![]() |
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
frumos lucrat.compartimentul motor cu ce a fost vopsit?pistol sau spray?
e 2.5 NV? |
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Masina a iesit pe strada astaseara!Cam tarziu dar am mai intampinat mici dificultati!
Compartimentul motor a fost vopsit cu pistolul exact culoarea masinii! Acum bafta cu ea mai departe!!8)8)8) |
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
motorul e M50b25?
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
munca munca dar si rezultate pe masura.;)
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
12 Attachment(s)
nu prea am mai postat...noutati:
- montat grup 3.15 carcasa mare (ala carcasa mica s-a spart in bucati :D ) - cardan schimbat - jante schimbate - reglaj camber ;)) :twisted: |
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
pe bune ca o lasi asa inclinata ? e urat rau :|
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
dar totusi ce jante vor ramane ? ce J vor avea de necesita camber ?
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
In toata Germania nu am vazut un e36 cu jante pe 19,dar a venit romanu si ii pune jante de seria 7.
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
jantele alea sunt doar "o fantezie" dar nu vor ramane alea,vreau ceva r17 10j et 10-15maxim si un camber frumos.Cu jantele alea vreau sa vad cum da,doar atat,nu le tin de zi cu zi,stiu cat de greu imi e cu 17,dar cu 19. Quote:
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Pai numa la romani poti sa vezi asa ceva,ei ar pune si jante de lamborghini pe pisica daca ar putea.
Las ca ii invatam noi pe nemti cum se face tunningul. |
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Arata foarte bine !!
Bafta in continuare ! |
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
Quote:
La camber am reglat maxim sa vad cum da si ma gandesc ca la camberul respectiv o sa intre,DOAR ATAT.nu vreau sa merg cu ele zi de zi si nici nu vreau sa mi cumpar jante pe 19 pt pisica mea,vreau doar sa incerc sa vad cum intra si cum da. Jante or sa fie ceva 10j spate r17,atat. |
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
9 Attachment(s)
Se lucreaza intens la "sound" sa fim ok pt meeting :))
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Vreau si eu Rotile de la Primul avion DE la TAROM ... care aterizeaza maine seara pe OTOPENI ! Le-am comandat... :))))
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
12 Attachment(s)
Ceva noutati la masinuta...
- jante originale bmw z3 style 18 r17 8j et 20 fata cu 9j et 22 spate... - praguri OEM m3 ca la carte cu toate clipsurile de fabrica,sinele impecabile si bolturile de cauciuc de pe capete,sa pot sa le montez ca la carte nu cu silicon,negrese,etc... - instalatie geamuri electrice spate cu tot cu consola cu butoane. |
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Hai sa-ti mai dau eu pragurile alea impecabile sa ne distram putin cu flexul in replicile astea daramate ;;) :twisted:
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
10 Attachment(s)
Nu pre ma hotarasc eu cu ce jante da mai bine...si asa ca le-am schimbat si pe alea.
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Mult mai frumos al doilea set!
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
dau ff bine.sa le stapanesti sanatos ! :twisted:
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
Quote:
app,cumpar capace centrale pt borbet a,avez a,etc orice ca mearga puse la LM technik r17. |
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Superbe !!! :shock:
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
astept multumiri. :)
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
bara fatza ce a patit? arata bine cu jantele astea
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
multumesc mult. |
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Foarte frumoasa masina, am citit o mare parte din topic si transformarea e incredibila :-)
Mult succes in continuare! |
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
10 Attachment(s)
Quote:
si crazzy...uite colturile baaa:)) e ca da mai bine acu?:D |
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
STAS ! DAI INAINTE CU PROIECTUL !......
Vezi ca am venit cu Z-ul... daca vrei sa te dau :) |
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
SOO ? ? ?
BA PRAGURILE ??? SA MOR DE NU ITI DAU FOC LA COTET ! FA PRAGURILE ALEA ODATA AI ZIS LUNI , MARTI , MIERCURI SI TREC SAPTAMANILE ! VREAU SA VAD PRAGURILE REFACUTE SI PUSE ALEA DE m FRUMOS ! |
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
9 Attachment(s)
Quote:
da mai bine CU...sau FARA? :-? |
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Quote:
|
Re: E36 - 88 DUB 318is-ul meu.
Stiu ca nu e LTW. E altceva si prinde bine pe masina.
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:34. |
- Copyright 2026 4Tuning