Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - DNG (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/287622-e36-dng.html)

Joltanu` 24-02-13 17:51

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by costinbv (Post 5375862)
cu jantele ce ai mai facut?

Saptamana viitoare trebuie sa ajunga cheia si ma apuc de ele, problema este ca intra cam multi bani numa sa le pun pe masina, avand in vedere ca la final trebuie sa imi bat capul cu ET 3 fata si ET 4 spate:twisted:, dar rezolv eu cumva:-).

RIcKO 24-02-13 18:24

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5376612)
Saptamana viitoare trebuie sa ajunga cheia si ma apuc de ele, problema este ca intra cam multi bani numa sa le pun pe masina, avand in vedere ca la final trebuie sa imi bat capul cu ET 3 fata si ET 4 spate:twisted:, dar rezolv eu cumva:-).

Sa nu ma uiti ...in caz de ceva :)))

DEVIL's Style 24-02-13 18:41

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5375169)
Multumesc frumos! Si eu astept sa ma dai o tura cu compresorul:twisted:

Si eu astept sa vina caldura odata :D... ps : daca am inteles eu bine te ocupi de turbouri [ reconditionari etc?] , daca da poti face si hibride?

draganblue 25-02-13 21:40

Re: E36 - DNG
 
Frumos,ti-am citit tot topic-ul. Oameni ca tine ma motiveaza si mai tare sa ma apuc si eu de a mea. Sper sa reusesc sa o ''modific'' toata pana la meeting :) Bafta cu jantele...

Joltanu` 25-02-13 22:33

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 5376645)
Sa nu ma uiti ...in caz de ceva :)))

Nu nu:-)

Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 5376666)
Si eu astept sa vina caldura odata :D... ps : daca am inteles eu bine te ocupi de turbouri [ reconditionari etc?] , daca da poti face si hibride?

Ai PM

Quote:

Originally Posted by draganblue (Post 5378503)
Frumos,ti-am citit tot topic-ul. Oameni ca tine ma motiveaza si mai tare sa ma apuc si eu de a mea. Sper sa reusesc sa o ''modific'' toata pana la meeting :) Bafta cu jantele...

Multumesc, trage tare sa o termini pana la meeting:-)

Joltanu` 29-03-13 18:53

Re: E36 - DNG
 
6 Attachment(s)
-Eleron M3 E46, piesa cu tepi noua (210 lei, nu 150+transport pe second;), o fii valeo dar macar e noua ) + alte chitibusuri
-M-am apucat in sfarsit de jante :D

RIcKO 29-03-13 18:59

Re: E36 - DNG
 
Mie imi da cu rest ....la numaratoarea buzelor :)))) Spor la treaba bro !!

da_joint 30-03-13 06:41

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5376612)
Saptamana viitoare trebuie sa ajunga cheia si ma apuc de ele, problema este ca intra cam multi bani numa sa le pun pe masina, avand in vedere ca la final trebuie sa imi bat capul cu ET 3 fata si ET 4 spate:twisted:, dar rezolv eu cumva:-).

E bine ca iti dai seama ca vei avea de furca sa le pui pe masina.Bafta

Joltanu` 30-03-13 17:29

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 5419783)
Mie imi da cu rest ....la numaratoarea buzelor :)))) Spor la treaba bro !!

:)))) Ms.

Quote:

Originally Posted by da_joint (Post 5420207)
E bine ca iti dai seama ca vei avea de furca sa le pui pe masina.Bafta

Ms. Sunt constient in ce m-am bagat, vreau din punct de vedere stance sa fie OK (perfect nu are cum sa iasa deoarece deocamdata nu am suspensia adecvata, urmeaza alta peste ceva timp, momentan o modific pe asta).

Joltanu` 04-04-13 21:37

Re: E36 - DNG
 
2 Attachment(s)
Primul pas :-)

Joltanu` 08-04-13 21:14

Re: E36 - DNG
 
2 Attachment(s)
Din cauza unor defecte optice am inlocuit buza de M si bandoul stanga, a mai ramas plafonul de retapitat si capota de revopsit (are o mica indoitura).

jurec10 11-04-13 21:54

Re: E36 - DNG
 
Foarte frumos motan,sa il stapanesti sanatos si la cati mai multi km fara incidente!

Joltanu` 14-04-13 17:12

Re: E36 - DNG
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by jurec10 (Post 5436449)
Foarte frumos motan,sa il stapanesti sanatos si la cati mai multi km fara incidente!

Multumesc!

:arrow: ON:

zpzpzpo 14-04-13 17:26

Re: E36 - DNG
 
nu inteleg de ce te complici cu et urile alea...
mai bine ii puneai roti de tractor direct:-)

Joltanu` 14-04-13 22:19

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by zpzpzpo (Post 5439266)
nu inteleg de ce te complici cu et urile alea...
mai bine ii puneai roti de tractor direct:-)

Nici nu ai cum sa intelegi pana nu o vezi gata si live :-) , mai bine ma chinui sa pun/fac ceva ce nu are toata lumea. Nu sunt genul care sa ma multumesc cu niste roti de M si gata, unii aleg sa bage bani in motor, altii in interior etc, eu am ales fitmentul unde intra ceva bani daca vrei sa faci ceva calumea dar multi nu stiu chestia asta, nu ajunge sa roluiesti aripi si un strech, mai sunt cativa baieti pe forum care stiu despre ce vorbesc si sunt sigur ca aproba ceea ce am zis mai sus.


All times are GMT +2. The time now is 01:06.

- Copyright 2026 4Tuning