![]() |
Re: BMW se da pe "verde"
bmw sau ozn tot dracul ala e
|
Re: BMW se da pe "verde"
1 Attachment(s)
aleks asa e la toate conceptele nu se demascheaza nimic (cam misuna cam multi din aia mici galbejiti cu aparate la gat si rulete)din ce va fi de serie acuma depinde si de concept daca e functional sau nu..si masinile alea de preserie camuflate si acolo bordul e camuflat...uite inca un exemplu cu un concept mercedes
|
Re: BMW se da pe "verde"
doamne ce SF...arata fara cuvinte
|
Re: BMW se da pe "verde"
Au recuperat cei de la BMW prin designul astuia fata de seria 5:) se pare ca designerii bavarezi inca mai au imaginatie.
|
Re: BMW se da pe "verde"
Bijuterie de MASINA !!! astept sa vad daca vor schimba ceva si cand vor lansa versiunea de strada !
|
Re: BMW se da pe "verde"
Prea SF!...
Nu ştiu dacă e aşa potrivită pentru şoselele şi soferii din România... |
Re: BMW se da pe "verde"
si se vinde la pretul de numai 1 milion de euro :X .....ca la teleshoping
|
Re: BMW se da pe "verde"
wow,sper sa se si fabrica,nu ii inteleg p cei carora nu l plac,pana la urma,astea sunt masinile viitorului,modele cat mai futuriste..linii cat mai dinamice..
|
Re: BMW se da pe "verde"
totusi mi se pare ''prea de vitor'' la noi este ceva neconventional aceasa masina cel putin aspectul:D
|
Conceptul BMW se lasa admirat la Frankfurt
24 Attachment(s)
Conceptul BMW se lasa admirat la Frankfurt
Frankfurt ‘09 reprezinta o pista de lansare a multor proiecte ECO, hibride sau electrice, dintre care trebuie sa amintim conceptul BMW EfficientDynamics. Chiar foarte “verde”, automobilul reprezinta viziunea nemtilor asupra unei masini super sportive, care respecta intocmai cerintele mediului inconjurator. Fiind la baza un concept hibrid, motorul de 1,5 litri de pe BMW EfficientDynamics produce circa 356 CP si un cuplu de 800 Nm, iar viteza maxima este limitata la 250 km/h. |
Re: BMW se da pe "verde"
Parerea mea...Lumea auto se invarte in jurul BMW...1,5 l/100km si 356 cai si 800 Nm?...Ce brand mai reuseste asa ceva?
|
Re: BMW se da pe "verde"
mai trebuie precizat faptul ca motorul ala diesel e ajutat de 2 motoare electrice
|
Re: BMW se da pe "verde"
:-j bmw tot bmw ramane...!
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
Revenind e interesant bmw-u (are un look foarte agresiv) dar eu tot consider ca cele mai importante masini sunt cele pe full hidrogen, hibridele astea sunt doar ceva de moment. O Honda FCX Clarity mi se pare mult mai impresionanta aia reprezinta viitorul. |
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 05:28. |
- Copyright 2026 4Tuning