![]() |
Re: 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
In cazul tau, categoric semnale fumurii !!! Tot farul il ai inchis la culoare iar semnalul cade ca o plesca alba in tot decorul ala ; deci fumuriu. Cu ce ? Ramane la alegerea ta ! |
Re: 88 DUB 318is-ul meu.
si eu as fi optat ptr lupe albe..cred ca se vad mult mai bine dar fiecare cu gusturile lui..in rest masina este pe drumul cel bun..vecinul meu de cabana:)
|
Re: 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
|
Re: 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
|
Re: 88 DUB 318is-ul meu.
8 Attachment(s)
nu am mai postat de ceva timp,s-a pus praful aici:D
intre timp am achizitionat niste rondell 0058 10j et 13 spate cu 8j et 35 fata,dar nu au stat mult pe masina,2luni maxim... acu au venit niste bbs rc 8j et 20 fata spate,dar o sa am 8j fata cu 9j spate. Poze cu rc-urile nu am inca,dar o sa pun.ce parere aveti?care erau mai frumoase? |
Re: 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
Personal, eu recomand rod-ul. am avut si rc-uri . Rod-ul vin muuult mai agresive. Acum depinde ce cauti tu sa scoti din masina . |
Re: 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
doar ca sunt cam grele si imi trebuiau si inele de centrare,trebuiau si reconditionate,etc...asa le-am luat pe astea polisate,le vopsesc miezul ca sunt rosii si aia e.sunt si mai usoare si sunt frumoase,mie 1 imi plac si astea dar si rod-urile mele nu erau rele. |
Re: 88 DUB 318is-ul meu.
Comparatia nu este corecta intre 8j si 10j ; clar 8j-ul castiga , fiind mai usor. Greseala frecventa mai este si la alegerea tipului de guma pentru ele . Daca vei cantarii o janta de 10j , goala, vei vedea ca nu este cu mult mai grea decat rc-u; gumele sunt grele.
Oricum, sper ca te-ai prins ca sunt pentru rod; ce faci mai departe, estre alegerea ta ! Succese ! Amandoua seturi sunt frumoase ! |
Re: 88 DUB 318is-ul meu.
conteaza f mult gumele care le pui pe jante pt a ajunge la o greutate mica.
Un 8j cu 215/45 e cu muuult mai grea decat un 9j cu 215/40. Renunta la 235,225/45, 215/45. Merci pe 205/40 fata si 215/40 spate. Un 9j cu 215/40 Goodyear F1 erau cu 1Kg mai grele decat janta de tabla pe 15 cu guma 195. Cantarite pe acelasi cantar. |
Re: 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
8j 205 40 cu 9j 215 40... |
Re: 88 DUB 318is-ul meu.
baieti,am mare nevoie de ajutorul vostru...vreau sa-mi pun motor acu pe 25(ca tot da uzina salariu) si nu prea stiu ce,am 2 optiuni:
1 - 2.0l fara vanos 2 - 2.8 vanos Ambele motoare le am langa mine in oras,oricand vreau,pot pune unu pe masina,problema e ca nu stiu care e mai ok,mai puternic stiu ca e 2.8,dar am auzit ca daca ai probleme cu vanosul e najpa,va rog niste sfaturi,daca se poate. |
Re: 88 DUB 318is-ul meu.
2.0 non vanos am avut eu.Daca e totul ok motorul merge foarte frumos si nu are moarte.Chiar e un motor fff fiabil!
|
Re: 88 DUB 318is-ul meu.
Si cu vanos nu e mare smecherie.... Daca e bulit il auzi, si daca nu faci frane de motor violente si ii dai limitari des, n-are nimic. Plus ca sunt destui pe forum cu motoare cu vanos si trag de ele, oricum se poate repara.
Vrei sa faci mutarea legala sau .... daca oricum nu-l omologhezi baga 2.8 :D |
Re: 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
|
Re: 88 DUB 318is-ul meu.
2.0 non-vanos.Compromisul ideal.Sau daca vrei ceva mai mare un 2.5 non-vanos.
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:52. |
- Copyright 2026 4Tuning