Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 318i DNY (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/161262-e36-318i-dny.html)

Daniel_Toa 08-10-10 13:58

Re: E36 - 318i DNY
 
Eu am nevoie pe stanga ... e ala de la sofer

Daniel_Toa 12-10-10 13:18

Re: E36 - 318i DNY
 
Maine trebuie sa mi ajunga si farurul dupa stanga . Azi am fost si pe la service , trebuia ca maine sa o ridic dar mai dureaza .

Daniel_Toa 13-10-10 16:27

Re: E36 - 318i DNY
 
5 Attachment(s)
A ajuns farul :D , Bosch Made in Germany . Acum astept sa fie gata masina . In momentul de fata mai are pragul drept de facut si intra la vopsit . Vineri ar trebui sa fie gata .

Sparkle_81 13-10-10 18:26

Re: E36 - 318i DNY
 
Merge chiar si flash-ul pe lunga ?
Asteptam sa-l vedem pe masina !


p.s. Oricum tre':-P sa ne intalnim ....ca din cauza ta o perioada adio masa calda !:-)

Daniel_Toa 13-10-10 18:37

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Sparkle_81 (Post 3724670)
Merge chiar si flash-ul pe lunga ?
Asteptam sa-l vedem pe masina !


p.s. Oricum tre':-P sa ne intalnim ....ca din cauza ta o perioada adio masa calda !:-)

Astept sa il pun pe masina sa vedem daca merge flashul ... dar de pozitie imi e frica sa nu mearga :D Din cauza mea o sa ai numai ciorba rece :) Am sunat mai devreme pe un baiat de la service si usile sunt vopsite si bara fata .Urmeaza restul . Pana vineri cica ar fi gata :D :D :D :D

Sonny™ 13-10-10 23:39

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 3724706)
Astept sa il pun pe masina sa vedem daca merge flashul ... dar de pozitie imi e frica sa nu mearga :D Din cauza mea o sa ai numai ciorba rece :) Am sunat mai devreme pe un baiat de la service si usile sunt vopsite si bara fata .Urmeaza restul . Pana vineri cica ar fi gata :D :D :D :D

sa speram ca vineri o sa fie gata, ca ai avut destule necazuri cu masina, astept sa vad pozele cu masina gata;)

Daniel_Toa 14-10-10 07:55

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 3725545)
sa speram ca vineri o sa fie gata, ca ai avut destule necazuri cu masina, astept sa vad pozele cu masina gata;)

Nu ai idee cat de mult astept eu sa fie gata :D

Daniel_Toa 16-10-10 17:39

Re: E36 - 318i DNY
 
1 Attachment(s)
Azi am fost la service iar :D Pe la 10 cand am fost eu o suflau de praf si se pregateau sa o bage la cuptor :) Luni dimineata sa fiu la service sa o ridic . Am atasat si o poza cu ea . Am facut poza doar pe partea dreapta ca pe stanga nu aveam cum dar au facut baietii de la service si cum era cand am dus o si o sa le iau de la ei .

Daniel_Toa 19-10-10 10:14

Re: E36 - 318i DNY
 
Gata am luat masina :D :D :D Radiez de fericire ca aia mici :) diseara pun si poze cu ea .

Alejandro 19-10-10 10:18

Re: E36 - 318i DNY
 
or facut-o bine? :D

Daniel_Toa 19-10-10 10:22

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Alejandro (Post 3739523)
or facut-o bine? :D

E perfecta :) ii schimb azi un far ca il aveam spart si maine ma duc sa ii fac revizia .

Wilgax 19-10-10 18:28

Re: E36 - 318i DNY
 
Bine ca e din nou sanatoasa.Asteptam poze.

Daniel_Toa 19-10-10 19:43

Re: E36 - 318i DNY
 
13 Attachment(s)
Gata si pozele :D A fost vopsita toata inafara de capota de la portbagaj pentru ca avea rugina . A ramas sa cumpar alta capota si sa o duc la vopsit ( se vopseste tot pe banii lor ) . Am schimbat si farul din stanga al masinii ca era sticla crapata ( pentru userul Sparkle_81 - merge pozitia , faza scurta dar aia lunga nu ... dar intr un tarziu mi am dat seama ca aveam becul ars :D ) . Masina a iesit perfect , sunt foarte multumit de cum a iesit . Voi face zilele astea cateva poze mai clare , ca mi s-a spus sa nu o spal cateva zile pana se incheaga bine vopseaua .

Sparkle_81 19-10-10 22:27

Re: E36 - 318i DNY
 
Hai domne' ca-mi place ; a iesit bine ! Parerea mea este ca intr-o zi , sa desfaci farul de pe partea dreapta a masinii si sa-l cureti de praf .S-au astepti sa ne intalnim si il curat eu . Este o diferenta de claritate , cel putin asa mi se pare mie , intre cel de la mine si cel care a ramas de la tine .
In rest imi place , rezolvi capota si este ok !
Felicitari inca odata !

Sonny™ 20-10-10 01:53

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 3741075)
Gata si pozele :D A fost vopsita toata inafara de capota de la portbagaj pentru ca avea rugina . A ramas sa cumpar alta capota si sa o duc la vopsit ( se vopseste tot pe banii lor ) . Am schimbat si farul din stanga al masinii ca era sticla crapata ( pentru userul Sparkle_81 - merge pozitia , faza scurta dar aia lunga nu ... dar intr un tarziu mi am dat seama ca aveam becul ars :D ) . Masina a iesit perfect , sunt foarte multumit de cum a iesit . Voi face zilele astea cateva poze mai clare , ca mi s-a spus sa nu o spal cateva zile pana se incheaga bine vopseaua .


ma bucur ca sa rezolvat intr.un final...a iesit bine, sa faci si capota si apoi sa tragi o sedinta foto sa arati tot ce e mai frumos;)


All times are GMT +2. The time now is 17:24.

- Copyright 2026 4Tuning