Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Masina Mea Virtuala (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/278497-masina-mea-virtuala.html)

s0r1n 24-09-11 12:12

Re: Masina Mea Virtuala
 
2 Attachment(s)
Pam pam paaam ! :))
Dupa ce am reparat bmw'ul ... si i'am montat motorul de m3 ...
L'am vandut ..
Si am cumparat un Audi 80...
Pe bani putini ... si cu restul de bani i'am dat pe toti pe sistemul de suspensie cu tot cu sistemul de franare ... +Niste jante Work 19" :X
Motorul este unul vechi care il aveam prin garaj ... tobele sunt originale audi 80.
Poze :arrow:

sorinsidesmokelfs 24-09-11 12:27

Re: Masina Mea Virtuala
 
Cum fac si eu sa se indoaie asa realist ?:)

..::AnDy007::.. 24-09-11 12:31

Re: Masina Mea Virtuala
 
7 Attachment(s)
Am luat si eu o miata...ruginita si veche...partea din fata lipsea,dar macar a fost foarte ieftina.12 mii de euro.Azi am reusit doar sa montez motorul si incaltarile pe fata +suspensii+frane.
Am in plan:
-Vopsea
-partea din fata
-partea din spate
-interior
si plafonul il las prin garaj ca mai ingreuneaza si ala masina ca e hard top:Dl-am demontat:D
Si niste poze cu ea inainte,si dupa ce m-am atins de ea:)

s0r1n 24-09-11 12:41

Re: Masina Mea Virtuala
 
Quote:

Originally Posted by s0r1n (Post 4603816)
Pam pam paaam ! :))
Dupa ce am reparat bmw'ul ... si i'am montat motorul de m3 ...
L'am vandut ..
Si am cumparat un Audi 80...
Pe bani putini ... si cu restul de bani i'am dat pe toti pe sistemul de suspensie cu tot cu sistemul de franare ... +Niste jante Work 19" :X
Motorul este unul vechi care il aveam prin garaj ... tobele sunt originale audi 80.
Poze :arrow:

Din cate stiu eu forumul consta in a discuta despre subiectul/postul/ideea/concluzia fiecaruia ... nu doar in a posta fiecare ce e al lui...:rolleyes2

sorinsidesmokelfs :Ai topicul //"Street legal racing:Redline"// pentru a intreba despre cate o chestie din joc... topicul asta e facut pentru proiectele noastre si nu pentru "intrebari si raspunsuri" ....Eu cred ca din options ... si ii setezi damage maxim !
..::AnDy007::.. :Frumos proiect .. bafta in continoare .. eu zic sa o faci ceva mai racing...

sorinsidesmokelfs 24-09-11 12:43

Re: Masina Mea Virtuala
 
Am intrebat si acolo insa nu am primit raspuns dar daca nu primesc intreb pana mi se raspunde:)))

Robicutz 24-09-11 14:18

Re: Masina Mea Virtuala
 
Quote:

Originally Posted by sorinsidesmokelfs (Post 4603865)
Am intrebat si acolo insa nu am primit raspuns dar daca nu primesc intreb pana mi se raspunde:)))

Pur si simplu o lovesti de ceti apare in fata dar cu grija...

sorinsidesmokelfs 24-09-11 14:20

Re: Masina Mea Virtuala
 
Quote:

Originally Posted by Robicutz (Post 4603978)
Pur si simplu o lovesti de ceti apare in fata dar cu grija...

Stiu dar aveam setat demage mic dadeam cu ea cu 300 si se dezmembra putin:)

Robicutz 24-09-11 17:22

Re: Masina Mea Virtuala
 
3 Attachment(s)
Baieti nu stiu unde va faceti voi masinile dar eu ies mult mai ieftin...
Am dat : 150 pe bara fata
50 grila
100 farurile
100 vopsitul si indreptatul aripilor

Dupa ce am terminat am plecat cu ea la munte :X

sYdanyel 24-09-11 17:26

Re: Masina Mea Virtuala
 
7 Attachment(s)
Salut acum 1 an am achizitionat un bmw e36 intr`o stare foarte proasta cu doar 2000E fara motor , in timp i`am schimbat multe piese , un motor bmw v6 de 27.000$ , roll bar , frane , suspenii , bari , stopuri led , faruri cu semnal alb , o suspensie sport , jante + cauciucuri etc , investitia m`a costat mult , numai stiu sigur cati $ :D ! Poze ->

killer23 24-09-11 18:47

Re: Masina Mea Virtuala
 
5 Attachment(s)
Azi am vopsit iar masina :evil::evil:

Cum sa intamplat??...

