![]() |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
s-au dat 2 masini total diferite
porshe 3.6L cmc 6 cyl biturbo si subaru 2.0L cmc 4 cyl turbo punctul comun ar fi tractiunea integrala dar si aia doar cu denumirea rezultatul ... prea strans sa imi dau o parere cert este ca ma bucur ca exista competitie si la noi si ai felicit pe amadoi si abia astept sa vad ce se va intampla pe viitor ptr ca sunt sigur ca lucrurile nu se vor opri aici :) |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Felicitari invingatorului oricare ar fi fost.Oricum la nivelul asta deja orice parere din afara este in plus. Si totusi nu ma pot abtine...Chiar daca ai castigat sau nu: sa stai cu un 2l turbo fie el si STI langa Monstrul ala care nici cand pleaca din fabrica nu e prea cumintel. Asta da realizare! |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Felicitari ambilor concurenti. O cursa spectacol asteptata demult. Felicitari castigatorului. Asteptam continuarea!! ;)
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
felicitari participantzilor si asteptam un filmuletza ceva cu finalu...sa se elucideze misteru'..;)
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
ce hilara expunere in articol: l-am spulberat... :))
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
de ce nu ne spun shi noua cei care au fost de fatza ce shi cum sa petrecut...e o nebuloasa totala....nishte poze ceva un filmuletz sau macar un comentariu pertinent shi impartzial vis a vis de cele intamplate acolo...
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
departe de mine gandul de a fi rautacios sau mai shtiu yo ce...dar se pare k ono a fost subestimat putzin...e doar o parere proprie shi personala nu vrea sa deranjez pe nimeni.... o revansa intr-un cadru legal ar pune capat zic yo o data ptr totdeauna acestei confruntari intre titani....numai bine shi maxim respect ptr cei 2 adversari...numai bine la toata lumea
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
in sfarsit discutii impartiale :D
eu unu' merg pe varianta "distanta prea mica pt a se face o diferentiere, deci egalitate" si astept un rematch in cadru legal ;) |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Poate pe masa mare!:lol: :lol: :lol: A plecat in fata si la 402 eram cu toat baa fata in fata. Am plecat la sto si mi-a fost greu sa recuperez mai mult iar data viitoare nu-i dau doar atat las sa treaca lumina printre noi.;) |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Sunt de acord cu 2 din 3 pentru ca asa vreau eu dar nu pt ca a fost egalitate.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Important e ca exista o masina care il "provoaca" pe Sebastian sa dea tot ce poate. Parerea mea...care este...
Bravo voua!! |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
felicitari celor doi combatanti ! o singura intrebare am si eu : chiar s-a ajuns la 340 km/h ?
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
cine shtie se poate sa se fi ajuns la o asa viteza desi mi-e greu sa cred...tzinand cont de distantza ff mik intre mashini , ar fi o adevarata nebunie sa mergi cu viteza aia oglinda langa oglinda
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Ca o parere personala ... nu prea am vazut rostul articolului din Libertatea. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
3 Attachment(s)
Quote:
nu am fost acolo sa vad cine pe cine, dar te sustin!! fie ca treci linia de finish cu un cm. sau cu toata masina, tot ai invins.. in a3-ia poza.. se vede clar doar botu de la subuaru.. asta denota destul de clar.. sau poate CLAR cine e castigarorul si care e cea mai rapida masina din tara !!! Felicitari Sebastian !!! |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Eu personal nu dau castig de cauza nimanui, zic doar ca din poza asta nu reiese nimic, avand in vedere unghiul, si faptul ca nu a fost 2din3.... restul cu 1400m si alte aberatii nu-si au locul. Cea mai dubioasa treaba este mediatizarea subiectului si modul in care s-a facut asta, fapt ce ma duce cu gandul la puerilism...
