Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/34904-dacia-logan-pro-tuning-exclusive-baia.html)

marcmarian 18-11-07 20:31

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Multumesc. se va numi masina in momentul cand va fii gata proiectul asta inseamna in afara de cosmetica un motor RS de 182 de cai +turbo si speram sa iesim la un 210cp iar la final asteptam comentarii.

marcmarian 19-11-07 17:55

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by Bagheera (Post 1137317)
asa cu aproximatie, cam cat a costat toata afacerea ? sa stiu daca ma bag sau nu ;)

pana in momentul de fata in jur de 5600e dar distractia continua

Spillner 22-11-07 18:42

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
frumoasa masina,felicitari!!!Le meriti...

chitzi 29-11-07 22:29

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
super frumoasa :D

protuning 03-12-07 20:08

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
6 Attachment(s)
a venit si vreamea interiorului daciei pro street exclusive.
scopul meu este sa schimb designul interior a loganului care de fabrica este de toata jena!!!nu pot sa cred ca atati ingineri pe acolo si nu sunt in stare sa proiecteze ceva deosebit!!!!masina va primii un bord 100% remodelat cu un ecran incorporat,4 fete de usi c,consola centrala,si alte accesorii pt a obtine un interior .
pe tot parcursul lucrarii voi posta poze cu etapele de lucru!!

protuning 04-12-07 18:54

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
9 Attachment(s)
si cum am promis revin cu poze dupa o zi de lucru.A fost foarte greu sa ma hotarasc cu liniile care le voi folosii dar incet le dau de capat!

ggd_87 05-12-07 10:51

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
mi se pare cunoscut peisaju ala din pozele alea fara lemne prin masina! :lol:
succe in continuare si sper sa iasa cel putin cum a iesit exterioru de frumos.
am niste idei,poate te ajuta cu ceva. :rolleyes2

Yackone 05-12-07 20:32

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
viitorul suna bine;)

quick_5hifter 05-12-07 21:00

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Multa bafta cu interiorul! Sa mai pui poze detaliate si pe viitor, poate ma mai inspir si eu pentru masina mea :D

PS: am impresia ca bordul va veni in continuarea (si pe forma) capotei, sau mi se pare mie?

protuning 05-12-07 22:59

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by quick_5hifter (Post 1231962)
Multa bafta cu interiorul! Sa mai pui poze detaliate si pe viitor, poate ma mai inspir si eu pentru masina mea :D

PS: am impresia ca bordul va veni in continuarea (si pe forma) capotei, sau mi se pare mie?

da Quick ma straduiesc sa fac in asa fel bordul incat sa aibe deaface cu formele masinii.vreau sa fie ceva deosebit!!!

tuner_cata_05 05-12-07 23:22

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Sunt sigur ca va iesi ceva frumos...bafta in continuare!!!:-) ;) :arrow:

DB 64 MIS 06-12-07 18:57

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
cei de la prostreet mereu au realizat lucruri apreciate de multe persoane de pe acest forum...au dat si dau in continuare dovada de creativitate va urez bafta sper sa iasa frumos bordu Imi palce foarte mult acest logan poate pe fara fac o liniuta cu propietaru :)

sandrin 06-12-07 19:39

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by protuning (Post 1229817)
si cum am promis revin cu poze dupa o zi de lucru.A fost foarte greu sa ma hotarasc cu liniile care le voi folosii dar incet le dau de capat!

Multi si multe firme de tuning din romania te admira si ar trebui sa te admire ! Felicitari pentru ideile, realizarile, si toate cele. ;)

protuning 06-12-07 22:21

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
6 Attachment(s)
mersi baieti!!!i-mi pare bine sa aud ca sunteti multumiti de lucrarile noastre.
la acest logan pot sa zic ca am pus foarte mult suflet!pt mine a fost o provocare ,cand masina va fii complecta vreau sa lase pe toata lumea gura casca calitatea si creativitatea lucrarii!acest logan a fost un pas mare in cariera noastra dar pt asta am avut nevoie de un om deosebit cum este proprietarul masinii(marcmarian)care a avut ambitia si nervii sa duca pana la capat acest proiect.eu nu pot decat sa-l respect si sper sa mai avem clienti asemanatori.Astfel vom avea si multe masini deosebite.

