Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 88 DUB 318is-ul meu. (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/309067-e36-88-dub-318is-meu.html)

marius3030 13-04-13 20:41

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
frumos lucrat.compartimentul motor cu ce a fost vopsit?pistol sau spray?
e 2.5 NV?

florineluspr 13-04-13 23:33

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Masina a iesit pe strada astaseara!Cam tarziu dar am mai intampinat mici dificultati!
Compartimentul motor a fost vopsit cu pistolul exact culoarea masinii!
Acum bafta cu ea mai departe!!8)8)8)

marius3030 14-04-13 03:58

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
motorul e M50b25?

Chriss-T 15-04-13 00:12

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Quote:

Originally Posted by florineluspr (Post 5438674)
Masina a iesit pe strada astaseara!Cam tarziu dar am mai intampinat mici dificultati!
Compartimentul motor a fost vopsit cu pistolul exact culoarea masinii!
Acum bafta cu ea mai departe!!8)8)8)

nu are nimic tati,conteaza ca a iesit.Pe calea asta,tin sa-ti multumesc iar,pentru ce ai facut si cat de bine ai lucrat.om de nota 20000+,respectele mele.jos palaria.
Quote:

Originally Posted by marius3030 (Post 5438757)
motorul e M50b25?

;)

Quote:

Originally Posted by alin-007 (Post 5437724)
Mana de artist !!! :twisted: Acum o sa mearga si masina asta ca un BMW adevarat ! 8)

Chiar...alta viata :D

Quote:

Originally Posted by crazzybmw (Post 5437847)
da. bravo asa. un lucru bun... sper sa ai grija de inima asta. sa nu bagi vreun ulei FLORIOL sau Bunica..... sa iti aud bataile cand pleci de la mioveni spre pitesti... bravo spor la treaba.... timpul tine cu noi :X

nu nu...am grija de el.

Quote:

Originally Posted by Ms-02-TPI (Post 5437920)
2.0? :D

in plan e sa scot din m50b25 un 2.8 non vanos...deci pe viitor(maxim 1-2luni) o sa cumpar o linie de 2.8 si o sa il indes in asta mic:D atunci sa vedem show :)))

Provenzano 16-04-13 20:26

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
munca munca dar si rezultate pe masura.;)

Chriss-T 11-05-13 19:44

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
12 Attachment(s)
nu prea am mai postat...noutati:
- montat grup 3.15 carcasa mare (ala carcasa mica s-a spart in bucati :D )
- cardan schimbat
- jante schimbate
- reglaj camber ;)) :twisted:

MadAboutGolf3 11-05-13 19:51

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
pe bune ca o lasi asa inclinata ? e urat rau :|

Chriss-T 11-05-13 20:12

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Quote:

Originally Posted by MadAboutGolf3 (Post 5467312)
pe bune ca o lasi asa inclinata ? e urat rau :|

nu nu tati...aici era grav rau,o sa fie mai putin decat in poza,dar nu asa...atat o pot regla maxim...

MadAboutGolf3 11-05-13 20:13

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
dar totusi ce jante vor ramane ? ce J vor avea de necesita camber ?

Chriss-T 12-05-13 13:54

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by MadAboutGolf3 (Post 5467333)
dar totusi ce jante vor ramane ? ce J vor avea de necesita camber ?

pai planul meu e ceva mai maret :))) vreau jantele de pe seria 7 fata 9jx19'' et 24, spate:10jx19'' et 24...dar mai dureaza pana atunci.

DEVIL's Style 12-05-13 14:39

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Quote:

Originally Posted by Chriss-T (Post 5467911)
pai planul meu e ceva mai maret :))) vreau jantele de pe seria 7 fata 9jx19'' et 24, spate:10jx19'' et 24...dar mai dureaza pana atunci.

nu va rezista masina tehnic cu roti de genul ala garantat. mai ales la drumurile noastre si tinand cont ca pe masina nu sunt piese chiar de top. vor fi doua variante mari si late , ori vei merge cu ea din an in pasti , ori investesti seriosi in mecanica masinii.... pana acum ai facut o treaba foarte buna , mai ales ca si florin a fost implicat direct. bafta si sa o vedem pe strazi cu setupul visat de tine cat mai curand.

zpzpzpo 12-05-13 15:37

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
In toata Germania nu am vazut un e36 cu jante pe 19,dar a venit romanu si ii pune jante de seria 7.

