![]() |
nu e bugatti 8)
Da facea parte din imperiul roman deci e italieneasca :P Hondare cine nu stie cunoaste :roll: |
Alfa Romeo?
|
Nu
|
Talbot este frantuzeasca.
Aia in poza seamana cu Alfa Romeo. Model nu stiu :roll: |
Peugeot ???? Da-ne frate detalii ca mereu bagi o bomba din asta si nu zici nimic. :wink:
|
are legatura cu dacia da nu va ajuta ce v-am spus ( poate doar daca considerati ca si dacia e masina)
hondare nu e ce ai zis!! sa-mi treci punctele de la ce am mai ghicit azi :lol: :lol: :lol: |
Ok. La inceput era Simca dar a schimbat numele in Matra. A colaborat si cu Peugeot( Matra Murena are motor de Pejo) dar productia la Murena a fost sistata ca sa se faca Reno Espace, deci nu stiu ce combinatie a avut loc acolo. Cum a aparut si Renault si de ce o trecere de la o masina sport la un monovolum nu inteleg dar ma rog, asa au considerat ei ca e mai bine :roll:
|
Nu are aproape nici o treaba. Da singurul cuvand magic de acolo e SIMCA. Legatura cu Renault e cheia. Omul care a facuto e o personalitate. Un parinte al tunerilor. Deci este un Simca- XXXX model XXXXX!!!!
Cine imi zice asta e mare!! |
Deci masina din poza e Simca sau am inteles eu gresit? Mai pune si tu o litera in loc de X :wink:
|
Da este Simca . Supa Simca mai e un nume. Simca a facut caroseria. Numele celalt sa ocupat de motor. Afla numele si da search ca sa aflii modelul :wink:
|
Zi anul fabricatiei sau macar un hint :idea:
|
pai parintele tunerilor e nimeni altul dekat dl Gordini,
deci modelul e 1950 Simca Gordini Coupé 15 S cat despre masinile interbelice , mpa, nu poti spune ca 'sunt facute din piese standard' pt ca atunci nici macar nu existau prea multe piese standard, carosierii isi manufacturau majoritatea subansamblurilor in the house si erau cam unicate. in nici un caz Ettore nu a colaborat cu nemtii, plus ca, caroseria in 2 nuante cu semicercul in fata usilor e classic la Bugatti iar la Mercedes toate modelele mari au rezervele pe aripi. |
Ok. We have a winner. Nu prea am chef de debate acum dar cu alta okazie e ok :wink:
I LOVE GORDINI |
1 Attachment(s)
urmatoarea masinutza e foarte avantgardista pt vremea ei, avea caroseria de fibra si mot DOHC
|
alfa romeo
|
nu :P
are tot pedigree de curse, ba chiar foarte mare dar nu Alfa |
Mai baga si tu poza o data k eu nu o pot vedea te rog. :roll:
|
1 Attachment(s)
aTa EtE Hondare :!:
|
Mah as risca sa zic ca este undeva in perioada 1964-1974 si are un aer foarte italian dar nu o prea gasesc. Cred ca e o masina de companie auto a carui caroserie a fost facuta de un designer din afara companiei. :roll:
|
Hondare. Fa si tu update la topicul cu puncte. He he he he :shock:
|
Este un Spyder, Barchetta, ceva... :wink: Mai baga amanunte.
|
scuze Hondare cu poza dar dupa prima postare nici eu nu am putut-o vedea, dupa a doua la fel si am crezut ca s-a intamplat ceva cu PC-ul meu. noroc cu mpa :D
in schimb despre masina asta nu ai descoperit nimik mpa... cauti pe continent in loc sa cauti pe marea insula :twisted: P.S. in weekend plec asa ca dk se descopera masina postati voi ceva. |
MG ????
|
alfa spider?
|
tekno pt noi marea insula ins UK, GB, Anglia, pt tine e marea cizma :lol:
e o marca foarte cunoscuta in cursele auto si patronul este Colin Chapman, gata am zis destule stiti voi... |
lotus elan
|
baga poza te rugam !!! :lol: :lol: :lol:
|
hai BMW, e corect, Elan...baga pozna, sau te luam cu lopata in 24 ore si baga altu'
|
1 Attachment(s)
Sper sa nu va suparatzi k am bagat eu dar au trecut alea 24H :P !
Poza... |
Lister Storm :?:
|
1 Attachment(s)
initzial la aia m-am gandit shi yo...
asta-i stormu... sigla lister ii galben/verde ii Porsche 962 CR... |
mai exact Porsche 962CR Schuppan model 91.
baga pozna tekno man |
1 Attachment(s)
:lol:
|
paii sa zicem ca este AMC?
|
1 Attachment(s)
e un Gremlin 77-78 din ala cu urechi mari si paros :twisted: :twisted:
|
Camaro ??
|
Mercury Cougar :roll:
|
1 Attachment(s)
:oops: sorry de prima poza... era prototip...
|
Asa mai merge... :roll:
|
Hmmm...
Isuzu cumva? :? Ce natzie e? :roll: |
| All times are GMT +2. The time now is 04:57. |
- Copyright 2026 4Tuning