Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Soferul si masina (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/20031-soferul-masina.html)

bogdan_wrc 19-01-07 07:35

Re: Soferul si masina
 
Quote:

Originally Posted by dragos2900 (Post 703950)
Vectra lu Bobby pe 400m iese castigator in fata unui TDi pana in 130-140cp! ;)
KkK la facut atunci ca nu tragea bine Vectra!

foarte adevarat. o sa vad eu cum stau cu el, desi am o banuiala de vreo 2 , poate chiar 3 masini in spate :D

Dirty Pusherman 19-01-07 11:17

Re: Soferul si masina
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 703991)
Deocamdata n-a reusit nici un Test DINO s-o tzina. A rupt chingile si a aruncat cauciucurile dupa jante de fiecare data.
In jur de 1200 CP... :lol:
Pe bune acum... de fabrica are 115 si in realitate or fi vreo 125... plm, cred ca are crescut mai mult cuplul decat caii...

Deci 125 de cai ai DON-ule?
Masina ta cat d grea e?

DONU' 19-01-07 11:34

Re: Soferul si masina
 
Are 1100 kg... (cu preshurile din interior cu tot :lol:)...
Nu..., serios acum, 1100 kg

dragos2900 19-01-07 12:18

Re: Soferul si masina
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_wrc (Post 704621)
eu am max 1400 el a zis ca are 1600. sunt curios cate kg ai. dupa calculele mele peste 1600 kg.


Deci Passatu are asa:
-1.9tdi fara 4x4 1395kg
-2.5tdi v6 1510kg
Deci 1.9tdi 4x4 sigur nu are peste 1500kg! ;)
Si al tau Bogdane are vreo 1300kg poate si mai putin ca un Golf IV Variant 1.9tdi are 1350kg! :lol:

bogdan_wrc 19-01-07 12:47

Re: Soferul si masina
 
pai asa mi-a zis prop. si eu aveam semne de intrebare ca un A4 are 1470 de kile cu motorul ala.
a mea, in talon are 1310. cu mine 90 de kg si cu 3/4 de rezervor... nu mai e asa mare dif intre noi :(

DONU' 19-01-07 17:35

Re: Soferul si masina
 
Pai tui nu stii mah ca atunci cand te dai tre sa ai mai putina motorina in rezervor ca sa nu cantarest mult?
Da-te si tu cu bidonul de 2 L in portbagaj ca sa nu cantareasca mult.
Eventual pui pe cineva sa alerge pe langa masina cu bidonu-n mana :lol:

dragos2900 19-01-07 22:34

Re: Soferul si masina
 
Cel mai bine pui 5L de motorina in rezervor..si la volan il pui pe Bobby...ca,cantareste mai putin! :lol:

DONU' 20-01-07 17:41

Re: Soferul si masina
 
Pai d-aia eu nici nu vreau sa ma ingras frate ca pe urma daca "ma face" baietii la liniutze :lol:

platon911 21-01-07 10:39

Re: Soferul si masina
 
las' Donule k dak te ingrasi incepi sa mai arunci de prin masina un scaun,banketa,ceva.....k sa compensezi...deci vezi....tot raul spre bine...po sa te ingrasi k lumea acuma....:-) :-)

Aadryan 13-02-07 09:44

Re: Soferul si masina
 
Parerea mea este ca soferul conteaza mai mult decat masina.........lunile trecute am vazut la Tv o cursa intre Andrei Duban si Adi de la Valcea(bleah) su 2 Alfa Romeo identice si Duban a castigat cu mult in fata, ba mai mult manelistul ala a avut probleme la plecare. Pun pariu ca si daca avea 10cai in plus tot pierdea

DONU' 13-02-07 09:52

Re: Soferul si masina
 
Da, insa Duban chiar detzine o masina Alfa Romeo fatza de Adi de la Valcea care a trebuit sa se dea cu o Alfa noua. Nu cunostea masina, nu stia unde pleaca mai bine..., fatza de Corvette-ul pe care il detzinea atunci... ca am inteles ca l-a vandut.

Pitu 13-02-07 23:39

Re: Soferul si masina
 
Quote:

Originally Posted by Aadryan (Post 746947)
Parerea mea este ca soferul conteaza mai mult decat masina.........lunile trecute am vazut la Tv o cursa intre Andrei Duban si Adi de la Valcea(bleah) su 2 Alfa Romeo identice si Duban a castigat cu mult in fata, ba mai mult manelistul ala a avut probleme la plecare. Pun pariu ca si daca avea 10cai in plus tot pierdea

adi de la valcea se suia pt prima oara in masina aia , iar adversaru era cu masina proprie ,facea reclama la alfa . e si normal sa nu stii cum sa ii dai dc te sui pt prima oara .

Aadryan 14-02-07 18:11

Re: Soferul si masina
 
Quote:

Originally Posted by Pitu (Post 748647)
adi de la valcea se suia pt prima oara in masina aia , iar adversaru era cu masina proprie ,facea reclama la alfa . e si normal sa nu stii cum sa ii dai dc te sui pt prima oara .

Ma rog....chestia asta e relativa. La cate masini a condus cred ca ar fi trebuit macar sa stie sa plece mai bine cu ea de pe loc.

kraven_4_all 14-02-07 18:23

Re: Soferul si masina
 
nu e chiar asha.....dak s-a suit pt prima data in mashina e kalr....abia a reushit sa bage in viteza(glumeam)...dar poate e ambreiaju` sus...,poate e prea jos, poate nush ce ***....sunt mai multe chestii!!

Aadryan 14-02-07 18:32

Re: Soferul si masina
 
Quote:

Originally Posted by kraven_4_all (Post 749802)
nu e chiar asha.....dak s-a suit pt prima data in mashina e kalr....abia a reushit sa bage in viteza(glumeam)...dar poate e ambreiaju` sus...,poate e prea jos, poate nush ce ***....sunt mai multe chestii!!

Acum serios vorbind(stiu ca tu ai glumit) o masina ca aia nu cred ca nu intra in viteza:D. Cu ambreiajul cred ca a avut el probleme, dar macar o testa pana o alinia la linia de start si tot ii dadea de cap cat de cat. Acum nu zic ca e praf dar ma asteptam la ceva mai bine tinand cont de numarul de masini pe care le-a condus


All times are GMT +2. The time now is 10:40.

- Copyright 2026 4Tuning