1.Dupa ce am lovit-o
2.A sarit tot chitu dupa aripa si a inceput:usa,haionu...
3.Iam pus motoru V8
4.Schimbat aripa,si aripa dreapta noua
5.Am cumparat instrumente de vopsitorie :D:D si am facut-o singur
6. Rezultatul -- My Frog -- (Daca vi se pare ca a iesit bine va astept la mine la garaj chit+vopsire = 1000$ :D:D:D)

s0r1n 24-09-11 18:49

Re: Masina Mea Virtuala
 
Quote:

Originally Posted by killer23 (Post 4604346)
Azi am vopsit iar masina :evil::evil:

Cum sa intamplat??...

1.Dupa ce am lovit-o
2.A sarit tot chitu dupa aripa si a inceput:usa,haionu...
3.Iam pus motoru V8
4.Schimbat aripa,si aripa dreapta noua
5.Am cumparat instrumente de vopsitorie :D:D si am facut-o singur
6. Rezultatul -- My Frog -- (Daca vi se pare ca a iesit bine va astept la mine la garaj chit+vopsire = 1000$ :D:D:D)

Bara aia e anti-aerodinamica ? ... trebuia sa aiva si ea niste grile cred eu :|
Si culoarea e prea stridenta .. incearca un verde mai inchis sau albastru mai inchis ;)

killer23 24-09-11 19:00

Re: Masina Mea Virtuala
 
Bara aia e de forma ca am pierdut-o paia noua pana fac bani de body kit...astept culoare vad daca o schimb dar deocamdata trebuie sai schimb neaparat ca dupa o tura,mi s-a oprit motoru si merge in 2 bujii tocamai luni imi vin bujiile si imi trebuie o transmisie de 6 trepte ca amea este pe 4:x:x

Succes cu proiectele ca am vazut ca aveti de treaba:-)

..::AnDy007::.. 24-09-11 19:10

Re: Masina Mea Virtuala
 
4 Attachment(s)
@Robicutz-A iesit frumos ursuletu'!Bravo!
@sYdanyel-Frumos bmw`u in cat timp l-ai facut...?ultima poza e bestiala!
@killer-cum ma,tu dupa ce iti sare chitu ii pui motor nou?:))Dai si calareste "your Frog":))
Keep up the good work guyz!
Si eu am mai progresat azi.
Am zis sa trag tare,si am dato la vopsit leam zis la baieti sa se grabeasca,si in 5 ore era gata.Acum am mai pus capota si barile alea de dupa scaue...nu stiu cum se numesc.Rollbars parca:)).Si am mai pus o toba sport.In rest,am schimbat gumele,erau tocite rau,maine o sa ii pun geamuri pe ea toata si o incalt pe spate.Nu apuc azi sa termin daca e sa incep.Si vreau sa dorm la noapte:)).
Picz:
Pareri?
P.S Foarte bun topicul Bravo!

sorinsidesmokelfs 24-09-11 19:16

Re: Masina Mea Virtuala
 
3 Attachment(s)
Am achizitionat alta masina maine o prezint azi am fost sa iau ulei,baterie si anvelope am facut poze:)) (nu am avut camera la mine asa ca am facut poze cu telefonul)

KrYpToN 24-09-11 19:51

Re: Masina Mea Virtuala
 
3 Attachment(s)
am dat nissan-u la fiare vechi tot inafara de motor :) motoru face 15.000$ asa

am achizitionat un Nissan Silvia S15 lovit :) masina a fost a unui pusti care nu a mai putut sa o tina pe sosea sa rasturnat urat rau de tot ...

Chiar astazi am bagato in service la tovarashu Robicutz :)
Urmeaza:
Suspensie
Jante
si poate un bodykit;)


All times are GMT +2. The time now is 15:57.

- Copyright 2026 4Tuning