![]() |
dacia este o masina naspa pentru ca cei de la renaul au trebuit sa faca rabat de la calitate pt a obtine un pret scazut de vanzare, si pe de o parte au facut alegerea buna
am o supernova din 2001 si nu mi-a plouat, nins, batut vantu etc. prin ea pana acum, motorul mi se pare destul de flexibil si vioi, mai ales datorita cutiei, si adevarul este ca era singura masina noua pe care o luai la 5000 de euroi (dar finisajul este de tot ***ul troncane porbagaju ala de innebunesti) nu stau la discutie, o masina straina sh la acelasi pret este mult mai buna, dar nu imi permit sa dau peste 3 mil pe un far, sau sa las la o revizie 20 mil asta este realitatea ! asa ca parerea mea e ca au renault a facut un pas (nu prea mare cei drept) inainte cu loganul, acum sa speram ca nu o sa mai astepte 5 ani pana scot un model nou (sper ca au de gand sa puna alta cutie la motorul 1.6 16v, pot sa spun ca supernova are o cutie foarte buna in comparatie cu aia) discutii contradictorii ca aici mereu o sa existe pentru ca de-asta este democratie pentru a-si expune fiecare punctul de vederea si cred ca nu este bine sa impui altora gandirea ta, asa ca cel mai bine ar fi sa fie pastrat tonul amical ar discutiilor :drunk: hai sa dea Dumnezeu sa aiba fiecare roman un logan asa nasol cum spuneti ca e |
mihai? respect fratele meu ca adevarat ai grait! :idea:
|
nu intzeleg de ce nu vor unii sa priceapa ca peste noapte nu se poate face o super masina din dacie...dar parerea mea este ca cei de la renault sunt pe drumul cel bun cu dacia.....aducetziva aminte de skoda..la inceput au scos felicia care nu prea era ea buna,dar a urmat octavia care parerea mea e ca e supermasina,asa si cu dacia,loganul la inceput si cine stie ce mai urmeaza....hai noroc si sa fim sanatosi si la punga grosi :lol:
|
Quote:
|
tazmania skoda au scos felicia au tzinut-o un an si au bagat imediat octavia si fabia mai nou superbu si octavia 2
C@#%&@e astea de francezi se chinuie de prin 98 si au scos un *** de solentza si mai nou loganu asat care sevrea super masina ... io nu aj compara loganu nici macar cu felicia darmite cu skodele noi... pana una alta skoda e si pe la wrc pe knd ind iacie ink ploua si ninge |
Re:
Quote:
Asteptam cu nerabdare varianta de 16v si mai vedem...insa la calitatea fabricatiei, mihai a cam zis ce era de zis... |
bravo BMW
|
bogdan,doar faceam o comparatzie,nu ca ar fi dacia la nivel de skoda!dar mor de oftica cand vad oameni de zic intruna ca dacia e de kko!sunt mult mai multzi care apreciaza loganul decat cei care il blameaza!si satzi mai zic ceva:daca era atat de prost pe cat se zice,nu erau atatea comenzi pt export!numai francezii au comandat 10000 de buc!!!de asta ce zici?la pretul asta masina e SUPER OFERTA!pe de o parte va dau dreptate, ca nici eu nu as da atat pe ea,dar eu zic ca e totusi un pas inainte pt cei de la dacia.cine stie poate in anii ce vor urma o sa ajungetzi sa va mandritzi cu dacia!!! :wink: cat despre octavia,masina de masini dar e passat intreg!asa puteau sa faca si cei de la renaul o dacie identica cu laguna sau megane,asa era mai apreciata dupa parerea voastra!eu au incercat sa faca ceva original,cica.....acum ce a iesit....totusi e un pas inainte cum ziceam....respect 8)
|
E un pas inainte, nu zice nimeni ca n-ar fi, dar un pas mult prea mic pt tam-tam-ul facut...compara pasul facut de Skoda cu Octavia, cu cel facut de Dacia cu Logan...diferenta ENORMA...
Pana una alta, asta era topic Logan modificat vs BMW 520 '79... |
tema asta trebuia incheiata de mult,pt ca loganul nu sde ridica la nivelul bmw-ului.si nici nu stim daca se va ridica vreodata indiferent de anul de fabricatzie al bmw-ului!!am mai zis-o si o repet:bmw a fost conceput ca fiind o masina cu aptitudini sport,pe cand dacia NU!!cam asta e....dar sa facem alt topic...a fost bmw-ul vreodata cea mai ieftina si mai incapatoare masina de la clasa lui? :lol: 8) va pup pe totzi :lol:
|
Pai nu stiu de ce pui intrebarea daca a fost vreodata \"cea mai\".
Nu cred ca a spus cineva vreodata (adica cineva intreg la minte) ca e \"cea mai\" Cred ca intotdeauna gasesti o dotare sau o performanta care poate fi combatuta de alte masini. Iar intrebarea nu cred ca e corect formulata. Ce ai vrut sa zici cu clasa lui? pt ca ezista Z, seria 1, 3, 5, 7, exista X. De care clasa vorbesti? toate cele enumerate mai sus sunt clase diferite ale BMW. Rolls Royce e patronat de BMW Mini Cooper e patronat de BMW Eu cred ca s-au achitat foarte bine de datoria pe care o au pe piata de automobile. Pe de alta parte aici s-a facut totusi comparatie intre o masina de 25 de ani care e uzata moral si fizic (in alte tari masina asta trebuia aruncata la gunoi) si o masina conceputa in 2003 si lansata in 2004 care mai e facuta si din parti luate de la diferite masini (adica au avut de unde alege) si in afara de aerul conditionat, vopsea si tapiterie (ultimele doua pt ca totusi a mea e veche) nu cred ca are la ce sa ma bata. Si mai pun inca odata intrebarea - daca eu bagam aprox 2500 Eur in bmw, ce iesea? |
iesea nasol, ca venea vrunu, iti spargea geamul la BMW si-ti fura banii din BMW de pe bancheta din spate, ramaneai si fara bani si cu geamul spart
daca nu v-a placut gluma asta sa incerc alta: ce sa iasa? nimika pt ca bagai toti banii in muzica si singura realizare era doar faptul ca triplai valoarea masinii (sper sa nu te superi pe mine pt asta) ce e clar e un lucru: rezultatul cursei, mai mult de atat va las sa dezbateti in continuare pe marginea subiectului |
Mda.....din pacate nu m-ai nimerit aici. Nu sunt genul care sa bag bani multi in muzica.
Crede-ma ca muzica era ULTIMA pe lista. |
Re:
Quote:
muzica se rezolva cu o toba sport :headfones |
baietzii care lauda loganu si zic k ar repezenta unpas enorm pt. dacia....
intratzi pe www.daciaclub.ro si vedetzi ce halde probleme au posesorii de logan.... volan blocat in mers in curba, apa in portbagaj, sufletu` degivrare scartzaieli cutie naspa etc. |
| All times are GMT +2. The time now is 08:09. |
- Copyright 2026 4Tuning