Evoluti0n 07-12-07 10:08

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by marcmarian (Post 1205234)
Multumesc. se va numi masina in momentul cand va fii gata proiectul asta inseamna in afara de cosmetica un motor RS de 182 de cai +turbo si speram sa iesim la un 210cp iar la final asteptam comentarii.

si o tractiune integrala altfel nu te vad bine


deci mai bine lasa motoru deoparte

dracushorul 07-12-07 22:28

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
f.tare mashinutza ... good luck

ggd_87 08-12-07 00:53

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by marcmarian (Post 1205234)
Multumesc. se va numi masina in momentul cand va fii gata proiectul asta inseamna in afara de cosmetica un motor RS de 182 de cai +turbo si speram sa iesim la un 210cp iar la final asteptam comentarii.

stii ce inseamna asta? in afara de multa munca,multi bani.
ideea asta am avut-o eu acum vreo 2 ani de zile si ma ducea undeva pe la vreo 4000 de euro.
motoru cu tot cu cutie de clio 2 RS si electrica il gasisem undeva la 1000 de euro; pe urma imi trebuia punte pe spate cu discuri,pe care am gasit-o completa la dezmembrari Renault si imi cerea 900 de euro pe ea; pe urma schimbare discurile,ca alea de logan nu sunt cine stie ce; pe urma intarita caroseria si sasiu. in final am ajuns la concluzia ca nu prea merita.
aaa si la sfarsit trebuia sa ma duc la o omologare independenta,care nu e chiar asa ieftina. ;)
pana la urma,daca chiar vrei neaparat chestia asta si o faci bafta si tot respectu.

quick_5hifter 08-12-07 03:25

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Fara chestia asta, masina va fi o oaie in blana de lup, daca intelegeti ce vreau sa spun...
Masina arata de nu se poate mai bine, insa e clar ca trebuie sa se si miste cum trebuie. Oricum, ca si show-car, are putini rivali (si nu ma refer numai la modelul Logan, ca acolo chiar n-are nici un rival nici macar pe-aproape) - dovada sunt cupele castigate pana acum, in conditiile in care masina nici macar nu e gata :shock:

Succes!

marcmarian 08-12-07 14:25

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by Evoluti0n (Post 1234305)
si o tractiune integrala altfel nu te vad bine


deci mai bine lasa motoru deoparte

nu prea pot sa las motorul deoparte pt ca asta ar insemna sa nu terminam proiectul in ce priveste tractiunea integrala nu cred ca este necesara pt ca aceasta masina nu va participa la concursuri de viteza

marcmarian 08-12-07 17:39

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by ggd_87 (Post 1235642)
stii ce inseamna asta? in afara de multa munca,multi bani.
ideea asta am avut-o eu acum vreo 2 ani de zile si ma ducea undeva pe la vreo 4000 de euro.
motoru cu tot cu cutie de clio 2 RS si electrica il gasisem undeva la 1000 de euro; pe urma imi trebuia punte pe spate cu discuri,pe care am gasit-o completa la dezmembrari Renault si imi cerea 900 de euro pe ea; pe urma schimbare discurile,ca alea de logan nu sunt cine stie ce; pe urma intarita caroseria si sasiu. in final am ajuns la concluzia ca nu prea merita.
aaa si la sfarsit trebuia sa ma duc la o omologare independenta,care nu e chiar asa ieftina. ;)
pana la urma,daca chiar vrei neaparat chestia asta si o faci bafta si tot respectu.

tare as vrea si eu motor la 1000 dar eu sub 2500 nu prea am gasit poate ma ajuti cu ceva adrese

ggd_87 09-12-07 13:59

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by marcmarian (Post 1236540)
tare as vrea si eu motor la 1000 dar eu sub 2500 nu prea am gasit poate ma ajuti cu ceva adrese

probabil ca la dezmembrari sau ceva de genu. mie mi-a cerut un prieten 1000 de euro pe el; asta avand un clio 2 rs,dar dat dauna totala.
mai ma interesez si daca te pot ajuta,cu cea mai mare placere.

marcmarian 09-12-07 17:51

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by ggd_87 (Post 1237813)
probabil ca la dezmembrari sau ceva de genu. mie mi-a cerut un prieten 1000 de euro pe el; asta avand un clio 2 rs,dar dat dauna totala.
mai ma interesez si daca te pot ajuta,cu cea mai mare placere.

ma intereseaza un clio rs2 facut praf doar mot cutie jugul din fata complect cu fuzette si punte spate in rest nu e important daca nu sant prea indraznet as ruga pe toti care viziteaza acest sait daca stiu ceva sa ma contacteze multumesc.