Chriss-T 12-05-13 17:53

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 5467943)
nu va rezista masina tehnic cu roti de genul ala garantat. mai ales la drumurile noastre si tinand cont ca pe masina nu sunt piese chiar de top. vor fi doua variante mari si late , ori vei merge cu ea din an in pasti , ori investesti seriosi in mecanica masinii.... pana acum ai facut o treaba foarte buna , mai ales ca si florin a fost implicat direct. bafta si sa o vedem pe strazi cu setupul visat de tine cat mai curand.

in masina s-a investit fff mult si tocmai ieri am schimbat toata puntea spate,am venit cu ea tractata ca am spart grupul de 1.8is si m-am hotarat sa schimb toata puntea.
jantele alea sunt doar "o fantezie" dar nu vor ramane alea,vreau ceva r17 10j et 10-15maxim si un camber frumos.Cu jantele alea vreau sa vad cum da,doar atat,nu le tin de zi cu zi,stiu cat de greu imi e cu 17,dar cu 19.
Quote:

Originally Posted by zpzpzpo (Post 5467970)
In toata Germania nu am vazut un e36 cu jante pe 19,dar a venit romanu si ii pune jante de seria 7.

Pai cred ca nu ai vazut bine...numai la meeting am vazut eu 3-4 pisici cu jante pe 19,in fine,nu asta conteaza,eu vreau sa vad cum da cu jantele alea cu camberul respectiv,atat.

zpzpzpo 12-05-13 18:47

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Pai numa la romani poti sa vezi asa ceva,ei ar pune si jante de lamborghini pe pisica daca ar putea.
Las ca ii invatam noi pe nemti cum se face tunningul.

crs38 12-05-13 19:48

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Arata foarte bine !!
Bafta in continuare !

vali vtk 12-05-13 20:17

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Quote:

Originally Posted by Chriss-T (Post 5467911)
pai planul meu e ceva mai maret :))) vreau jantele de pe seria 7 fata 9jx19'' et 24, spate:10jx19'' et 24...dar mai dureaza pana atunci.

Am un set de style 95 si am incercat si eu de curiozitate sa montez o janta de fata de 9j pe spate la pisica (recunosc ca avea guma de pe 7ar) deabea a intrat cu masina ridicata pe cric fara nici o sansa sa o las jos. Gandeste-te ca cele de 10j sunt iesite mai in exterior decat fostele BBs Rc 090 cu 20mm iar buza jantei fata de centrul butucului vine mai sus cu 24mm asta ca sa iti faci o idee. Acuma de peretul unor gume pe 19 nu mai vb mai ales ceva ingust si cu talon foarte mic.

Chriss-T 12-05-13 20:23

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Quote:

Originally Posted by crs38 (Post 5468140)
Arata foarte bine !!
Bafta in continuare !

multumesc mult de tot.

Quote:

Originally Posted by vali vtk (Post 5468166)
Am un set de style 95 si am incercat si eu de curiozitate sa montez o janta de fata de 9j pe spate la pisica (recunosc ca avea guma de pe 7ar) deabea a intrat cu masina ridicata pe cric fara nici o sansa sa o las jos. Gandeste-te ca cele de 10j sunt iesite mai in exterior decat fostele BBs Rc 090 cu 20mm iar buza jantei fata de centrul butucului vine mai sus cu 24mm asta ca sa iti faci o idee. Acuma de peretul unor gume pe 19 nu mai vb mai ales ceva ingust si cu talon foarte mic.

Nu cred ca m-am facut inteles(greseala mea)...vreau doar sa montez jantele alea sa vad cum da,nu sa le tin pe masina,atat.
La camber am reglat maxim sa vad cum da si ma gandesc ca la camberul respectiv o sa intre,DOAR ATAT.nu vreau sa merg cu ele zi de zi si nici nu vreau sa mi cumpar jante pe 19 pt pisica mea,vreau doar sa incerc sa vad cum intra si cum da.
Jante or sa fie ceva 10j spate r17,atat.

Chriss-T 21-05-13 12:14

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
9 Attachment(s)
Se lucreaza intens la "sound" sa fim ok pt meeting :))

crazzybmw 22-05-13 12:27

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Vreau si eu Rotile de la Primul avion DE la TAROM ... care aterizeaza maine seara pe OTOPENI ! Le-am comandat... :))))

Chriss-T 05-06-13 09:32

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
12 Attachment(s)
Ceva noutati la masinuta...
- jante originale bmw z3 style 18 r17 8j et 20 fata cu 9j et 22 spate...
- praguri OEM m3 ca la carte cu toate clipsurile de fabrica,sinele impecabile si bolturile de cauciuc de pe capete,sa pot sa le montez ca la carte nu cu silicon,negrese,etc...
- instalatie geamuri electrice spate cu tot cu consola cu butoane.

alin-007 05-06-13 10:00

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Hai sa-ti mai dau eu pragurile alea impecabile sa ne distram putin cu flexul in replicile astea daramate ;;) :twisted:

Chriss-T 05-06-13 10:03

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Quote:

Originally Posted by alin-007 (Post 5492072)
Hai sa-ti mai dau eu pragurile alea impecabile sa ne distram putin cu flexul in replicile astea daramate ;;) :twisted:

chiar vroiam sa te sun:)) cand trec sa le iau?:))

Chriss-T 08-06-13 16:30

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
10 Attachment(s)
Nu pre ma hotarasc eu cu ce jante da mai bine...si asa ca le-am schimbat si pe alea.

