Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

geomar 14-03-10 09:12

Re: VW Vento - Proprietari
 
este din Germania sau Austria adus ventoul

01_DOX 14-03-10 09:14

Re: VW Vento - Proprietari
 
germania

cyyobyy 14-03-10 09:16

Re: VW Vento - Proprietari
 
aripi de vento are cineva de vanzare

geomar 14-03-10 09:17

Re: VW Vento - Proprietari
 
vezi la brif cum il deschizi pe prima pagina in dreapta sus trebuie sa ai un patratel in care trebuie sa fie doua cifre la mine a fost 14 si a iesit euro 2 dar tot pe acea pagina era scris undeva sus E2 adica euro 2

geomar 14-03-10 09:19

Re: VW Vento - Proprietari
 
in Ungaria daca cunosti pe cineva care cumpara piese de acolo si are reducere poate sa ti le aduca la 50 lei

cyyobyy 14-03-10 09:21

Re: VW Vento - Proprietari
 
eu as vre sa le cumpar la aceiasi culoare sa nu le mai vopsesc ,ca astea noi sunt foarte subtiri

geomar 14-03-10 09:42

Re: VW Vento - Proprietari
 
atunci numai la dezmembrari poti gasi asa ceva, in comert la magazine nu stiu sa se vinda aripi gata vopsite

cyyobyy 14-03-10 09:43

Re: VW Vento - Proprietari
 
http://00078

cyyobyy 14-03-10 09:44

Re: VW Vento - Proprietari
 
[IMG]img00078[/IMG]

cyyobyy 14-03-10 10:02

Re: VW Vento - Proprietari
 
de la dezmembrari vreau sa le iau

cyyobyy 14-03-10 10:02

Re: VW Vento - Proprietari
 
am fost in iasi si nu am gasit

cyyobyy 14-03-10 10:03

Re: VW Vento - Proprietari
 
poare demonteaza cineva un vento culoare visinie

fiderzen 14-03-10 16:35

Re: VW Vento - Proprietari
 
aici nu e chat! citeste regulamentul si apoi posteaza cum trebuie!

b-37-ssp 16-03-10 23:21

Re: VW Vento - Proprietari
 
salutare! Am o problema la vento: atunci cand franez masina incepe sa bata uneori se misca si volanul alteori simt in pedala, tin pedala de frana apasata constant si masina franeaza mai accentuat, apoi isi da drumul, iar franeaza accentuat iar isi da drumul, de aici si "bataia". Eu unul ma gandesc cu groaza ca sunt discurile de vina -ovalizate- desi au fost schimbate acum 5000 km cu tot cu placute si intre timp am schimbat si un set de jante pe fata pentru ca cele vechi erau destul de obosite. Astept pareri poate s-a mai lovit cineva de aceeasi problema. Multumesc.

clau lcf 17-03-10 12:19

Re: VW Vento - Proprietari
 
Verifica discurile, suruburile suportului de etrier, sa nu fie cv slab pe acolo. Daca ar fi discurile ti-ar bate in pedala, mereu, nu cand si cand.


Acum... Am si eu o intrebare. Vento-ul meu are amortizoarele praf. Cand te uiti la masina, zici ca am portbagajul plin. E lasata de spate, si ridicata de fata. Daca schimb doar amortizoarele, se schimba situatia? Arcurile nu le-as schimba, ca masina nu sta inclinata in vreo parte.

Vreau sa iau amortizoare AL-KO sau Monroe, ambele modele pe ulei. Ce parere aveti?


All times are GMT +2. The time now is 07:47.

- Copyright 2026 4Tuning