Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/185940-e30-black-bear-pasiune-fiare-vechi.html)

Cipilica 26-07-10 22:23

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Bogdane vad ca te misti frumos de tot.
Eu mai schimb un surub, tu o punte...
Eu mai pun un beculet, tu un lsd...
Tine-o tot asa si nu mai ai mult nici pana la motor.

Hai noroc, sa fie bani, timp si sanatate ca ajunge ursul asa cum iti doresti.

By Afs-Cot 02-08-10 23:37

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
un film ceva cu fum... cu sunet.. ??eu unu vreau sa vad cum se aude..

Nastase Bogdan 04-08-10 21:27

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
7 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by By Afs-Cot (Post 3560273)
un film ceva cu fum... cu sunet.. ??eu unu vreau sa vad cum se aude..

M-am invartit de vreo doua ori, pe beton lucios, dar cand a inceput sa miroasa a cauciuc incins m-am gandit la cei 400 lei dati pe gume asa ca...zilele astea mi-am luat roti pentru distractie..:twisted:..165 R14..cand am sa le invart poate fac si o filmare:-)

Azi am dat jos scaunul de la sofer, am curatat/uns/reglat toate mecanismele si acum imi merg si mie cum trebuie toate reglajele scaunului, unele de care nici nu stiam:shock:..poate maine mai prind iar o portie de chef de treaba dupa o zi lungaaaa de munca/canicula si il aranjez in acelasi fel si pe cel de pe dreapta:rolleyes2

Multumesc Cipi:-)..am vazut ceva printre piesele tale, care mi-a atras atentia:idea:

SiloS@1300 05-08-10 11:09

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Buna miscare cu rotile alea!
Sa nu uiti sa bagi si presiune mare in ele!

Nastase Bogdan 18-08-10 19:57

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
8 Attachment(s)
Update...:-)
Am adus bara spate de la reparat, acum mai trebuie putin aranjata si vopsita si am montat semnalele smoked..8)
In poza cu spatele se poate vedea si finala Remus,care nu este pe pozitie finala inca, mai trebuie aranjata dupa ce montez si bara;)...pozele au venit dupa o bine meritata baitza:-)

Cipilica 18-08-10 21:37

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Bun asa, hai monteaza si bara spate si o sa vezi alta masina.
Cu pragurile cum o sa faci? Ce vrei sa pui?
Bafta.




P.S. Din pacate nu se potriveste parasolarul la tine, acum vroiam sa-ti urc niste poze dar mi-am dat seama ca am omis un lucru. tu nu ai trapa, iar model este pentru trapa. Sorry :???:

morpheusmaster 19-08-10 02:22

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Moaaaaama Bogdane ce frumos e...si vopseaua ce luciu are...me like like :)

P.S. Ali_ump tocmai se uita la ursulik meu cand vorbea azi cu tine :evil::evil:

adi.schumi_tm 19-08-10 07:56

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by Nastase Bogdan (Post 3594359)
Update...:-)
Am adus bara spate de la reparat, acum mai trebuie putin aranjata si vopsita si am montat semnalele smoked..8)
In poza cu spatele se poate vedea si finala Remus,care nu este pe pozitie finala inca, mai trebuie aranjata dupa ce montez si bara;)...pozele au venit dupa o bine meritata baitza:-)

Arata foarte bine cu noile semnale fata fumurii,felicitari pt alegere.

Nicht_Fur_Kinder 19-08-10 09:50

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Frumos ursul tau.Imi place ca il mentii foarte ingrijit si asta spune multe despre sofer.Oricum daca optezi si pentru ceva distractie, as zice ca merita sa strangi bani sa-ti trantesti un 2.5 24V si atunci chiar ai distractie pe masura!In rest...sa stapanesti sanatos masinuta, si sa ai grija de ea ca arata beton!

mad_mario 19-08-10 12:12

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Salut felicitari pentru masina, arata super,cel mai mult ma bucur ca ai urmat m-tech1 desi nu erai asa sigur:).Cu motorul nu te pripi cu 24 de valve doar ca le gasesti pe toate drumurile,mai bine iti pui un 2,5 12 v exact cum ii sta ursului bine ,sau alt motor mai mare,dar nu te complica cu 24v;).Am observat ca ai inmatriculat masina si ca ai scapat de un of,ca tot aveai impresia ca nu vei reusi ! Eu iti urez sanatate si spor la treaba !!!
ps: daca ii pui si folie o sa fie super eu unu nu am apucat k era ff frig :) daca nu te descurci la Braila cu folia cu omologari etc...da un tel si promit sa te ajut!