ggd_87 09-12-07 23:15

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by marcmarian (Post 1238216)
ma intereseaza un clio rs2 facut praf doar mot cutie jugul din fata complect cu fuzette si punte spate in rest nu e important daca nu sant prea indraznet as ruga pe toti care viziteaza acest sait daca stiu ceva sa ma contacteze multumesc.

daca vrei si te ajuta cu ceva uite un numar de telefon: 0723545750 firma se numeste auto we&ca ! e de la o firma de dezmembrari renault. la ei am gasit puntea spate. daca gasesti ceva la ei te pot ajuta. au cam orice de renault,cam orice piesa.

protuning 10-12-07 18:26

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
7 Attachment(s)
inca cateva poze!!avem destul de mult de lucru in atelier astfel la logan pe moment merge mai lent,mai ales ca pierd chisr ore bune cu ganditul variantei cele mai potrivite.

protuning 12-12-07 18:49

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
5 Attachment(s)
......poze....

ggd_87 12-12-07 19:08

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by protuning (Post 1243328)
......poze....

frumos. sper ca va avea geamuri electrice :!:

protuning 12-12-07 22:49

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by ggd_87 (Post 1243350)
frumos. sper ca va avea geamuri electrice :!:

va avea bineinteles!!!!!!nici nu ne-am gandit sa nu ...

maf 12-12-07 23:11

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
era mai f.u.turistic dak puteati sa ii puneti afisaj digital pe centrul bordului in leg cu viteza si turometrul :D (sorry cenzureaza cuvantul care se referea la viitor :D )

se contureaza frumos,

keep up the good work :D

protuning 13-12-07 01:09

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by maf (Post 1243836)
era mai f.u.turistic dak puteati sa ii puneti afisaj digital pe centrul bordului in leg cu viteza si turometrul :D (sorry cenzureaza cuvantul care se referea la viitor :D )

se contureaza frumos,

keep up the good work :D

am preferat sa pastrez ceasurile originale pt functionalitate,in schimb am modificat unghiul ceasurilor!!!mai exact daca te uiti am inclinat ceasurile mai pe spate astfel da un aer mult mai sportiv.printre altele nu pot sa zic ca sunt prieten cu afisajul digital!

protuning 14-12-07 17:11

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
10 Attachment(s)
cateva poze noi!!!din pacate nu se vede 100%formele care le-am dat dar la final va fii foarte vizibil

nutzuXXL 14-12-07 18:51

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
f tare continuarea bordului pe portierele din fata/consola centrala . o sa fie ceva frumos si in interior ;)
bafta in continuare

laur200445 14-12-07 19:42

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
o sa fie un bord demontabil?

quick_5hifter 14-12-07 22:31

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Excelent, deja se poate deduce forma finala, cu putina imaginatie!

Roby, spune-mi te rog cum ai indoit placa aia cu cele 3 cerculete, de la maneta schimbator? Ca pare MDF sau pal, si ala nu se-ndoaie...:rolleyes2

Cu siguranta o sa fur si eu 2-3 idei, dar n-o sa transform asa de mult bordul.

Yackone 15-12-07 00:13

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
este absolut demential...restu ti-am spus la telefon;)

ovim 15-12-07 09:24

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
daca o sa iasa cum cred eu atunci o sa se potriveasca perfect cu exteriorul

protuning 17-12-07 17:38

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
6 Attachment(s)
stiu ca in postura sta arata ca dracu dar tre sa trecem si peste asta!! :P :P :P :P

alexufo 17-12-07 22:45

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
bravo robi..prinde forma

ggd_87 17-12-07 22:56

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
lasa ma,sa arate acum ca dracu,dar la final sa lase pe toti cu gura cascata.
super tare pana acum. bafta in realizarea proiectului.

quick_5hifter 18-12-07 14:21

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Frumos de tot, felicitari!
Am observat ca plansa de bord o faceti separat :D foarte buna ideea!
Spor la lucru in continuare! Voi le faceti de la o zi la alta sa arate cu totul altfel :lol:

protuning 18-12-07 15:53

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by quick_5hifter (Post 1251899)
Frumos de tot, felicitari!
Am observat ca plansa de bord o faceti separat :D foarte buna ideea!
Spor la lucru in continuare! Voi le faceti de la o zi la alta sa arate cu totul altfel :lol:

cam asa quick...iata cum arata fata de usa de ieri :P


All times are GMT +2. The time now is 01:13.

- Copyright 2026 4Tuning