Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Daewoo Nexia 2.0SFI (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/125222-daewoo-nexia-2-0sfi.html)

rik 28-05-10 01:00

Re: Nexia - Under construction
 
2 Attachment(s)
La pregatit au fost pe la cineva prin catargiu.La un vopsitor liviu care a lucrat la redexim.
2.500 000 a costat

DJ88RBL 29-05-10 00:07

Re: Nexia - Under construction
 
Arata foarte bine.

Te asteptam la meet daewoo craiova :d

poti sa mai urmaresti aici topicul

http://www.craiovaforum.ro/fan-clubu...up-376639.html

rik 12-06-10 10:32

Re: Nexia - Under construction
 
Multumesc frumos

mad max 17-06-10 16:19

Re: Nexia - Under construction
 
Foarte bine arata masina ... felicitari!
Din fata aduce cu cielo-ul meu .... :P
Cum ai facut single wiper ?
Inca o data felicitari .... vad ca deja in Craiova au inceput sa reapara cielo-uri lucrate bine.
Bravo!

rik 06-07-10 17:40

Re: Nexia - Under construction
 
Multumesc frumos.Single wiper am cumparat mecanism de opel.In cazul meu de corsa dar poti sa iei de oricare caci cel pe care l-am luat eu nu se potrivea nici la corsa fara modificari.Apoi munca probe,ciocaneli si taieturi,distantoare si prelungiri.Si..a iesit pana la urma si chiar merge bine

GJ 64 GAB 07-07-10 18:37

Re: Nexia - Under construction
 
rik, nişte poze nu ne mai pui ?

NXdev 08-07-10 19:04

Re: Nexia - Under construction
 
foarte frumos proiectul.o sa iasa cu siguranta ceva frumos cu bun gust:P.mult succes in continuare

rik 15-07-10 18:51

Re: Nexia - Under construction
 
3 Attachment(s)
Inca niste poze.Azi am mai scos-o putin.Am cam neglijat-o in ultimul timp(m-am apucat de o insecta swift gti)si nu prea am mai avut timp pt nexia.Va tin la curent

banzay 15-07-10 19:05

Re: Nexia - Under construction
 
Foarte frumos Rik! Totul facut cu bun gust! Pe aceeasi idee de simplitate am mers si eu. Sper sa iasa ceva de bine si la mine :D

Oglinzile astea de unde le-ai luat? Fk? Se merita fata de cele originale (nu vorbesc de look ci si de utilitate)

Multa bafta in continuare Rik, sunt curios cu ce ne mai surprinzi!

rik 15-07-10 19:10

Re: Nexia - Under construction
 
Numai la look se merita oglinzile.La utilitate deloc.Nu au reglaj interior,sunt prea mici iar la maxim reglate tot nu se vede fara sa te apleci.Mercy
https://forum.4tuning.ro/426-masina-m...cta-rosie.html

NXdev 26-07-10 21:10

Re: Nexia - Under construction
 
Imi cer scuze de off-topic ...nu dai la schimb jantele ?

rik 31-07-10 20:52

Re: Nexia - Under construction
 
Din pacate nu:(

rik 09-08-10 22:07

Re: Nexia - Under construction
 
5 Attachment(s)
Am mai dat o raita pe la Ranca si am alergat unpic un seria 3 ultimul model...s-a lasat pagubas pana la urma

NXdev 09-08-10 22:30

Re: Nexia - Under construction
 
Ooo ce bine ii sta pe sosea :D..trebuia sa faci si o filmare..dadea bine pe forum:))..

Gabi 09-08-10 22:45

Re: Nexia - Under construction
 
Rică, cică te provoacă Andu, cu 2.0SFI :lol:


All times are GMT +2. The time now is 21:05.

- Copyright 2026 4Tuning