![]() |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
2 Attachment(s)
ce zici sebastiane ?> :lol:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
putin roz si subaru a devenit masina #1 pt femei... n-as fi crezut :D
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Pe cat posibil evit sa expun masina privirilor curioase. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
daca tot te feresti pe privirile curioase de ce ti-ai mai postat masina pe forum???????
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Pentru ca am fost rugat sa fac asta si pentru ca pot da un exemplu insa orele mele pierdute bani, stiinta , astea nu costa?
Am vandut oricum mult gratis. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
poate ca iar o sa fiu luat la suturi, dar imi permit sa intreb pentru ce e preparata masina in continuu daca nu e scoasa niciodata pe strada sau la vreo cursa ca sa demonstreze ceea ce sustine proprietarul...
nu cunosc masina, nu pun la indoiala nici un cal putere, dar o sa avem vreodata ocazia sa vedem masina la o cursa sau undeva unde sa demonstreze ceea ce spuneti dvs, sau va fi in continuare upgradata la nesfarsit? |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Nici nu poate fi pus la idoiala nici un cal pentru ca nu e o putere declarata.
Va fi scoasa nu ca sa arate ci sa performeze in fata unor adversari redutabili, dar daca astia intarzie nu e vina mea. Eu sunt pregatit de lupta. https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html Am lansat si o provocare, iar de nebun singur nu vreau sa ma dau. https://forum.4tuning.ro/showthread.p...607#post493607 Altceva mai ai de intrebat? Daca tu oferi o suma rezonabila minim 3000euro pot sa-ti arat 2-3 minute cum merge masina. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Eu sunt fan Subaru de cetiva ani buni si urmaresc topicul asta inca de la inceput si vad ca s-a ajuns la "uite masina, nu e masina" , parca inainte ati mai aratat cateva filme ,2-3 poze acum nimic. Nu vreau sa supar pe nimeni dar daca o tineti asa lumea o sa-si piarda interesul..suspansul e suspans dar ce e mult strica, macar cateva poze si un filmuletz. Toate cele bune |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Pe bani, munca si stinta mea nu se poate discuta de jignire, fiecare crede ce vrea, dar nicicum jignire. E dreptul fiecaruia sa faca exact asa cu crede si cum vrea. In plus e o jignire la adresa mea sa mi se puna cuvantul la indoiala.
Cine ma cunoaste stie ca nu mint. Poate sa-si piarda interesuloricine insa, masina va iesi cand va fi de lupta, altfel sta cuminte. Pe mine nu ma intereseaza publicitatea, suspansul sau altele. Masina a participat la expozitie, la tuning show... |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Eram sigur ca o sa revina fraza "pe banii mei" dar nimeni nu v-a cerut sa conduca masina sau sa o fortzati fara motiv, toata lumea a cerut o poza, un film , o veste, atata nicidecum divulgarea secretelor meseriei samd. Tocmai de aceea cand ati spus "3000 de euro daca vrei sa vezi masina" mi s-a parut exagerat la extrem si o jignire sa ii ceri unui posibil pasionat atatia bani ca sa vada ce e sub capota sau cum merge masina, un om care mai mult ca sigur nu poate vedea dintr-o privire ce secrete se ascund sub capota ;)
PS Nimeni nu forteaza pe nimeni sa faca nimic, chestia e ca ati creat un oarecum val de curiosi pe aici care astepta vesti avand in vedere ca masina asta se vrea cea mai rapida pe 400 m din Romania si pana acum nu si-a luat titlul oficial :D PS: O intrebare offtopic, intelesesem ca montarea unui pop-off atmosferic pe motorul complet de serie fura din puterea totala, este adevarat ? |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Nu e adevarat.
Nu am avut aparate profi sa fac filme si restul sunt mai mult "furate". Da poate voi face un mic material insa caut sa fie macar din pdv tehnic profesional. Inteleg curiozitatea insa informatile sunt f scume, iar masina oricu a fost expusa si a castigat premiul pus in joc. Cine este interesat de lumea auto nu rateaza expozitile. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
vezi ca vine veyronu peste tine ...ai mare grija......:lol: :lol: ;)
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Cine mai e ca tine... cred ca-ti seaca rezervorul la 300 ! Oricum e tare rau masina..
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Veyron este oricum in alta clasa iar Seby are clasa asigurata. Pariez pe Seby in lupta cu Veyron. In speranta ca va aparea modelul de peste 1000cp si tunat pentru ca exista si unul de peste 600cp doar, va spun ca eu garantez pe Seby la starty si primul la final. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Salut Sebastian!
