![]() |
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Multumesc. se va numi masina in momentul cand va fii gata proiectul asta inseamna in afara de cosmetica un motor RS de 182 de cai +turbo si speram sa iesim la un 210cp iar la final asteptam comentarii.
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Quote:
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
frumoasa masina,felicitari!!!Le meriti...
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
super frumoasa :D
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
6 Attachment(s)
a venit si vreamea interiorului daciei pro street exclusive.
scopul meu este sa schimb designul interior a loganului care de fabrica este de toata jena!!!nu pot sa cred ca atati ingineri pe acolo si nu sunt in stare sa proiecteze ceva deosebit!!!!masina va primii un bord 100% remodelat cu un ecran incorporat,4 fete de usi c,consola centrala,si alte accesorii pt a obtine un interior . pe tot parcursul lucrarii voi posta poze cu etapele de lucru!! |
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
9 Attachment(s)
si cum am promis revin cu poze dupa o zi de lucru.A fost foarte greu sa ma hotarasc cu liniile care le voi folosii dar incet le dau de capat!
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
mi se pare cunoscut peisaju ala din pozele alea fara lemne prin masina! :lol:
succe in continuare si sper sa iasa cel putin cum a iesit exterioru de frumos. am niste idei,poate te ajuta cu ceva. :rolleyes2 |
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
viitorul suna bine;)
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Multa bafta cu interiorul! Sa mai pui poze detaliate si pe viitor, poate ma mai inspir si eu pentru masina mea :D
PS: am impresia ca bordul va veni in continuarea (si pe forma) capotei, sau mi se pare mie? |
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Quote:
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Sunt sigur ca va iesi ceva frumos...bafta in continuare!!!:-) ;) :arrow:
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
cei de la prostreet mereu au realizat lucruri apreciate de multe persoane de pe acest forum...au dat si dau in continuare dovada de creativitate va urez bafta sper sa iasa frumos bordu Imi palce foarte mult acest logan poate pe fara fac o liniuta cu propietaru :)
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Quote:
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
6 Attachment(s)
mersi baieti!!!i-mi pare bine sa aud ca sunteti multumiti de lucrarile noastre.
la acest logan pot sa zic ca am pus foarte mult suflet!pt mine a fost o provocare ,cand masina va fii complecta vreau sa lase pe toata lumea gura casca calitatea si creativitatea lucrarii!acest logan a fost un pas mare in cariera noastra dar pt asta am avut nevoie de un om deosebit cum este proprietarul masinii(marcmarian)care a avut ambitia si nervii sa duca pana la capat acest proiect.eu nu pot decat sa-l respect si sper sa mai avem clienti asemanatori.Astfel vom avea si multe masini deosebite. |
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Quote:
deci mai bine lasa motoru deoparte |
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
f.tare mashinutza ... good luck
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Quote:
ideea asta am avut-o eu acum vreo 2 ani de zile si ma ducea undeva pe la vreo 4000 de euro. motoru cu tot cu cutie de clio 2 RS si electrica il gasisem undeva la 1000 de euro; pe urma imi trebuia punte pe spate cu discuri,pe care am gasit-o completa la dezmembrari Renault si imi cerea 900 de euro pe ea; pe urma schimbare discurile,ca alea de logan nu sunt cine stie ce; pe urma intarita caroseria si sasiu. in final am ajuns la concluzia ca nu prea merita. aaa si la sfarsit trebuia sa ma duc la o omologare independenta,care nu e chiar asa ieftina. ;) pana la urma,daca chiar vrei neaparat chestia asta si o faci bafta si tot respectu. |
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Fara chestia asta, masina va fi o oaie in blana de lup, daca intelegeti ce vreau sa spun...
Masina arata de nu se poate mai bine, insa e clar ca trebuie sa se si miste cum trebuie. Oricum, ca si show-car, are putini rivali (si nu ma refer numai la modelul Logan, ca acolo chiar n-are nici un rival nici macar pe-aproape) - dovada sunt cupele castigate pana acum, in conditiile in care masina nici macar nu e gata :shock: Succes! |
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Quote:
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Quote:
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Quote:
mai ma interesez si daca te pot ajuta,cu cea mai mare placere. |
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Quote:
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Quote:
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
7 Attachment(s)
inca cateva poze!!avem destul de mult de lucru in atelier astfel la logan pe moment merge mai lent,mai ales ca pierd chisr ore bune cu ganditul variantei cele mai potrivite.
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
5 Attachment(s)
......poze....
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Quote:
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Quote:
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
era mai f.u.turistic dak puteati sa ii puneti afisaj digital pe centrul bordului in leg cu viteza si turometrul :D (sorry cenzureaza cuvantul care se referea la viitor :D )
se contureaza frumos, keep up the good work :D |
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Quote:
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
10 Attachment(s)
cateva poze noi!!!din pacate nu se vede 100%formele care le-am dat dar la final va fii foarte vizibil
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
f tare continuarea bordului pe portierele din fata/consola centrala . o sa fie ceva frumos si in interior ;)
bafta in continuare |
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
o sa fie un bord demontabil?
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Excelent, deja se poate deduce forma finala, cu putina imaginatie!
Roby, spune-mi te rog cum ai indoit placa aia cu cele 3 cerculete, de la maneta schimbator? Ca pare MDF sau pal, si ala nu se-ndoaie...:rolleyes2 Cu siguranta o sa fur si eu 2-3 idei, dar n-o sa transform asa de mult bordul. |
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
este absolut demential...restu ti-am spus la telefon;)
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
daca o sa iasa cum cred eu atunci o sa se potriveasca perfect cu exteriorul
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
6 Attachment(s)
stiu ca in postura sta arata ca dracu dar tre sa trecem si peste asta!! :P :P :P :P
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
bravo robi..prinde forma
|
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
lasa ma,sa arate acum ca dracu,dar la final sa lase pe toti cu gura cascata.
super tare pana acum. bafta in realizarea proiectului. |
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
Frumos de tot, felicitari!
Am observat ca plansa de bord o faceti separat :D foarte buna ideea! Spor la lucru in continuare! Voi le faceti de la o zi la alta sa arate cu totul altfel :lol: |
Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
6 Attachment(s)
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:13. |
- Copyright 2026 4Tuning