Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Opel Calibra Turbo......asteapta provocari (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/31088-opel-calibra-turbo-asteapta-provocari.html)

GTA 15-11-07 19:47

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
Quote:

Originally Posted by mesarici (Post 1200896)
N-am stiut ca are A5 nu eram nicic eu chiar atat de prost sa zic o asemenea aberatie..ho incett...l-am confundat pur si simplu cu altcineva!:lol:

Se intampla si la case mai mari......oricum ....ce masini ziceai ca ai batut cu SW-ul ?????

mesarici 15-11-07 19:50

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
Quote:

Originally Posted by GTA (Post 1200985)
Se intampla si la case mai mari......oricum ....ce masini ziceai ca ai batut cu SW-ul ?????

avea un vecin o calibra de 2.0 16 v si decat pe ala l-am facut din gama opel..!iar in rest am mai facut decat delea 1.7 DTi,si 2.0 Dti...dar asa in gluma cum ar veni !!..ne-am luat cand ba ne duceam la tara ba..etc!:lol:

GTA 15-11-07 20:00

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
Aha......am inteles.Ce sa zic......bafta si ucide toate DTI,TDI,CDI,HDI-urile pe care le prinzi......

Catalyn 15-11-07 21:27

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
Quote:

Originally Posted by mesarici (Post 1200988)
avea un vecin o calibra de 2.0 16 v si decat pe ala l-am facut din gama opel..!iar in rest am mai facut decat delea 1.7 DTi,si 2.0 Dti...dar asa in gluma cum ar veni !!..ne-am luat cand ba ne duceam la tara ba..etc!:lol:

adica un prapadit de 115 cai, mama ce victorie..iti platesc eu motorina pina la slobozia sa te vad cu te tin oolele sa te dai cu bosorogul ala de calibra...ce zici?

Catalyn 15-11-07 21:35

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
Quote:

Originally Posted by catalyn (Post 1201153)
adica un prapadit de 115 cai, mama ce victorie..iti platesc eu motorina pina la slobozia sa te vad cu te tin oolele sa te dai cu bosorogul ala de calibra...ce zici?

pardon 150 ca uitasem ca e 16 volti....tot o treaba

bogdan_wrc 15-11-07 21:54

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
pejoistule eu zic ca tu vrei sa faci curse si nu ai cu cine....si in continuare...nu ai cu cine...

yoda 16-11-07 12:16

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
frateee...plm...ala e cu capu' rau de tot!de acum propun consultatii la medic inainte de a se activa vreun cont!!!!!!!!!!!!!!:D
oricum ...daca mai vrea eu il astept cu "autobuzul" meu !

Cortez 21-11-07 01:40

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
Quote:

Originally Posted by catalyn (Post 1201165)
pardon 150 ca uitasem ca e 16 volti....tot o treaba

sau de 136 !

Oricare ar fi din astea nu poate fi dat de un HDI decat daca e vb de ala care vor cei de la Pejaules sa participe la Le Mans!

Doc 21-11-07 13:23

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
Offtopic: Nenea Cortez afla ca pejosul de 1.6HDi 110CP modificat poate face multe masini de 150CP, ma refer aici la varianta mai usoara 307.

mesarici 21-11-07 16:40

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
doc si asa n-au cum sa inteleaga ei cat de bun e peugeot dar in fine..poluam topicul degeaba..las-i ca ei nici pe astea nu le au ..majoritatea nu au masini chiar sau viseaza sa el aiba..asa ca ciocu mic!astia care vbesc aiurea..cand oti aVEA SI HDI deastea jafuri cum le ziceti atunci sa mai vorvbiti!:x

bogdan_wrc 21-11-07 17:04

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
yoda...raspunde-i tu te rog... sau zyx sau zGb, ca eu incerc inca sa ma trezesc...

scorpio GL 21-11-07 17:57

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
mescarici, esti cam infatuat..., crezi ca ai face pe 400m o masina din 77 de cateva zeci de ori mai ieftina ca a ta?
daca da, devii mai modest?

L3on 21-11-07 21:05

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
mescarici nu mai strica topicul omului...si pune mana pe gramatica limbii romane ca ai serioase lacune...daca stii ce inseamna !!!

yoda 22-11-07 10:03

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
Quote:

Originally Posted by mesarici (Post 1209130)
doc si asa n-au cum sa inteleaga ei cat de bun e peugeot dar in fine..poluam topicul degeaba..las-i ca ei nici pe astea nu le au ..majoritatea nu au masini chiar sau viseaza sa el aiba..asa ca ciocu mic!astia care vbesc aiurea..cand oti aVEA SI HDI deastea jafuri cum le ziceti atunci sa mai vorvbiti!:x

tare de tot...da' cand scoti hdi-ul in lume sa vedem si noi ce poate! :lol:

zGb 22-11-07 12:50

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
nu va mai obositi cu omu...am niste loguri cu el de va socati...cand nu aveti ce face si va plictisiti , ma cautati sa vi le dau (popcorn needed) :lol:


All times are GMT +2. The time now is 10:36.

- Copyright 2024 4Tuning