Cumva esti cel care are de vanzare doua Capri, doua COnsuluri coupe, o Cortina, un Taunus si ce mai ai pe acolo? |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
orisicum ambii intra ori la H sau G + ....:)
eu tot pe seba ''plusez'' app sebastiane ...cat iti ia masina pe 400 vit maxima ? trece de 250 ? :) ca de nu ....ai sa auzi un mare vruuuuuuuuuummmmmmmmmm :rolleyes2 |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
si eu pariez pe sebastian ... e veteran stie el ce face ...
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
LOL WRX STI VS VEYRON..sa castige STI? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Sa dea D-zeu, m-ash bucura dar..nu cred :rolleyes2 .. si cine are Veyron nu isi pune masina contra unui STi ....oricum nu cred ca va avea vreodata loc cursa asta |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Si eu cred ca multe sunt vorbe. Pacat, mare pacat. Mi-ar cam placea sa vad 1500cp la start langa mine si 700 dar ii spulber. Multumesc celor ce au incredere in mine, sper sa nu-i dezamagesc! |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
ceea ce am observat la seby e ca, stie sa isi controleze masinile plus aceea plecare de pe loc.....iti da "fiori"8) |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
sebi .. vad ca nu mi'ai raspuns pe celalat forum... asa ca te intreb si aici.. la ce grupa te incadrezi tu??
Ps.. shtiu ca o sa bati toate masinile din romania multa vreme de acum incolo.. asa ca nu ar trebui sa'si faca nimeni griji.. cand masina ta o sa fie langa alta masina la start |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Nu e un secret.
De obicei nu particip deloc, dar ma mai bag in grupe din cand in cand. Grupa mea este 250-300cp, de fapt e cea mai puternica pentru ca cei de aici domina tot. A1 75cp (max 100cp) A 100cp (+ 75 pana la 100cp) B 130cp (+100 pana la 130cp) C 165cp (+130 pana la 165cp) D 200cp (+165 pana la 200cp) E 250cp (+200 pana la 250cp) F 300cp (+250 pana la 300cp) G 350cp (+300 pana la 350cp) J 400cp (+350 fara limitare ) |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
ar fi frumos sa nu mai existe razboi si crime ... intelegi unde bat ? :))
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Foarte putine masi tunate cu adevarat.
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Veyron la liniutze ???? O fura lejer . . .
Voi vorbiti numai de cai putere si de rapoartele din cutiile de viteze . . .il intrebati pe Sebestian cati cai are masina lui . . . sunt convins ca nu extrem de multi . . .aici e vorba de dinamica masinii respective nu de cati cai are. De ce credeti ca Speedsteru la 200 de cai si 1000 kg face suta in 5.5 ??? De ce un urs cu motor de 200 de cai nu face la fel ???? Tot tractiune spate sunt amandoua . . . meditati la asta . . . |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Veiron da oricui emotii la peste 100cp e foarte tare masina.
Da inaintarea nu insemna doar cai sunt mult eraporte strans legate intre ele. probabil ca 200km/h as putea sa fiu in raza vizuala sau nu a Veironului de tip sport. Sunt 3 variante de Veyron. Pe una o lesin dar restul... nu stiu ce sa zic ultima cred ca am lesina. Publicitate s-a facut mlta pt ultima versiune cea mai sportiva cu peste 400km/h. Nici raportul cal /kg nu e relevant ca daca ai 1kg si 1000cp nu ai aderent sa pleci de pe loc se invart rotile ca in aer. Greutatea e buna mica dar nu f mica. La g-urile planetei noastre ideal ar fi un 4t si 10 000cp cu aproximatie. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
ai perfecta dreptate . . .cum spuneam si eu nu e totul sa ai cai multi . . .sunt extrem de multe lucruri care pot face o masina sa inainteze f. rapid. . . .doar cine cunoaste dinamica automobilelor i-si poate explica unele fenomene.
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
te-am vazut pe decebal, e incredibila masina. eram la pink si pot sa spun ca vreo 8 oameni s-au ridicat de la mese sa vada ce trece... felicitari!
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
felicitari pt seara de astazi... multa lume nu o sa o uite ;)
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Va multumesc!
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Detalii, ceva ? :D
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Salut!Nu vreau sa te deranjez dar in nr.2 al 4tunning a fost un renault 5 gt turbo cu m. de 1.7(volvo)care scotea 14 s/400m ,iar acum din surse sigure scoate mult mai putin(deci -13s)iar tu ai declarat ca masina ta scoate 13s.ce parere ai de ea?
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
intradevar.. racheta mashina.. succes in planurile viitoare
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Cred ca pana la 100km/h ar avea sanse dar dupa....greu. Veyron e intr-o liga a ei.
Sebi super masina oricum, no comment |
| All times are GMT +2. The time now is 21:47. |
- Copyright 2026 4Tuning