![]() |
Re: Masina Mea Virtuala
2 Attachment(s)
Pam pam paaam ! :))
Dupa ce am reparat bmw'ul ... si i'am montat motorul de m3 ... L'am vandut .. Si am cumparat un Audi 80... Pe bani putini ... si cu restul de bani i'am dat pe toti pe sistemul de suspensie cu tot cu sistemul de franare ... +Niste jante Work 19" :X Motorul este unul vechi care il aveam prin garaj ... tobele sunt originale audi 80. Poze :arrow: |
Re: Masina Mea Virtuala
Cum fac si eu sa se indoaie asa realist ?:)
|
Re: Masina Mea Virtuala
7 Attachment(s)
Am luat si eu o miata...ruginita si veche...partea din fata lipsea,dar macar a fost foarte ieftina.12 mii de euro.Azi am reusit doar sa montez motorul si incaltarile pe fata +suspensii+frane.
Am in plan: -Vopsea -partea din fata -partea din spate -interior si plafonul il las prin garaj ca mai ingreuneaza si ala masina ca e hard top:Dl-am demontat:D Si niste poze cu ea inainte,si dupa ce m-am atins de ea:) |
Re: Masina Mea Virtuala
Quote:
sorinsidesmokelfs :Ai topicul //"Street legal racing:Redline"// pentru a intreba despre cate o chestie din joc... topicul asta e facut pentru proiectele noastre si nu pentru "intrebari si raspunsuri" ....Eu cred ca din options ... si ii setezi damage maxim ! ..::AnDy007::.. :Frumos proiect .. bafta in continoare .. eu zic sa o faci ceva mai racing... |
Re: Masina Mea Virtuala
Am intrebat si acolo insa nu am primit raspuns dar daca nu primesc intreb pana mi se raspunde:)))
|
Re: Masina Mea Virtuala
Quote:
|
Re: Masina Mea Virtuala
Quote:
|
Re: Masina Mea Virtuala
3 Attachment(s)
Baieti nu stiu unde va faceti voi masinile dar eu ies mult mai ieftin...
Am dat : 150 pe bara fata 50 grila 100 farurile 100 vopsitul si indreptatul aripilor Dupa ce am terminat am plecat cu ea la munte :X |
Re: Masina Mea Virtuala
7 Attachment(s)
Salut acum 1 an am achizitionat un bmw e36 intr`o stare foarte proasta cu doar 2000E fara motor , in timp i`am schimbat multe piese , un motor bmw v6 de 27.000$ , roll bar , frane , suspenii , bari , stopuri led , faruri cu semnal alb , o suspensie sport , jante + cauciucuri etc , investitia m`a costat mult , numai stiu sigur cati $ :D ! Poze ->
|
Re: Masina Mea Virtuala
5 Attachment(s)
Azi am vopsit iar masina :evil::evil:
Cum sa intamplat??... 1.Dupa ce am lovit-o 2.A sarit tot chitu dupa aripa si a inceput:usa,haionu... 3.Iam pus motoru V8 4.Schimbat aripa,si aripa dreapta noua 5.Am cumparat instrumente de vopsitorie :D:D si am facut-o singur 6. Rezultatul -- My Frog -- (Daca vi se pare ca a iesit bine va astept la mine la garaj chit+vopsire = 1000$ :D:D:D) |
Re: Masina Mea Virtuala
Quote:
Si culoarea e prea stridenta .. incearca un verde mai inchis sau albastru mai inchis ;) |
Re: Masina Mea Virtuala
Bara aia e de forma ca am pierdut-o paia noua pana fac bani de body kit...astept culoare vad daca o schimb dar deocamdata trebuie sai schimb neaparat ca dupa o tura,mi s-a oprit motoru si merge in 2 bujii tocamai luni imi vin bujiile si imi trebuie o transmisie de 6 trepte ca amea este pe 4:x:x
Succes cu proiectele ca am vazut ca aveti de treaba:-) |
Re: Masina Mea Virtuala
4 Attachment(s)
@Robicutz-A iesit frumos ursuletu'!Bravo!
@sYdanyel-Frumos bmw`u in cat timp l-ai facut...?ultima poza e bestiala! @killer-cum ma,tu dupa ce iti sare chitu ii pui motor nou?:))Dai si calareste "your Frog":)) Keep up the good work guyz! Si eu am mai progresat azi. Am zis sa trag tare,si am dato la vopsit leam zis la baieti sa se grabeasca,si in 5 ore era gata.Acum am mai pus capota si barile alea de dupa scaue...nu stiu cum se numesc.Rollbars parca:)).Si am mai pus o toba sport.In rest,am schimbat gumele,erau tocite rau,maine o sa ii pun geamuri pe ea toata si o incalt pe spate.Nu apuc azi sa termin daca e sa incep.Si vreau sa dorm la noapte:)). Picz: Pareri? P.S Foarte bun topicul Bravo! |
Re: Masina Mea Virtuala
3 Attachment(s)
Am achizitionat alta masina maine o prezint azi am fost sa iau ulei,baterie si anvelope am facut poze:)) (nu am avut camera la mine asa ca am facut poze cu telefonul)
|
Re: Masina Mea Virtuala
3 Attachment(s)
am dat nissan-u la fiare vechi tot inafara de motor :) motoru face 15.000$ asa
am achizitionat un Nissan Silvia S15 lovit :) masina a fost a unui pusti care nu a mai putut sa o tina pe sosea sa rasturnat urat rau de tot ... Chiar astazi am bagato in service la tovarashu Robicutz :) Urmeaza: Suspensie Jante si poate un bodykit;) |
| All times are GMT +2. The time now is 15:57. |
- Copyright 2026 4Tuning