![]() |
Re: Dacia 1300 `79 - B 44 DVL
Dar am si eu o intrebare chiar daca o sa par ciudat, ce faci tu cu frane mai mari? Cred ca si franele de acum fac fata foarte bine.
|
Re: Dacia 1300 `79 - B 44 DVL
e bine sa ai "franele mai puternice decat motorul" si cand astea de acum or trece de o temperatura cand o alearga zdravan nu vor mai face fata
|
Re: Dacia 1300 `79 - B 44 DVL
Quote:
Quote:
|
Re: Dacia 1300 `79 - B 44 DVL
Imi cer scuze, dar m-am aiurit, in ultimele pagini se vorbeste prea intens despre dimensiuni si etrieri, si la cum sunt eu evident ca am pierdut firul.
da' cu pompa de apa ce ai mai rezolvat? |
Re: Dacia 1300 `79 - B 44 DVL
Quote:
Momentan ma interesez de preturi pentru rectificatul chiuloasei:) Am gasit cateva ateliere cu preturi destul de ok , dar cred ca o sa ma duc la STEN BACK COMEXIM, uitandu-ma pe profilul lor am ramas impresionat:) plus ca am dat un telefon si nu mi-sa parut asa de scump:) Azi mi-au venit si simeringurile de la supape, simeringuri de la Victor Reinz:) mai am sa comandt garnitura de chiuloasa care sar putea sa fie tot Victor Reinz:) |
Re: Dacia 1300 `79 - B 44 DVL
Vezi ca preturile la Stanila Strungila sunt altele fata de ce e la telefon. Este adevarat ca sunt meseriasi dar si preturile sunt pe masura. Eu cand am fost cu chiulasa de GTT m`a intrebat de ce este si cand i`am zis de renault mi`a luat 3 mil :) dar a meritat.
|
Re: Dacia 1300 `79 - B 44 DVL
Quote:
Eu la telefon am vorbit direct cu sefu de atelier, daca nici el nu stie preturile cine?:lol: |
Re: Dacia 1300 `79 - B 44 DVL
Quote:
|
Re: Dacia 1300 `79 - B 44 DVL
Quote:
|
Re: Dacia 1300 `79 - B 44 DVL
Quote:
|
Re: Dacia 1300 `79 - B 44 DVL
Quote:
|
Re: Dacia 1300 `79 - B 44 DVL
2 Attachment(s)
asta este piesa de care ai nevoie?:D
|
Re: Dacia 1300 `79 - B 44 DVL
Quote:
|
Re: Dacia 1300 `79 - B 44 DVL
11 Attachment(s)
Astazi a aparut si aprinderea electronica si la inceputu saptamanii au aparut si suportii de la sudat:D maine o sa-i curat putin si vor fi grunduiti si vopsiti in negru:)
Si sper maine sa mai apara 2 piese cruciale ale motorului:D si tot maine sper sa pun pinionul de la distributie pe axa si sa scot pinionul dupa vibrochen:) Weekendul viitor cred ca voi inchide motoru si il voi porni pe cauciuc:lol: o sa fie interesant p.s. asa am luat aprinderea si dupa o ora de lucrat la ea cam asa arata:D p.s.s. aprinderea va fi completat de o volanta de 200 de la un Renault 18 cu dintri pt cititor:) evident si ea curatata si aranjata:-P |
Re: Dacia 1300 `79 - B 44 DVL
poi da domnu dvl u ca nu puteai sa ti faci pomana si cu altu si sa nu arunci sabloanele alea...te pomeneam mult timp da esti cam "chitros"o zic mai in gluma asa sa nu te superi.....:P:P:D...
ps...arata bn alea dar trebuia sa mai insisti cu periuta aia de dinti....vad eu acolo ca ai omis un locusor......:):):)...si hai mai repede cu motoru ala.....pe masina .... |
| All times are GMT +2. The time now is 11:04. |
- Copyright 2026 4Tuning