Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   lucrarile mele cristy2boy (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/185492-lucrarile-mele-cristy2boy.html)

mba 12-03-11 20:57

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
pai... pe foarte scurt

iti trebuie un plan sub masina pe care sa apara umbra
apoi pentru a avea umbre iti trebuie lumina, adica trebuie sa pui un bec. Daca folosesti vray, recomand vray light sphere. daca nu folosesti un plug in poti folosi un free spot (sau direct light nu mai stiu exact denumirea)
pe acolo trebuie sa bifezi shadow pentru a avea umbre, si mai vezi si tu ce setari sunt.
apoi mai sunt si setarile de la renderer

cel mai bine cauta niste tutoriale pentru ca acolo iti explica exact butoanele, eu ti'am zis doar cam ce trebuie sa faci.

cristy_dacia 13-03-11 12:49

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
9 Attachment(s)
din lipsa de activitate am facut un vw golf cu bot de vento:twisted:

cristy_dacia 14-03-11 14:34

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
oare va iesi frumoasa???

cristy_dacia 14-03-11 15:08

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
alte 2 poze cu dacia.inca nu este gata

cristy_dacia 14-03-11 15:41

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
3 Attachment(s)
oare prinde forma???

cristy_dacia 14-03-11 16:18

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
3 Attachment(s)
oare ce masina e?????
inca nu este terminata:twisted:

mirceasilvyu 14-03-11 16:58

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by cristy_dacia (Post 4169180)
oare ce masina e?????
inca nu este terminata:twisted:

Ce e cu teava aia de esapament(trompeta)???pune si tu ceva mai mare...

cristy_dacia 14-03-11 17:44

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by mirceasilvyu (Post 4169290)
Ce e cu teava aia de esapament(trompeta)???pune si tu ceva mai mare...

mestere masina nu e terminata;)va arata super la sfarsit cred

cristy_dacia 14-03-11 18:41

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
inca 2 poze cu masina dar tot nu e terminata:))
scuzati toba acea dar va fi schimbata si ea

red_fury 14-03-11 19:48

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Arata bine felicitari! Asta va fi culoarea finala?

cristy_dacia 15-03-11 10:02

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by red_fury (Post 4169800)
Arata bine felicitari! Asta va fi culoarea finala?

da asta va fi culoarea ei a finala

cristy_dacia 15-03-11 11:46

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
5 Attachment(s)
starea finala a masini.sper sa va placa:D

cristy_dacia 15-03-11 18:43

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
15 Attachment(s)
noua lucrare la care se lucreaza

cristy_dacia 15-03-11 20:08

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
7 Attachment(s)
starea finala si a acestei masini.din pacate nu mi-a iesit asa bine cum imi doream:???:

mirceasilvyu 16-03-11 14:03

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by cristy_dacia (Post 4171245)
starea finala a masini.sper sa va placa:D

Arata foarte bine..;) ai inceput sa lucrezi in 3ds max??


All times are GMT +2. The time now is 14:16.

- Copyright 2026 4Tuning