Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   dati-va cu parerea , BMW sau CALIBRA (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/3169-dati-parerea-bmw-calibra.html)

aR99bMw 23-02-05 17:37

no hai facem la pariu....vino cu pisicutza 328 si io cu 325 .. ok ?

R3Kin 24-02-05 06:42

Eu de haion si restul am amintit ca plusuri.Interiorul l-au stricat rau de tot cu bordul.Plansa de bord e ok are forma dar pozitionarea butoanelor de climatizare si restul...Am facut azi la o intalnire NSL niste poze comparative calibra mea si bmw unui prieten si am realizat inca o data ca votez tot calibra.O sa va dau apa la moara imediat ce descarc pozele de pe tel.

pauladrian 24-02-05 10:03

nu vreau sa te supar dar nu are rost sa incerci sa convingi cu calibra :wink: pana ajunge opel.....ah e departe,mam linistit.
au mai incercat si altii vezi audi rs4 vs bmw,dar o sug aiurea ca nu are rost :lol:
bmw is the king of the road man :!: :wink:

pauladrian 24-02-05 10:13

1 Attachment(s)
ia uite si lor le place in bmw :wink:
mi-au zis ca e naspa calibra :lol: pe bune :lol:

R3Kin 24-02-05 12:44

5 Attachment(s)
Iaca pozele.Bmw este de vanzare(318 is).Eu cred ca mult mai misto e linia la calibra.

pauladrian 24-02-05 13:05

acum nu te supara stiu ca ai calibra si e normal sa i-ti placa dar bmw-ul arata mult mai bine si e mai impunator.
nu degeaba bmw-ul are o tinuta de drum buna.il tradeaza oricum aspectul.
calibra e frumoasa dar un meserias in ale pilotajului sigur va alege bm. :roll:
e o masina mult mai sigura din orice punct de vedere. :wink:
apropo cat vrea pe bmw :?: :roll: asa doar ca sa am o idee de preturile din tara.e inm. :?:

FiReBuRn 24-02-05 13:30

3 Attachment(s)
Si eu tot calibra prefer :twisted:

R3Kin 24-02-05 13:46

6 Attachment(s)
Era vorba de aspectul exterior si atat.Bmw este inscris si daca imi dai o adresa de mail iti mai trimit niste poze cu el.Vrea 8500eu.Da e super masina.De fapt o sa pun niste poze chiar aici sper sa nu se supere nimeni.

pauladrian 24-02-05 17:54

mersi de poze :wink:
e misto bm-ul,imi place si culoarea.

alexutzu 24-02-05 17:55

calibra aia cabrio e urata cu spume, mie personal NU imi place de nici un fel, in schimba aia maronie/portocalie imi place nespus de mult

Gsx_18 25-02-05 00:38

7 Attachment(s)
calibra rulezz
:)
:)
cateva poze sa-l convingem si pe pauladrian :)

alexutzu 25-02-05 11:53

in poza id_0352.jpg in afara de vopsea si jenti nu imi place nimic dupa ea :x

Gsx_18 25-02-05 13:34

Si bmw-urile au un aspect placut, simbolizeaza putere , au un look impunator, da calibra-ul parca are un aspect asa mai sportiv

teddy 25-02-05 13:44

e ciudat la E36 ca Romania e una din putinele tari unde coupe-urile sunt mai scumpe decat berlinele...
ma rog nu e cazul is-ului care vad ca are un aspect deosebit si is sunt oricum destul de rare dar in general mi se pare stupid ca un 318 (sa zicem) berlina e 5000 euro iar un coupe e peste 6500 (din acelasi an, normal)!

tox 25-02-05 14:37

pai numa la bmw se intampla asta. Eu personal, gandind obiectiv, chiar daca am Calibra, n-as da 8500E pe bmw-u ala. De exemplu mie nu imi plac stopurile alea clare care le are, si nici jantele, nici spoileru fata. In schimb, daca imi iau o calibra 16v stock, cu 4500,4700E, de restu pana la 8500 o fac avion. Dar daca iti iei un 325 stock, cre ca iti mai raman bani de un plin si pt actele de la udriste cand o inscrii. Si de ce sa-ti iei o masina facuta dupa gustul proprietarului, cand poti s-o faci de la 0, asta bineinteles, daca gustul respectivului coincide cu a celui care o vinde, atunci no problem.


All times are GMT +2. The time now is 21:14.

- Copyright 2026 4Tuning