Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Arhiva (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva.html)
-   -   Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva/13979-virtual-4tuning-challenge-2006-inscrieri-participanti.html)

TopArt 11-03-06 14:57

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Quote:

Originally Posted by madskilz
sunt curios cat se va cere la high...unde e 3d....cred k o sa dureze 2 zile o randare la 1600x1200:lol:

o randare pe un calculator decent, la 1600x1200, randare extraordinara, dureaza 1-6 ore, nu 2 zile. daca nu stiti ce vorbiti, va rog sa nu vorbiti, doar sa va aflati in treaba. multumesc.

volumul de munca pentru concurs e mare. multumesc celor care apreciaza acest lucru si nu scot ochii.

TopArt 11-03-06 14:58

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Quote:

Originally Posted by ra2
la un asa concucurs sa speram ca numai avem parte de voturi k x are aceeasi marime la pantofi cu y si daia voteaza x pe y sau ca sunt prieteni din maternitate sau alte abearti dastea....:D...acu ma refer la atunci knd va incepe poll'u care e cea mai reusita masina....

TOCMAI ASTA INCERCAM SA EVITAM :D

o sa va rog sa cititi atent regulile din dreptul pozelor postate pentru modificare. multumesc.

TopArt 11-03-06 15:01

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Quote:

Originally Posted by Ace Axel
dar tot nu ai spus dak putem pune mai multe designuri!?
nu ma vezi!?
sau nu intelegi intrebarea!?

fiecare poate participa cu 1/2 design-uri, in functie de timpul pe care il are. inca o data, cititi regulile cu atentie, sa nu fie nelamuriri. multumesc.

TopArt 11-03-06 15:03

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Quote:

Originally Posted by Ace Axel
si imaginile d la freehand tre sa fie d 1600x1200 !?

cand scanezi, scaner-ul iti face tie treaba, domnule... :lol:

scanezi la o rezolutie impresionanta ce-ai desenat tu de mana, asa ca nu te mai impacienta aiurea...

TopArt 11-03-06 15:37

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
pus pozele si la freehand. inca o data, cititi bine regulile aferente. multumesc.

TopArt 11-03-06 16:04

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
pus pozele si la advanced tuning.

LET ZA CHEALENGI BIGHIIIN !!! :twisted: :twisted:

intr-un post ulterior, vom face ultimile precizari. fiti pe faza.

Skillzu 11-03-06 16:08

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Quote:

Originally Posted by TopArt
o randare pe un calculator decent, la 1600x1200, randare extraordinara, dureaza 1-6 ore, nu 2 zile. daca nu stiti ce vorbiti, va rog sa nu vorbiti, doar sa va aflati in treaba. multumesc.

volumul de munca pentru concurs e mare. multumesc celor care apreciaza acest lucru si nu scot ochii.

eram un pic ironic vis-a-vis de 'nemultumirea' pe care mi-am exprimat-o in legatura cu rezolutia....stiu k nu dureaza 2 zile....:rolleyes2

nu am scos ochii nimanui.....

daca te uiti in urma...cand a inceput toata chestia cu concursul si cei mai multi 'tipau' la tine in primul rand k de ce te bagi tu,k ce treaba ai tu,k cine te-a pus si chestii de genu....eu am fost poate primul care ti-a laut apararea...asa k as fi ultimul care as scoate ochii....

ps:nu cred k am nici un post in care sa intreb macar cand se da drumul la concurs....cant majoritatea asta faceau...(ma refer dupa ce s-a spus 1 data rabdare...)

Gabi 11-03-06 16:11

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Hai ma, terminati-o cu copilariile si treceti la munca.

Bafta tuturor!

TazAless 11-03-06 16:11

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
in sfarsit poze! nu prea am inteles faza cu screenshotu', daca se poate sa mai explicati o data :D
tre' sa fac screenshot in photoshop sau cum ?

Gabi 11-03-06 16:12

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Explicatie data altcuiva pe messenger
Quote:

Gabi: lucrezi pe .psd, pe fisierul Photoshopului
Gabi: in dreapta se vad layerele
Gabi: cu layerele la vedere, se face un printscreen si se da odata cu poza finala, pentru concurs
Gabi: pentru a dovedi ca tu ai facut lucrarea respectiva
Pentru nelamuriri de genul asta, nu ezitati sa intrebati aici, sau pe messenger, dar faceti-o repede, ca pierdeti timp :P

TazAless 11-03-06 16:14

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
mersi mult,
BAFTA TUTUROR !

TopArt 11-03-06 16:21

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Quote:

Originally Posted by madskilz
eram un pic ironic vis-a-vis de 'nemultumirea' pe care mi-am exprimat-o in legatura cu rezolutia....stiu k nu dureaza 2 zile....:rolleyes2

nu am scos ochii nimanui.....

daca te uiti in urma...cand a inceput toata chestia cu concursul si cei mai multi 'tipau' la tine in primul rand k de ce te bagi tu,k ce treaba ai tu,k cine te-a pus si chestii de genu....eu am fost poate primul care ti-a laut apararea...asa k as fi ultimul care as scoate ochii....

ps:nu cred k am nici un post in care sa intreb macar cand se da drumul la concurs....cant majoritatea asta faceau...(ma refer dupa ce s-a spus 1 data rabdare...)

madskilz, iti multumesc mult pentru sustinere ;)

inca o data, faza cu 1600x1200 e pentru printare. o explicatie logica: un print de calitate a unui A3 e de obicei la 300 DPI, CMYK, 4961x3508 pixeli !!! deci, departe pana si de 1600x1200... asa ca e o explicatie justificata faza cu 1600x1200.

repet, toate plansele participante vor fi expuse la eveniment, pe 1-2 aprilie. e pacat sa printezi asa de multe planse si sa nu le ai la o rezolutie buna ;)

TopArt 11-03-06 16:24

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
ultimile precizari:

1. toate pozele sunt postate.
2. cititi cu atentie regulile aferente pozelor si lucrarilor finale.
3. mai primim inscrieri ale intarziatilor pana pe 13 martie inclusiv.
4. trimiteti toate datele celor care le centralizaza, toti cei care sunteti inscrisi.

imediat voi posta si statisticile initiale.

spor tuturor ! ;)

Intruder1k2 11-03-06 16:31

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Intruder1k2 | beginner tuning

TopArt 11-03-06 16:35

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
11 martie 2006

statistici:

86 concurenti inscrisi la 4 sectiuni.

18 concurenti FREEHAND TUNING
45 concurenti BEGINNER TUNING
22 concurenti ADVANCED TUNING
11 concurenti HIGH-END TUNING


All times are GMT +2. The time now is 05:26.

- Copyright 2026 4Tuning