Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

vapix11 24-02-10 23:12

Re: VW Vento - Proprietari
 
@costelus 85 in cat sta vento-ul tau?

@ulie.cozmi cu tot respectul, imi place vento-ul tau, dar la 2500e am in Arad la vanzare Golf3 GTI full option, si si asta ii de 116CP.
Dak ii sa fie de 2.0l atunci caut ABF-ul de 150CP ca ii realtiv mai usor de adus aproape de 200 ponei 8)

ulie.cozmi 24-02-10 23:21

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by vapix11 (Post 3121152)
@costelus 85 in cat sta vento-ul tau?

@ulie.cozmi cu tot respectul, imi place vento-ul tau, dar la 2500e am in Arad la vanzare Golf3 GTI full option, si si asta ii de 116CP.
Dak ii sa fie de 2.0l atunci caut ABF-ul de 150CP ca ii realtiv mai usor de adus aproape de 200 ponei 8)

uite in cat sta vento lui costelus..am dat din intamplare peste el :)
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...na-348952.html

bafta vapix si sper sa-ti iasa toate asa cum vrei tu ! numai bine

costelus 85 25-02-10 20:41

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by ulie.cozmi (Post 3121171)
uite in cat sta vento lui costelus..am dat din intamplare peste el :)
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...na-348952.html

bafta vapix si sper sa-ti iasa toate asa cum vrei tu ! numai bine

anuntul de pe net cu vanzarea nu e pus de mine sa fim seriosi 10000euro imi vine sa rad sau sa plang......oricum apreciez sinceritatea voastra....toate bune....

ulie.cozmi 25-02-10 20:45

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by costelus 85 (Post 3123729)
anuntul de pe net cu vanzarea nu e pus de mine sa fim seriosi 10000euro imi vine sa rad sau sa plang......oricum apreciez sinceritatea voastra....toate bune....

pai acuma fara suparare dar eu nu stiu cine a pus anunturile(sunt chiar mai multe,la acelasi pret),dar ma gandesc ca a fost totusi investitie si nah..acuma ce sa zic..imi pare rau daca te-ai simtit 'jignit' sau daca te-a deranjat ca am pus link-ul cu anuntul...

Tibanu 25-02-10 21:25

Re: VW Vento - Proprietari
 
salutare colegilor,
vreau sa va rog sa ma sfatuiti si pe mine de pe unde mi-as putea lua niste praguri pt vento,nu prea scumpe...mi-au plesnit cele originale iarna aceasta,de fapt unul dintre ele dar trebuie sa le schimb acum cand vine caldura ca se vad urat! - aviz celor care si-au schimbat sau cunostinta de cauza...
va multumesc!

bzsa 25-02-10 22:35

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by Tibanu (Post 3123943)
salutare colegilor,
vreau sa va rog sa ma sfatuiti si pe mine de pe unde mi-as putea lua niste praguri pt vento,nu prea scumpe...mi-au plesnit cele originale iarna aceasta,de fapt unul dintre ele dar trebuie sa le schimb acum cand vine caldura ca se vad urat! - aviz celor care si-au schimbat sau cunostinta de cauza...
va multumesc!

salut
eu mi-am schimbat vara trecuta
pragurile le-am luat la 2 mil si manopera cu vopsitul m-a mai costat inca 8 mil

Tibanu 25-02-10 22:46

Re: VW Vento - Proprietari
 
:) ma astept sa ma coste manopera si astea da le-ai luat bine la pret...
de unde le-ai luat? le pot vedea?

vapix11 26-02-10 00:24

Re: VW Vento - Proprietari
 
@costelus 85: si totusi.. in cat sta vento-ul tau? eventual da-mi un pm.

Quote:

Originally Posted by ulie.cozmi (Post 3121171)
bafta vapix si sper sa-ti iasa toate asa cum vrei tu ! numai bine

Mersi 8) Cum da caldura m-am bagat la creatii sa o-mbrac in fibra la exterior.

Apropo.. Ca tot ii un thread doar cu Vento, care credeti voi ca sunt cele mai frumoase Vento din tara? :twisted: cam care ar fii top3-10 la voi? :rolleyes2;):?:

fiderzen 26-02-10 08:41

Re: VW Vento - Proprietari
 
tibanu, am eu niste praguri tuning de vanzare in caz ca vrei sa acoperi doar problemele...daca te intereseaza da`mi un mesaj privat sau cauta in anunturile mele ;) :)

Sebastian.C 26-02-10 08:43

Re: VW Vento - Proprietari
 
Are cineva faruri de vento originale de vanzare?

bzsa 26-02-10 09:59

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by Tibanu (Post 3124320)
:) ma astept sa ma coste manopera si astea da le-ai luat bine la pret...
de unde le-ai luat? le pot vedea?

din pacate numai pe masina le poti vedea
iti fac poze daca vrei
le-am luat la reducere ,am un prieten care lucreaz la Meteor auto si are reducere de 40% la piese cumparate
daca suporti taxa de curierat te pot ajuta si pe tine

clau lcf 26-02-10 18:29

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 3124275)
salut
eu mi-am schimbat vara trecuta
pragurile le-am luat la 2 mil si manopera cu vopsitul m-a mai costat inca 8 mil

Doar pt praguri banii astia? Cam scumpa afacerea...

costelus 85 26-02-10 19:52

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by vapix11 (Post 3124566)
@costelus 85: si totusi.. in cat sta vento-ul tau? eventual da-mi un pm.



Mersi 8) Cum da caldura m-am bagat la creatii sa o-mbrac in fibra la exterior.

Apropo.. Ca tot ii un thread doar cu Vento, care credeti voi ca sunt cele mai frumoase Vento din tara? :twisted: cam care ar fii top3-10 la voi? :rolleyes2;):?:

pot sa zic k au fost bagati ceva bani in vento dar nu se poate numi investitie k nu iti mai scoti banii niciodata,mai degraba pasiune sau nebunie.......

costelus 85 26-02-10 19:57

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by ulie.cozmi (Post 3123742)
pai acuma fara suparare dar eu nu stiu cine a pus anunturile(sunt chiar mai multe,la acelasi pret),dar ma gandesc ca a fost totusi investitie si nah..acuma ce sa zic..imi pare rau daca te-ai simtit 'jignit' sau daca te-a deranjat ca am pus link-ul cu anuntul...

treaba cu link_ul cu anuntul nu e deranj stai f. grija si nici ci suparare nu e,m_a amuzat chiar....am fost constient de la inceput k odata bagati banii in tuning nu au cum sa vina inapoi,cel putin cat ai bagat,ceva ceva mai poti scoate....oricum amuzant anuntul....poate un 5000 poate 6000euro dak gaseam un nebun....

pidu79 27-02-10 12:35

Re: VW Vento - Proprietari
 
10 Attachment(s)
masinuta mea scumpa.papamobilul cum ii spune fratele meu.


All times are GMT +2. The time now is 07:47.

- Copyright 2026 4Tuning