Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   BMW se da pe "verde" (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/137098-bmw-verde.html)

coorleone 15-09-09 19:45

Re: BMW se da pe "verde"
 
bmw sau ozn tot dracul ala e

adrian78bmw 15-09-09 19:54

Re: BMW se da pe "verde"
 
1 Attachment(s)
aleks asa e la toate conceptele nu se demascheaza nimic (cam misuna cam multi din aia mici galbejiti cu aparate la gat si rulete)din ce va fi de serie acuma depinde si de concept daca e functional sau nu..si masinile alea de preserie camuflate si acolo bordul e camuflat...uite inca un exemplu cu un concept mercedes

Geo_DXG 15-09-09 20:29

Re: BMW se da pe "verde"
 
doamne ce SF...arata fara cuvinte

Champion 15-09-09 20:56

Re: BMW se da pe "verde"
 
Au recuperat cei de la BMW prin designul astuia fata de seria 5:) se pare ca designerii bavarezi inca mai au imaginatie.

nokia3250 15-09-09 20:57

Re: BMW se da pe "verde"
 
Bijuterie de MASINA !!! astept sa vad daca vor schimba ceva si cand vor lansa versiunea de strada !

GJ 64 GAB 15-09-09 21:11

Re: BMW se da pe "verde"
 
Prea SF!...
Nu ştiu dacă e aşa potrivită pentru şoselele şi soferii din România...

claud1u_BDT 15-09-09 21:20

Re: BMW se da pe "verde"
 
si se vinde la pretul de numai 1 milion de euro :X .....ca la teleshoping

PepsY 15-09-09 22:52

Re: BMW se da pe "verde"
 
wow,sper sa se si fabrica,nu ii inteleg p cei carora nu l plac,pana la urma,astea sunt masinile viitorului,modele cat mai futuriste..linii cat mai dinamice..

Tristann 16-09-09 08:33

Re: BMW se da pe "verde"
 
totusi mi se pare ''prea de vitor'' la noi este ceva neconventional aceasa masina cel putin aspectul:D

Magos 17-09-09 14:16

Conceptul BMW se lasa admirat la Frankfurt
 
24 Attachment(s)
Conceptul BMW se lasa admirat la Frankfurt

Frankfurt ‘09 reprezinta o pista de lansare a multor proiecte ECO, hibride sau electrice, dintre care trebuie sa amintim conceptul BMW EfficientDynamics.

Chiar foarte “verde”, automobilul reprezinta viziunea nemtilor asupra unei masini super sportive, care respecta intocmai cerintele mediului inconjurator.

Fiind la baza un concept hibrid, motorul de 1,5 litri de pe BMW EfficientDynamics produce circa 356 CP si un cuplu de 800 Nm, iar viteza maxima este limitata la 250 km/h.

teen.ager 17-09-09 14:31

Re: BMW se da pe "verde"
 
Parerea mea...Lumea auto se invarte in jurul BMW...1,5 l/100km si 356 cai si 800 Nm?...Ce brand mai reuseste asa ceva?

adrian78bmw 17-09-09 14:39

Re: BMW se da pe "verde"
 
mai trebuie precizat faptul ca motorul ala diesel e ajutat de 2 motoare electrice

pitic_wrc 17-09-09 14:43

Re: BMW se da pe "verde"
 
:-j bmw tot bmw ramane...!

Scoop 17-09-09 15:12

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by teen.ager (Post 2647478)
Parerea mea...Lumea auto se invarte in jurul BMW...1,5 l/100km si 356 cai si 800 Nm?...Ce brand mai reuseste asa ceva?

Pustiu mai stai cuminte in banca si invata pana cand iti iei si tu carnetul, motorul este de 1.5 litri(capacitatea cilindrica) si ca aceal numar imens de cuplu e dat de motorul electric si daca vrei sa vezi ce brand mai reuseste, ia arunca o privire la standul audi sa vezi un R8 electric de 4500nm da 4 mii

Revenind e interesant bmw-u (are un look foarte agresiv) dar eu tot consider ca cele mai importante masini sunt cele pe full hidrogen, hibridele astea sunt doar ceva de moment. O Honda FCX Clarity mi se pare mult mai impresionanta aia reprezinta viitorul.

YGD-sef 17-09-09 15:21

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by Scoop (Post 2647580)
Pustiu mai stai cuminte in banca si invata pana cand iti iei si tu carnetul, motorul este de 1.5 litri(capacitatea cilindrica) si ca aceal numar imens de cuplu e dat de motorul electric si daca vrei sa vezi ce brand mai reuseste, ia arunca o privire la standul audi sa vezi un R8 electric de 4500nm da 4 mii

Revenind e interesant bmw-u (are un look foarte agresiv) dar eu tot consider ca cele mai importante masini sunt cele pe full hidrogen, hibridele astea sunt doar ceva de moment. O Honda FCX Clarity mi se pare mult mai impresionanta aia reprezinta viitorul.

sti cum e aici ....fiecare de ce marca il doare ....:lol: ia zi si mie daca sti care marca a dezvoltat primul model full pe hydrogen ?BMW sau AUDI ?:)) ne spui tu?:lol:


All times are GMT +2. The time now is 05:28.

- Copyright 2026 4Tuning