Nastase Bogdan 19-08-10 18:22

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by Cipilica (Post 3594580)
Bun asa, hai monteaza si bara spate si o sa vezi alta masina.
Cu pragurile cum o sa faci? Ce vrei sa pui?
Bafta.




P.S. Din pacate nu se potriveste parasolarul la tine, acum vroiam sa-ti urc niste poze dar mi-am dat seama ca am omis un lucru. tu nu ai trapa, iar model este pentru trapa. Sorry :???:

Imi plac mult pragurile actuale, sunt mai finutze decat MT1...plus ca sunt bine imbinate la aripile fata-spate si daca vreau sa le dau jos stric si vopseaua pe acolo...:rolleyes2
Mai degraba am sa-mi iau o bara spate originala din plastic decat pragurile;)

Imi pare rau cu parasolarul...offf..am sa mai caut..

Morpheusmaster, luceste ursul ca mananca numai miere buna si am grija de el8):-)
Bine ai venit in randul "ursarilor" si multumesc pentru aprecieri..si te astept cu un Topic;)

Deasemenea va multumesc tuturor pentru aprecieri iar legat de motor..este in plan..acum depinde cat de repede se leaga treburile si apar banii..parca as vrea sa aud un V8 cum mormaie..un 3.0 V8..8)..daca nu cel mai mic pus va fi 2.5 24 V, ca pe urs trage peste 12V clar..;)

Multumesc Mario:-)
Pentru inmatriculare au mers actele pe care mi le-ai facut la Bucuresti..cu celelalte eram zero barat..deja incepuse aia de la ghiseu sa se aprinda...:lol:
Am gasit sa pun folie omologata..in vreo 3 locuri, dar sa am bani pentru ea..e 400 lei si deocamdata mai fac alte achizitii la ursoi..o bara intre amortizoare, o smecherie, una-alta8)

jakal 19-08-10 23:06

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by Nastase Bogdan (Post 3596473)
va fi 2.5 24 V, ca pe urs trage peste 12V clar..;)

nu intotdeauna.....eu am halit ursi cu 2,5 24v.....:-P

mad_mario 20-08-10 01:37

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
cam scumpa folia!!! Da na asa e la braila platesti inmiit pt orice!!! La motor ii dau dreptate lui jakal 12 v rullzz poti sa pui tu 2,5 24 dar tot nu mi se pare k trage asa...numai sunetu parca e de el ,decat 2,5 24 mai bine 3,5 12 doar o parere dak mai anecoie de ceva anunta-ma si daca te pricepi sa-ti pui folie suna-ma pt omologare pe bune;)!!! Salut

trafy-vr6 20-08-10 08:00

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Foarte frumoasa masina, felicitari si sa nu ai parte de incidente neplacute. Tot respectul meu pentru munca depusa ! Astept cu nerabdare sa mai postezi iarasi

gonzy_et 20-08-10 08:26

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by mad_mario (Post 3597159)
cam scumpa folia!!! Da na asa e la braila platesti inmiit pt orice!!! La motor ii dau dreptate lui jakal 12 v rullzz poti sa pui tu 2,5 24 dar tot nu mi se pare k trage asa...numai sunetu parca e de el ,decat 2,5 24 mai bine 3,5 12 doar o parere dak mai anecoie de ceva anunta-ma si daca te pricepi sa-ti pui folie suna-ma pt omologare pe bune;)!!! Salut

Iti dau dreptate Mad_mario gandesca 3.5 12v cu 218 cp suna mai frumos si e un motor mai clasic, chear sar potrivi mai bine la proiect "Black Bear" si mai ales sunt si mai ieftine la achizitie decat V8,sau M. E o parere normal totul depinde de proprietar si de buget. Bafta in continuare sunt cher frumoase pragurile imi aduc aminte de pragurile de la M3 E30.


All times are GMT +2. The time now is 09:39.

- Copyright 2024 4Tuning