Poate o sa vedem o cursa intr-un cadru mai organizat, si o sa se lamureasca problema. Sa fiti iubiti! :D |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
bai oameni buni suntetzi orbi...ce dumnezeu...nui am k idoli pe nici unu din cei 2 concurentzi dar lasatzio in colo de treaba k se vede din avion k e exact aceeashi poza...nici decum nu sunt 3 instantanee luate consecutiv ce draq....e exact aceeashi poza dar sa taiat progresiv din ea de la stanga la dreapta...nutzi trebuie ochi de vultur sa vezi asta....in cazu de fatza ar trebui crezut pe cuvant persoana in cauza care zice intrun mod nepartinitor ce a vazut shi cine a ieshit pe bune cashtigator....deci dak sebastian sustzine treaba asta asa este...numai respect.. yo cred omu nu am incredere in tehnologia asta '' moderna'' k sai zic asa...ptr k alea 3 poze nu spun nik...
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
shi dak nu apre nimeni din tabara adversa sa sustzina contrariul inseamna k sa petrecut intocmai cum se discuta aici pe forum ...nu ce sa scris in presa....ar fi normal sa apara shi un comentariu pertinent din partea unor persoane acre sa confirme sau sa infirme cele intamplate sau scrise pe aici ...asta numai asa ptr cei curioshi care nu au fost acolo...dar pana una alta...shi deshi probabil k altzii ishi doresc alt rezultat sau macar putzin scandal yo am incredere in spusele lui sebastian shi nui pun cuvantul shi veridicitatea spuselor lui la indoiala , dar am mari rezerve in ceea ce priveste acele 3 poze foarte ''clare'' de altfel....respect shi numai bine
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
cand am zis 2din3 nu m-am referit la poze, ca nu-s fotograf, ci la curse ;)
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
din pozele acelea identice reiese clar ca subaru e in spate...si daca vreti domnule sebastian aduc argumente in acest sens....luati-va dupa dungile de pe asfalt, in combinatie cu unghiul in care s-a facut....se vede clar ca botul subarului tau e mai in spate fata de porsche...fata de linii.
insa tu ...da...ai plecat la sto.....ai langa tine 700 de cai si tu pleci la sto....este exact acelasi stil .....ca in libertatea cand au spus ca ...am accelerat la final ca se apropia si l-am batut..... |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
repet din singura dovada de pana acum reiese ce am scris mai sus.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Poza 1 este o poza. Poza 2 este poza 1 decupata si redimensionata. Poza 3 este poza 2 (rezultata din poza 1) decupata si redimensionata inca o data :) |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
vorba cuiva de mai sus; daca erau inversate masinile sau poza era facuta la acelasi unghi numai ca din partea cealalta a soselei iesea porschele castigator :)) desigur .. dupa analogia ta. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
ink de la inceputul acestei discutzii ( pag 1 ) sa dorit oarecum dezinformarea sau pastrarea unui val de ceatza ptr a ascunde cine shtie ce....nu vad rostul in fine...a fost ceva de mrketing sau ce o fi fost a ieshit bine shi a avut un gust shi un rost la inceput....dar sa continuatzi in aceeashi nota e chiar penibil execrabil shi ff josnic...inainte sa scriu aceste randuri mam consultat cu un expert criminalist cu care am analizat acea fotografie...shi este f jenant din partea voastra sa sustzinetzi acest lucru cum k ar fi un foto finish...shi am sa ma shi justific ....voi aduce argumente sa intaresc spusele mele...shi dak cineva se pricepe ash vrea sa fiu contrazis...haidetzi sa o luam pe rand....poza asta e facuta in momentul startului 100%...altfel nu surprindeatzi voi o asa fotografie nici intro mie de ani....uitaziva la rotzile mashnii lui daniel se vad ff clar spitzele...de ce?....ptr k mashnia sta pe loc...dak ar fi mers cu vitele alea aberante de care zic unii gen 340 pai se vedeau k fiin o pata... un dic continuu ...nu k o veritabila janta in 5 spitze...2 la mana din ce shtiu eu ....eleronul acela eletro hidraulic la viteze mari se ridica....iar al lui e jos...asta se poate contrazice k fiind defect sau mai shtiu yo ce...putzin probabil....deci am ziso shi pe asta cu eleronul..... 