Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

geomar 22-03-10 19:06

Re: VW Vento - Proprietari
 
nu i-am pus absolut nimic, este suspensia standard amortizor + arc fara inaltatoare

geomar 22-03-10 19:08

Re: VW Vento - Proprietari
 
14 Attachment(s)
Vento de vinzare, pret 3200 E negociabil sau combinatie cu Audi A4 neinmatriculat in Romania

geomar 22-03-10 19:16

Re: VW Vento - Proprietari
 
este cam murdar dar in stare buna inf. la tel. 0769213258

geomar 22-03-10 19:50

Re: VW Vento - Proprietari
 
PAUL RAL am pus la pagina 108 sus nr. de tel. te rog suna-ma pentru a putea intelege ce anume te intereseaza

ulie.cozmi 22-03-10 19:57

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by clau lcf (Post 3207463)
Deci pana la urma ce parere aveti de amortizoarere MONROE (670 ron, oferta 3 +1 gratis), si amorizoarele AL-KO (600 ron, 4 bucati, fara oferta) . Cum spuneam a mea e lasata de spate, si vreau sa fie ridicata ca a lui Geomar.
Geomar, tu i-ai pus inaltatoare la arc, le-ai schimbat?

Zici ca e o baba cocosata....

eu zic ca sunt mai bune(si mai renumite) MONROE,desi eu am AL-KO (sport) pe spate si le am de aproape 2 ani si sunt inca bune bune,
Nu tii se schimba garda la sol din amortizoare,din arcuri se schimba,cumpara 4 noi si ai sa vezi ca se schimba situatia :)
eu in prima faza am schimbat doar arcuri(am pus sport) si sa lasat masina jos mul (chiar daca au fost telescoape normale. Din arcuri e toata treaba(vezi ca parca sunt si din alea de drumuri grele,poate sunt mai inalte alea)
Bafta :)

geomar 22-03-10 20:00

Re: VW Vento - Proprietari
 
recomand amortizoarele MONROE eu am cumparat recent pentru Ventoul meu doua bucati noi pentru spate la 240 lei amandoua, noi noute din magazin

geomar 22-03-10 20:40

Re: VW Vento - Proprietari
 
7 Attachment(s)
alte imagini cu piese din dezmembrari si scuze ptr. calitatea pozelor

fiderzen 23-03-10 09:16

Re: VW Vento - Proprietari
 
alko produce amortizoare ptr majoritatea firmelor...doar ca fiecare firma isi pune numele lor pe ele ;) (monroe , kw etc)... alko este o alegere buna :)

big bastard 23-03-10 14:38

Re: VW Vento - Proprietari
 
o nelamurire a unui necunoscator:
am observat ca in fata radiatorului mai am montat inca un radioator de dimensiuni aproximative ...cel din urma la ce foloseste?

geomar 23-03-10 14:40

Re: VW Vento - Proprietari
 
despre ce model de masina vorbesti

big bastard 23-03-10 14:41

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by geomar (Post 3211997)
despre ce model de masina vorbesti

Vento 95 1.9 tdi

geomar 23-03-10 14:43

Re: VW Vento - Proprietari
 
nu cumva este vorba despre radiatorul in sine iar in spatele sau se afla carcasa din plastic de la termocupla?

big bastard 23-03-10 14:44

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by geomar (Post 3212006)
nu cumva este vorba despre radiatorul in sine iar in spatele sau se afla carcasa din plastic de la termocupla?

nu..pr ca initial asta am crezut..dar azi m-am uitat mai bine sunt doua spurapuse..

geomar 23-03-10 14:46

Re: VW Vento - Proprietari
 
atunci chiar nu imi dau seama al meu este 1,8 benzina

big bastard 23-03-10 14:47

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by geomar (Post 3212016)
atunci chiar nu imi dau seama al meu este 1,8 benzina

merci oricum


All times are GMT +2. The time now is 09:15.

- Copyright 2026 4Tuning