![]() |
Re: LEGAL RACING
Quote:
|
1 Attachment(s)
Am citit in 10 minute tot ce ati scris pe topicu asta si sincer multa lume vb pe langa subiect. In momentu de fata RS4 e mai bun decat Supra, dupa cum spunea si Catalin, insa Rs4 pierde la aspect, adica cand te duci cu ea la plimbare prin oras, dar poate oferi si o surpriza imensa pt cei care nu stiu ce masina e si vor sa o i-a la semafor, deci eu zic ca per total e mai bun rs4, si daca Catalin ar mai face si un tuning exterior ar fi mult mai ok masina, nu ca acuma nu ar fi. Si pt toti cei care ziceau ca sunt supre de 1000 si ceva de cai, degeaba, mie sincer nu mi-ar trebui o masina care sa aiba mai mult de 600 de cai, si daca stam si analizam un rs4 poti sa il aduci la 600 de cai destul de usor.
Cataline tu cat ai dat pe tuning-ul care l-ai facut la MTM? Macar asa aprox sa zici, ca is ff curios. Am mai pus si o poza cu un s4 tunat, ca sa vedeti ca si un break poate arata super. |
poi la motor cam vreo 9000..uite toate preturile aici..www.mtm-online.de
asta numai la motor fara suspensi frane ambreiaj,alta cutie..etc ... |
Re:
Quote:
Nu te supara ne spui si noua ce masina ai de explici cu atata usurinta urcarea uni RS4 la 600cp? Sigut se poate probabil si la 1000 dar sun curios sa-mi raspunzi. |
SEBASTIAN wrote:
Nu te supara ne spui si noua ce masina ai de explici cu atata usurinta urcarea uni RS4 la 600cp? NU e niici o problema ca ai intrebat, eu nu am momentan nici o masina, insa daca ai banii necesari urcarea unui rs4 la 600 cp nu poti sa zici ca e greu, eu cred ca catalin nu a dat mai mult de 13 000 de euro pt ceea ce a facut el la masina lui, deci sa zicem daca mai dadea inca 10 000 ajungea cu ea la 600 cp, poate si mai bine. Eu am fost azi vara in America si acolo sefu meu avea un s4, din 2002 si o bagat in el vreo 30 000 $ si arata si mergea super, tind sa cred ca si mai bine decat a lui catalin, deoarece avea vreo 580 cp, si pe langa asta avea si un tuning exterior deosebit. Sa fim realisti, atata timp cat ai bani necesari, daca vrei si un enzo poti sa il modifici daca vrei, bineinteles la noi in Romania inca nu e cazul, deoarece toti care au bani 70% nu ii pasioneaza masina care o au, isi cumpara masini numa asa de ochii lumii, si nici nu stiu ce sa faca cu ea, de ce? Deci tot respectul pt Catalin si masina lui, e cea mai tare din Romania, deocamdata! |
Re:
Quote:
Ai un stil foarte ciudat de a te exprima. In primul rand probabil cand spuneai tuning exterior te refereai la STYLING. Masina de care vorbesti acel S4 aici nu exista o sa ne lamurim dupa ce il vedem la treaba. De unde ai tras tu concluzia ca masina lui Catalin e cea mai tare, nici pe departe, uite eu stiu cel putin 4 masini care-i pot face probleme: Anrei-Subaru, ALex-Subaru, Florin-Subaru si mai sunt masini tari chiar cateva lamborghini Galardo... lista e lunga rau. Eu zic ca la 10 000 nu faci 600cp din rs4. Te rog fi mai rezervat cand faci clasificari doar de tine stiute, eu spun ca voi avea o masina extrem de rea nu numai pt Romania. |
Sebastiane in primul rand vreau sa iti spun ca eu nu am zis ca cu 10 000 duci un rs4 la 600cp, am zis ca daca catalin ar mai baga inca 10 000 l-ar duce la 600cp, oricum nu conteaza.
IN legatura cu masinile care ai zis tu ca ii pot pune probleme, poate ai dreptate in legatura cu galardo, insa cu subaru ma cam indoiesc. Is curios ce masina ziceai ca o sa iti iai de o sa fie super tare asa cum ai zici, :D , poti sa dai un indiciu macar? |
Sper ca la vara sa avem raspuns la dilema asta cu Subaru, daca vine Cata si se da cu Staici. Probabil o sa facem un film cu liniuta asta si va fi pus pe forum ( cu conditia ca Florin si Cata sa fie de acord )
|
Re:
Quote:
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...asc&highlight= |
Re:
Quote:
|
supra -- > aerodinamica mai buna , tractiune spate (eu is fan .. asa ca ...)
|
LEGAL RACING
Si eu sunt fan propulsie. Raman insa la parerea mea ca intr-o cursa netrucata intre cei doi v-a castiga rs4. |
raman la toyota supra
|
Re: LEGAL RACING
Quote:
Iar in Romania nu este inca un Subaru sa ii faca probleme lui Cata.... Cand vor fi masinile gata suntem cu toti dispusi sa ne masuram \"puterile\".......si sa vedem cine si-a facut lectile mai bine.....pana atunci vorbe fara rost in vant care nu fac nici 2 bani..... Iar in legatura cu ce spuneai mai inainte ca la Supra se lucreaza de mai multi ani ai dreptate insa eu nu am lucrat la motor pana acum...ci numai la optica si stereo........acum a venit si timpul motorului..........cam mult dar niciodata nu este prea tarziu..... |
Re: LEGAL RACING
Quote:
Nu imi place de tine din urmatorul motiv, prea multa vorba si prea putine fapte, de trei ani ameninti ca-ti faci masina ca o sa ...Uite ce spuneai acum 3 ani : http://www.autostop.home.ro/auto/toyota.htm de ce am mai avea incredere? Spre deosebire de tine eu cand am spus ca fac ceva am si facut, fara sa taraganez lucrurile. Referitor la Audi lui Catalin cat e de tare s-a mai discutat si nu vad de ce ai venit sa incingi iar atmosfera.Exista chiar in Bucuresti un RS4 foarte tare bine lucrat racing dar nu se lauda asteptand ca pista sa decida. Nu ma [poate invinge o Supra si nici un RS4 ambele fiind inferioare din punct de vedere a performantelor dinamice. Vezi ca ai iesit din marginea topicului acesta fiind destinat copmparatiei dintre tine si Catalin. |
| All times are GMT +2. The time now is 10:40. |
- Copyright 2026 4Tuning