietarului, cand poti s-o faci de la 0, asta bineinteles, daca gustul respectivului coincide cu a celui care o vinde, atunci no problem.
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:14. |
- Copyright 2026 4Tuning