Wilgax 08-06-13 16:47

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Mult mai frumos al doilea set!

P@tic_sefu 08-06-13 16:53

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
dau ff bine.sa le stapanesti sanatos ! :twisted:

Chriss-T 08-06-13 17:12

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 5495221)
Mult mai frumos al doilea set!

asa ma gandeam si eu...coincidenta a fost ca sunt vopsite asenamator cu masina,dar nu asta conteaza,conteaza ca-mi plac ca model mai mult decat alea vechi.
Quote:

Originally Posted by P@tic_sefu (Post 5495225)
dau ff bine.sa le stapanesti sanatos ! :twisted:

Multumesc mult de tot si tu la fel...

app,cumpar capace centrale pt borbet a,avez a,etc orice ca mearga puse la LM technik r17.

alin-007 08-06-13 22:54

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Superbe !!! :shock:

crazzybmw 10-06-13 16:03

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
astept multumiri. :)

Chriss-T 10-06-13 16:19

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Quote:

Originally Posted by crazzybmw (Post 5496999)
astept multumiri. :)

multumesc multumesc...cu ocazia asta :D crazzy al meu mi-a tras coltul de la bara ca imi atingea in roata...si acu vine perfect,o sa revin cu poze :D

ovidiu89 10-06-13 17:45

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
bara fatza ce a patit? arata bine cu jantele astea

Chriss-T 10-06-13 17:51

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Quote:

Originally Posted by ovidiu89 (Post 5497086)
bara fatza ce a patit? arata bine cu jantele astea

bara fata...la vopsit alaturi de eleron si pragurile de M...
multumesc mult.

red_fury 10-06-13 22:26

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Foarte frumoasa masina, am citit o mare parte din topic si transformarea e incredibila :-)
Mult succes in continuare!

marius3030 11-06-13 13:37

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Quote:

Originally Posted by Chriss-T (Post 5495209)
Nu pre ma hotarasc eu cu ce jante da mai bine...si asa ca le-am schimbat si pe alea.

jantele astea le-ailuat din Braila?parca le-am vazut pe aici de vanzare,deasta intreb.

Chriss-T 11-06-13 15:44

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
10 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by marius3030 (Post 5497900)
jantele astea le-ailuat din Braila?parca le-am vazut pe aici de vanzare,deasta intreb.

da...de-acolo au venit :D

si crazzy...uite colturile baaa:)) e ca da mai bine acu?:D

crazzybmw 11-06-13 16:19

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
STAS ! DAI INAINTE CU PROIECTUL !......



Vezi ca am venit cu Z-ul... daca vrei sa te dau :)

crazzybmw 12-06-13 21:28

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
SOO ? ? ?


BA PRAGURILE ??? SA MOR DE NU ITI DAU FOC LA COTET ! FA PRAGURILE ALEA ODATA AI ZIS LUNI , MARTI , MIERCURI SI TREC SAPTAMANILE ! VREAU SA VAD PRAGURILE REFACUTE SI PUSE ALEA DE m FRUMOS !

Chriss-T 27-06-13 16:39

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
9 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by crazzybmw (Post 5499341)
SOO ? ? ?


BA PRAGURILE ??? SA MOR DE NU ITI DAU FOC LA COTET ! FA PRAGURILE ALEA ODATA AI ZIS LUNI , MARTI , MIERCURI SI TREC SAPTAMANILE ! VREAU SA VAD PRAGURILE REFACUTE SI PUSE ALEA DE m FRUMOS !

:)) sunt pe drum...intre timp...ceva nou :D

da mai bine CU...sau FARA? :-?

Sparkle_81 27-06-13 16:47

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Quote:

Originally Posted by Chriss-T (Post 5512643)
:)) s
da mai bine CU...sau FARA? :-?

CU, categoric !

Chriss-T 27-06-13 16:50

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Quote:

Originally Posted by Sparkle_81 (Post 5512647)
CU, categoric !

NU e LTW...dar cred ca e potrivit pt ea...

Sparkle_81 27-06-13 16:52

Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
 
Stiu ca nu e LTW. E altceva si prinde bine pe masina.


All times are GMT +2. The time now is 02:34.

- Copyright 2026 4Tuning