Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tulcea (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea.html)
-   -   Masini vazute in Tulcea (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea/33605-masini-vazute-tulcea.html)

Gigi26 27-04-11 13:08

Re: Masini vazute in Tulcea
 
19 Attachment(s)
Masini care au participat la Delta Drag

tonnnywrk 30-05-11 16:10

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Cateva poze de duminica asta de pe Aeroportul Delta Dunarii Tulcea
http://2.bp.blogspot.com/-yq0YdCOd3G...0/DPP_0009.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-jjQVk25t0e...0/DPP_0018.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-XPQIgV-p2j...0/DPP_0019.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-vPssnYjIEa...0/DPP_0022.jpg

brailaro 20-10-11 17:01

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Ieri 19.10.2011 in Tulcea s-a livrat primul Renault Megane 3 RS.
Este gri si poate multe :) 2.0T 250 CP ; 329 Nm.

Ce e imbucurator este ca proprietarul nu vrea sa il lase asa (adica stock) si deja s-a gandit la cateva imbunatatiri (soft,evacuare,intercooler).

Si va mai spun un mic secret acela ca in cateva saptamani va mai veni unul.
Asa ca o sa avem 2.:lol:

blackshaddow 20-10-11 20:48

Re: Masini vazute in Tulcea
 
si cu ce ne ajuta ?
mai multi nebuni pe 4 roti

kenzor 20-10-11 21:16

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Am vazut si eu astazi rs'ul langa tridentul mare..super fain :d

brailaro 20-10-11 21:36

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Quote:

Originally Posted by blackshaddow (Post 4658869)
si cu ce ne ajuta ?
mai multi nebuni pe 4 roti

Pe tine nu o sa te ajute cu nimic. Noi restul ne bucuram ca avem si asa ceva pe strazile noastre.
Pentru cultura ta generala sa stii ca e un baiat cu ffff mult bun simt si echilibrat ok?.
Da.... Sa trecem peste asta.

mikafly 22-10-11 09:47

Re: Masini vazute in Tulcea
 
am vazut si eu masina in trafic....e dementa totala...mai ales ca eu sunt si fan Renault un pic asa.....sa o pastreze sanatos....si la cat mai multe upgrade-uri de calitate.Ahh...si uitasem...si fara evenimente ...de nici un fel....mecanice...sau rutiere.

Geox` 22-10-11 20:35

Re: Masini vazute in Tulcea
 
si al 2-lea cui se livreaza pe primu il stim , il stim si pe al 2-lea propietar ?:lol:

brailaro 22-10-11 21:58

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Quote:

Originally Posted by Geox` (Post 4662499)
si al 2-lea cui se livreaza pe primu il stim , il stim si pe al 2-lea propietar ?:lol:

baiatul d-nei director de la aquaserv. Asa cadou sa imi faca si mama mie :lol:
galben si frumos...:lol:

Geox` 22-10-11 22:22

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Ma gandeam la tine :lol:

brailaro 24-10-11 11:02

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Quote:

Originally Posted by Geox` (Post 4662689)
Ma gandeam la tine :lol:

Ai grija ce iti doresti ca poate se indeplineste:twisted::twisted:. dar sa fie m3 turbo :twisted::twisted:

Eugen_TL 24-10-11 20:15

Re: Masini vazute in Tulcea
 
2 Attachment(s)
Prima masina apartine userului TL20ELV, el mai avand un clio cu imbunatatiri(suspensie,evacuare,soft).
Asa ca desi are nr de TL o vom vedea rar prin oras, el locuind in Olanda, deci cu siguranta masina va fuma ceva :evil:

@brailaro: Ai uitat sa spui ca e varianta CUP, care are niste imbunatatiri fata de rs-ul normal :D... Oricum pacat de configuratorul naspa de la RENAULT, astfel omul punandu-i niste optiuni(pachetul de lumini:xenon,proiectoare led) si in urma altor chestii puse, pachetul a fost scos automat...dar na, conteaza baza! :lol:

Brailaro are dreptate, elvis este un baiat de baiat nu un donator asa ca nu-si au rost comentariile de ... Si oricum vorbim de masini, nu de soferi!

CristiTL 25-10-11 19:35

Re: Masini vazute in Tulcea
 
mar rar oameni care apreciaza renoult si sunt constienti ca e o marca buna

Eugen_TL 26-10-11 02:08

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Dar si mai rar e sa fie spus asa ceva din gura unui posesor VW :lol:

Eugen_TL 02-11-11 10:59

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Am mers cu masina... de la 3000rpm rupe asfaltul si cum sta pe curbe e grav rau :evil:
Facand o comparatie cu golf gti (am mers cu asa ceva), meganeul se prezinta peste, cel putin asta e parerea mea.

Geox` 02-11-11 11:20

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Comparatia intre masini se face alfel nu asa :lol:
||:cool:

mikafly 02-11-11 12:30

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Presupun ca motorul este un F4R de 247 de cai......adica foarte mega tare.....dar cu o electronica cam incapatzanata.

Eugen_TL 02-11-11 23:26

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Fiind cup 250cp stiu eu ca au...
In fine, inca o chestie care mi-a placut si n-am mai vazut pe alta masina:
https://www.youtube.com/watch?v=7zMH1u4QhRU

Dati direct la minutul 4:38

mikafly 03-11-11 09:54

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 4687333)
Fiind cup 250cp stiu eu ca au...
In fine, inca o chestie care mi-a placut si n-am mai vazut pe alta masina:
https://www.youtube.com/watch?v=7zMH1u4QhRU

Dati direct la minutul 4:38

Gasesti asa ceva dar la masini mult mai scumpe....gen R35......si la Skyline r34.....

TL20ELV 16-11-11 23:16

Re: Masini vazute in Tulcea
 
2 Attachment(s)
hehe... vad ca am starnit interesul :)
merci de aprecieri baieti, poate o sa-i fac o prezentare pe forum pt cei interesati

Cat despre RS monitor din cate stiu e o versiune mai slabuta a celui de pe Nissan GT-R dar asta e doar cireasa de pe tort. Tortul e diferentialul mecanic de alunecare limitata :)

shadowro 18-11-11 10:51

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Si megane r26 F1 Team beneficia de un diferential autoblocant , nu e o noutate , dar e un must la asemenea puteri.

TL20ELV 18-11-11 11:19

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Quote:

Originally Posted by shadowro (Post 4722935)
Si megane r26 F1 Team beneficia de un diferential autoblocant , nu e o noutate , dar e un must la asemenea puteri.

Pai nu am zis ca e noutate :)
Diferenta e ca de exemplu pe un scirocco r de 265cp aka competitia, este electronic si nu mecanic.
Modele de la Renault Sport nu le iau in considerare :)

Geox` 05-01-12 01:30

Re: Masini vazute in Tulcea
 
De o saptamana in tulcea un nou urs Bmw e30 '88 Coupe

CristiTL 05-01-12 09:17

Re: Masini vazute in Tulcea
 
sa traiasa multi kilometri :D


All times are GMT +2. The time now is 11:35.

- Copyright 2026 4Tuning