3 la mana sau cat o mai fi la numaratoare...dak mashinile alea erau un cox...adik in mers la viteze ff mari...atunci totul pe langa ele ar fi trebuie sas e vada neclar...spre exemplu balustrada aia metalica ar fi trebuit sa se vada k o linie dreapta continu..k doar se merge cu viteza de peste 250 la ora nici decum 340...dar vb lui sebi posta mananca ***...sau o mai fac shi unii care nu au nici o treaba ....sa mai zicem ceva shi de sticla aia de sprite din canal sau aia de iaurt...hai pe astea sa le lasam k suparam prea tare audientza dupa aia...ajunge atat deocamdata in cifre nu va mai bag k poate ishi prind fanii de generala urechile shi iese nasol dupa aia...i lasa pe ei la nivelu de regula de 3 simple k dak lovim in ei cu detalii tehnice se desteapta brusc draq shi dupa aia e nasol...stricam generatzia pro'....cam atat am avut de spus...ashtept un rapuns sau comentarii pertinente din partea celor care au ceva de spus shi nu deschid gura aia degeaba.... vreau sa fiu contrazis...sau de ce nu scos de pe acest forum...k nu mar deranja....miar intari parerea k e pe baza de comunisc shi k nu potzi satzi exprimi liber parerea , intrun mod decent...intro tzara libera...pardon integrata un UE...hai k vam lasat numai bine la toata lumea shi meditatzi putzin la ce am zis.... k lectzii pe bani in particlar nu fac....hai vam pupat ....chiar shi pe fanii aia mici..
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
ma bucur k mai sunt '' baietzii ashtia de mai sus'' ...care vb pe bune ...respect fratzilor....
ce se vede se vede clar shi din avion....dar unii incerca denaturarea adevarului shi nu pot sami dau seama de ce.... |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
se minte poporu' cu calculatoru' credeam k am depashit de mult stadiu asta
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
k shi distantza intre mashini...este mai putzin de 1 metru...imi e imposibil sa cred k la vieza aia sa mers asa oglinda langa oglinda....ori oamenii e cascadori ori e cu capu'....dar ma indoiesc de ambele situatzii ptr k din cate shtiu sunt maturi shi intregi la minte....deci revenim iar....k e o poza facut la start sau imediat dupa in cel mai rau caz
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
intradevar cam suspecta poza si daca e adevarat e cam penibil.. oricum cam toata lumea e de acord ca a fost egalitate pe cei 400 de m si ar trebuie sa se mai dea o data sa fie sigur treaba
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
@ espinoza
nu trebuie frate sa ne zica cineva dak e adevarat sau nu...k de aia avem cap sa judecam nu k doar nu suntem legume....dar cine shtie poate e iar o gluma shi se vrea intentziaonat treaba asta...k noi sa ne agitam k apa de mal...shi dupa aia sa se vine shi sas e zica...k da k avem dreptate...se pune inteligentza cititorilor acestui forum la indioiala maxima...shi pe langa faptul k nu e deloc profi e josnic shi ff urat |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
pt rossi:
sunt aproape 100% de acord cu tine....se pot aduce contra argumente la apr tot ce ai spus....desi pt mine e la fel de clar ca si pt tine. poza poate fi facuta la 300 la ora ...se poate face cu un aparat foto semi profesional...reglezi timpul de expunere..si iese clar....pana si spitele. elereonu: se poate spune ca e vb de tunning extrem ...si l-a oprit datorita rezistentei la innaintare... balustradada...daca nu a miscat aparatul.....balustrada nu avea de ce sa iasa neclara. ps: este ceva care pute aici...si daca tot avem o singura parere de la unul avizat care a afirmat ca este de la finish...atunci e clar cine minte.ma refer si la cele 3 poze aduse...... repet...luati liniile paralele dupa asfalt...... pt domnul care a plecat la sto, asteptam contra argumente, |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
dak ar fi dorit sa fac treaba asta la acest nivel de aparatura atat de profesionala cum zici tu....o duceau pana la capat shi bagau un pachet de poze plus un filmuletz ceva acolo...deci ma indoiesc....si nu intzeleg care e finishtul....k e imaginar pana la urma....ar fi trebuiet s afie ceva un reper k baza de masurat nu?...shi analizand fix poza....facetzi un experiment ff simplu...plimbatzi dealungul monitorului ceva...o carcasa de cd'u orice care e drept....shi o sa vedetzi k ono' e in fatza....cu tota buza aia de carbon...nu va luatzi dupa umbre..k dupa umbre sunt la egalitate....mashina lui sebi fiind mai inalta automat are shi umbra mai in fatza....deci incercatzi treaba cu experimntul....
