![]() |
Re: cine are audi 100
Salut am si eu un Audi 100cc diesel din 83 si as vrea si eu sa stiu ceva date despre ea ,
|
Re: cine are audi 100
salut am si eu un audi 100cc diesel motor 2000 5 pistoane si as vrea si eu sa stiu cate ceva despre ea , si ceva piese as avea nevoie si nu gasesc
|
Re: cine are audi 100
cine ma ajuta??????
am gasit un audi 100 an 1992 2300 benz 134 cai la 3500e , nu stiu daca pretul e bun si daca consumul e asa mare cum se spuna. proprietarul spune ca e de 9.5 mixt . ce tractiune are fata / spate !!!!! |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
sigur e audi 100. e din 1992 . mot 2300 . eu am vb cu proprietarul le telefon.
motor in 5 |
Re: cine are audi 100
arata demential as vrea si al meu sa arate asa:)
|
Re: cine are audi 100
De unde fac si eu rost de niste ornamente de interior pt un audi 100cc? am nevoie de plasticele de pe stalpi de le usi fata alea de sub bord si niste plastice spate pe laterale de intrau centuile la pasageri ?
|
Re: cine are audi 100
deci pina la urma nu poate nimeni sa mi spuna cum e masina asta ???
si daca pretul e bun? si mai ales cit consuma!!!!!!!!!! |
Re: cine are audi 100
De unde fac si eu rost de niste ornamente de interior pt un audi 100cc? am nevoie de plasticele de pe stalpi de le usi fata alea de sub bord si niste plastice spate pe laterale de intrau centuile la pasageri ?
|
Re: cine are audi 100
din pacate vorbim singuri .......... bony
|
Re: cine are audi 100
Salutare "audi-sti" !! Eu am un audi coupe din 81, 5 cilindri, 136 cp, dar am probleme cu ea. In fine, am facut rost de bani si vreau sa-mi iau alta, dar neaparat cu acelasi tip de motorizare, chiar mai bun. Din fericire am gasit motorasul asta, dar din pacate e pe Audi A6 (unul din '93 iar altul din '94). Nu-i nimic, trec de la coupe la berlina si ce mai berlina, am auzit ca e betoana. In sfarsit modelele astea sunt varianta sport S4, quattro, 6 viteze, 20 valve turbo, una are 230 de cai, iar alta in jur de 300. Mi-au cazut cu tronc amandoua si dintre ele voi alege una cu siguranta, mai ales cand am auzit ce performante au (suta in 6-7 sec si viteza de pana la 260 km/h). Acuma, nu stiu, pretul este de 6600 Euro la una si de 6800 Euro la alta, cred ca si negociabil (orice e negociabil pe lumea asta). Intrebarea mea este si daca sunt cunoscatori, va rog mult sa-mi raspundeti: pretul e corect avand in vedere pe de-o parte anul de fabricatie si pe de alta parte ce scula de masinuta este? Eu dau si banii astia, pentru ca-mi place masina asta mult, dar mi-e frica sa nu ma pacalesc la bani si sa-mi ziceti aici sau in alta parte, dupa ce o iau, "aaa, ce te-ai pacalit frateee, nu puteai sa intrebi mai intai?" etc.
Multumesc |
Re: cine are audi 100
salut am si eu o rugaminte de unde pot face rost de o carte sau ceva cu sistemu electric de la audi 100cc diesel ?
|
Re: cine are audi 100
eu am un audi 5000..echivalentul american al lui 100...jtitzi cumva unde ash putea gasi o carte de service??:?:
|
Re: cine are audi 100
Pentru intretinere ai date suficiente in AUTODATA(cand se schimba x cand se schimba y, etc.)
|
Re: cine are audi 100
;) m-am uitat eu prin autodata dar nu are ce ash vrea eu...eu vreau manual de reparatzii pur si simplu..ca jtiu ca mashina asta are multe chichitze...e super complicata si ash vrea sa intru in ea vara asta sa scot o adevarata frumusetze. si nu ash vrea sa incep sa o demontez fara un manual de reparatii ca sa jitu care-i treaba p'acolo:rolleyes2
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:09. |
- Copyright 2026 4Tuning