Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - B 55 RTK 318 ci (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/163303-e46-55-rtk-318-a.html)

plictisit 05-07-10 18:39

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
pai ?

daffy duck™ 05-07-10 18:40

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
am picat la mate si fizica ....

plictisit 05-07-10 18:42

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
urat .. cunosc foarte multi care au picat, a fost aiurea rau anu asta ..

feno_kvl 11-07-10 23:51

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
La multi ani Robert sa ne traiesti sa fii sanatos si fericit,si spor la tunarit iti doresc p viitor :e46-le modificat de show + inca 2 masini una de drift una de zi cu zi...numai bine!

morpheusmaster 12-07-10 00:11

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
La multi ani RTKule!!! Sa traiesti multi ani lipsiti de evenimente nefericite dar plini de realizari (nu neaparat la masina) si sanatate!!!

Sa fii iubit si mult bine!!!

lopezz 12-07-10 08:20

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
Quote:

Originally Posted by plictisit (Post 3492468)
@ babone: tnx
@ SV25MBN: da-i claxoane blana :D si mersi de urare

acum am venit de la liceu .. situatia e urmatoarea:
- 8.20 romana
- 9.15 mate
- 7.65 fizica

eu sunt multumit, acum sa trec mai departe la facultate, ma bucur ca am mai facut un pas important in viata

p.s. 10k+ views la topic !!

mama ce bulan 9 si 15 la mate dami si mie 80 de sutimi sa iau 5 sa trec .ca 5 imi trebuie

plictisit 12-07-10 11:38

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
@ fenomen: mersi ma, sa fie ! :D
@ morpheusmaster: tnx dude
@ lopezz: sincer ti-as da ..

Mario_Dub 12-07-10 12:34

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
sal man, daca ma mai tii minte ai venit sa iei o statie jbl de la mine cu morpheus.

am luat si noi un bmw 325ci cabrio din 2002 si am vrea sa-i facem casco, ma poti ajuta cu niste tipsuri te rog, tu unde ti-ai facut, cat a fost evaluata, cat ai prima anuala? arata foarte bine masina ta am citit mai tot threadul sa ma inspir si eu, ca deh stoc nu are farmec. poate iesim si cu ele intr-o seara...

plictisit 12-07-10 12:49

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
salut, da normal ca te stiu, nu mai ai corrado ? da-mi add pe ym: RoB3rTo_2oo7

Mario_Dub 12-07-10 18:02

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
ti-am dat add, nu mai avem corrado si broscuta, le-au luat locul cabrioleta si o honda civic 5d

plictisit 19-07-10 14:34

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
am comandat azi o valva "disa" ca se aude un zgomot de la motor care ma zgarie pe creier, sa vad daca se rezolva cu asta, si in rest, benzina si plimbat momentan ..

Mitzu22 27-07-10 18:20

mare probl...
 
buna ...sper sa nu fiu chiar off topic... Am achizitionat de cateva saptamani un e46 318ci din 2001, masina super ok.Singura problema pe care o are inca de cand am cumparat-o este ca nu are stica de la oglinda dr. De ce e problema?..Pentru ca am comandat oglinda dupa codul afisat in real oem pe original si e mai mica cam cu 1,5 cm...dimensiunile la a mea ar fi 16.5/10.5/9.5(ext).Poate ma puteti ajuta spunandu-mi cu aprox cam ce dimensiuni sunt ale voastre. Dupa catalog bmw la mine singura oglinda care ar veni e cea de seria 7 care e versiune de 16.7cm, dar e vreo 2200 lei-doar oe..si parca nu as vrea sa dau bani de aiurea ca nu pot sa ii mai fac retur( deja am facut la 2)..Ma gandesc totusi ca masina e tunata tare atat exterior cat si motoradus de la 118 cp la 150..oare chiar sa fie de seria 7? e cu striatii, dezaburire, memorie,pliabila,albastru inchis.Va multumesc anticipat

plictisit 28-07-10 01:12

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
deci te intereseaza marimea geamului oglinzii ? ca nu prea am inteles ..

Mitzu22 28-07-10 15:13

Re:
 
dap:(

plictisit 29-07-10 14:55

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
nu ar fi mai usor sa rogi pe cineva din iasi sa iti dea un geam de oglinda si sa il probezi ? ca am si cautat prin casa si nu am cu ce sa masor ..

updates: azi am schimbat valva disa, era cam dusa membrana de la clapeta, tragea aer fals pe langa zgomotul care il auzeam eu, si era si riscu sa se rupa pe viitor si sa o dau in alte chestii .. motorul merge mai rotund acum


All times are GMT +2. The time now is 07:23.

- Copyright 2026 4Tuning