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Poza e destul de relevnta eu eram pe banda doi de viteza si din orice unghi fotografiai de pe dreapta soselei nu m-ai fi vazut daca nu eram in fata. Masina lui Ono m-ar fi mascat eventual vedeai doar nr de inmatriculare si fata barei parasoc. Se vede lateralul barei de protectie parasoc fata, deci eram clar in fata. In plus nu vad de ce as minti, eu nu mint, iar daca pierdeam brovo cui era mai bun. Acum ca si in trecut cursa a fost a mea. Prima data i-am dat 4 masini acum doar 40cm, motivele nu are sens sa vi le spun, dar o sa vedeti ca la prima intalnire o sa fiu mai in fata.;) Aparatul foto e unul semiprofesional. Camera video profesionala dar inca filmul e cenzurat din motivwe de siguranta, iar acolo e putin mai clar totul. Viteza de 310 s-a prins mai sus eu cel putin am avut iar Daniel era in spate, oricum nu conteaza si cred, nu sunt sigur dar cred ca ar fi reusit sa mearga mai repede putin ca mine la viteza de varf poate dupa 2000m iar poza e de la 400 si acolo nu erau 300, era cu aproape o suta mai jos, clar peste 200 dar sub 250. Daca vreti sa ciesc si eu fiti mai punctuali ca daca e cate o jumate de pagina ... nu prea am asa rabdare mai ales ca-s pe 4 forumuri odata. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
am scris cat am putut de condensat...cine are ceva de zis ... zice in mai multe randuri ... cu argumente shi contra argumente...nu potzi sa exprimi ceva printro interjectzie sau propozitzii de clasa a 2a ... shi tu ai ceva de zis shi o faci la fel pe juma de pagina...deci....numai bine ...asteptam evolutzia lucrurilor shi speram in elucidarea acestui ''caz''... dak nu o dam urat in diverse shi nu are rost....iar o sa se scrie enspe mii de pagini fara sa se spuna nik.....ashteptam shi alte poze plus filmuletze...shi atunci totul o sa fie perfect....
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
1 Attachment(s)
Quote:
Totusi, a fost o cursa mult asteptata (atat de Daniel, cat si de tine - oricat ai nega :wink:) si mi-e greu sa cred ca nu s-au masurat 402 m si nu s-a trasat o linie la acei 402 m, sau n-a stat nimeni acolo. Mai jos e atasata o poza in care e trasata o asemenea linie. A fost sau nu la 402 m? Inca o intrebare ar fi urmatoarea: de unde stii ca in pozele postate de tine sunt fix 402 m? Sunt doar curios, pentru ca vreau sa stiu si eu (ca multi altii) cine, ce-a facut. |
| All times are GMT +2. The time now is 19:50. |
- Copyright 2026 4Tuning