Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 325i, masina pt pasiune... (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/242571-e30-325i-masina-pt-pasiune.html)

lopezz 05-08-11 00:22

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
ce ai facut la faruri?

sprinter 05-08-11 00:39

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
E o tentativa nebuna de hella smoked
http://i56.tinypic.com/amsgud.jpg

Marian_nebunu 05-08-11 14:58

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 4508052)
E o tentativa nebuna de hella smoked
http://i56.tinypic.com/amsgud.jpg

1+ ....... !!!:lol: :lol: :lol: !!!! :))

narcisvl 05-08-11 16:04

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4506124)
si cateva poze cu ursu , care a primit multe piese noi , urmeaza actele platite si o tura pana la Costanta ...

ce planuri de viitor ai in legatura cu masina? si apropo sigla aceea cu ///M de pe portbagaj nu te deranjeaza?
bafta cu masina!

syl_325 05-08-11 16:14

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 4508052)
E o tentativa nebuna de hella smoked
http://i56.tinypic.com/amsgud.jpg

wow:lol::lol::lol: tare asta!!!

kyler_iulian 08-08-11 10:36

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by narcisvl (Post 4509087)
ce planuri de viitor ai in legatura cu masina? si apropo sigla aceea cu ///M de pe portbagaj nu te deranjeaza?
bafta cu masina!

planuri pt viitor ar fi un motor v8 asta doresc eu de la un urs , dar toata lumea imi spune ca nu e treaba , acum nu stiu ce sa zic probabil va fi turbo dar nu prea sunt adeptul la turbine, despre sigla ai dreptate nici mie nu-mi place si de aceia am facuto negru mat . o sa mai revin cu poze noi si ceva filmulete cu masina , acum sunt in cautare de un grup blocant si nu prea stiu ce raport se leaga cel mai bine cu motorul meu ... orce parere e bine primita .

kyler_iulian 16-08-11 09:55

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
10 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4513934)
planuri pt viitor ar fi un motor v8 asta doresc eu de la un urs , dar toata lumea imi spune ca nu e treaba , acum nu stiu ce sa zic probabil va fi turbo dar nu prea sunt adeptul la turbine, despre sigla ai dreptate nici mie nu-mi place si de aceia am facuto negru mat . o sa mai revin cu poze noi si ceva filmulete cu masina , acum sunt in cautare de un grup blocant si nu prea stiu ce raport se leaga cel mai bine cu motorul meu ... orce parere e bine primita .

POZE ...

lopezz 16-08-11 10:41

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
cand vinzi farurile sa ma anunti

kyler_iulian 16-08-11 17:29

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by lopezz (Post 4529527)
cand vinzi farurile sa ma anunti

am faruri pt urs hella , si 2 gume 215-40-16 daca are cineva nevoie ...
vb daca te intereseaza .

meciu02 16-08-11 17:32

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
te rog frumos imi spui si mie cum se numesc jantele si pe cat is , ms mult

kyler_iulian 16-08-11 18:02

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by meciu02 (Post 4530346)
te rog frumos imi spui si mie cum se numesc jantele si pe cat is , ms mult

jantele se numesc borbet T 9j si sunt pe 16 .

lopezz 16-08-11 20:14

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
hella smoked?:)) mie imi plac ale tale.daca se poate sa fie negre toate 4 sa fie fumurii... cum are prinderea mufa la tine?

kyler_iulian 19-08-11 17:28

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
are cineva vre-un regulator de relantii de 2.5 12v ? :sad:

BuBu>KRS< 19-08-11 20:23

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
scoate ursu asta frumos la plimbare maine la constitutiei la 18 00 e30 meeting :)

CJ02VDV 19-08-11 20:33

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
masina asrta am vazut cam in oradea nu_

kyler_iulian 19-08-11 21:39

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by BuBu>KRS< (Post 4536079)
scoate ursu asta frumos la plimbare maine la constitutiei la 18 00 e30 meeting :)

veneam cu cea mai mare placere , dar acum sunt cu itp expirat urmeaza sa-l fac si vin fara nici o problema , da era mult mai bine daca era vinerea sau duminica :sad:

kyler_iulian 24-08-11 21:48

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
nu are nimeni nevoie de 2 gume bune 215-40-16 ? le dau si la schimb cu altele 195-45-16 ...

AndreiHTX 24-08-11 22:00

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
pt asta exista bazar. trage-le 2 poze un pret una alta daca vrei sa le dai.

kyler_iulian 25-08-11 10:15

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by AndreiHTX (Post 4545099)
pt asta exista bazar. trage-le 2 poze un pret una alta daca vrei sa le dai.

stiam si eu asta , dar ma-m gandit ca poate are cineva nevoie de pe aici de pe forum .

kyler_iulian 05-09-11 21:43

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
astept ceva pareri in legatura cu un grup blocant , ce raport sa aleg , sa cada bine cu motorul de 2.5 12v , eu ma gandesc la un 3.45 ...

kyler_iulian 14-09-11 14:12

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
1 Attachment(s)
si un mic filmulet cu sunetul motorului , nu este prea reusit o sa mai pun altele mult mai bune ,acum ca mai am un pic de timp pt urs :D

Radu. 16-09-11 13:51

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4567152)
astept ceva pareri in legatura cu un grup blocant , ce raport sa aleg , sa cada bine cu motorul de 2.5 12v , eu ma gandesc la un 3.45 ...

3.64 face treaba pe 2.5 12v

kyler_iulian 11-10-11 19:01

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
10 Attachment(s)
poze noi...

neagk 11-10-11 20:35

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4638821)
poze noi...

Iti place "chestia" de pe triple ?:wave:

alex55 11-10-11 22:29

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
ai 2.5 cu tambur pe spate?
repara si tu pragurile si fusta spate pana nu e prea tarziu, cele bune

kyler_iulian 11-10-11 22:55

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by neagk (Post 4639120)
Iti place "chestia" de pe triple ?:wave:

nu este facuta de mine , sincer nici nu am luat in seama ...

kyler_iulian 11-10-11 22:56

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by alex55 (Post 4639476)
ai 2.5 cu tambur pe spate?
repara si tu pragurile si fusta spate pana nu e prea tarziu, cele bune

pragurile nu au nimic , decat linia aia a lor mai este
indoita de la vulcanizari ... da am frana cu tamburi pe spate , si nu am avut deloc probleme cu franele , 2.5 nu este chiar un motor atat de puternic incat sa nu faca fata franele pe tambur, sunt masini cu motoare mult mai mari cu frane pe tamburi gen americane !.

alex55 11-10-11 23:12

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
n-am zis-o cu rautate da vad c-o dai in abureli
neamtu ala a fost prost cand a pus disc pe spate la 6 cilindri ,da
si vezi ca ai bucati de tabla lipsa, din nou cred ca asa prevede in proiect
fara suparare !

DonnLuca 12-10-11 08:21

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4638821)
poze noi...

Imi place ursu tau! ;);) ai grija de el! Caut si eu prelungirea aia mica din bara fata..nu gasesc nicaieri..nu stii pe cineva care are? multam fain!

Nastase Bogdan 12-10-11 10:23

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4639530)
pragurile nu au nimic , decat linia aia a lor mai este
indoita de la vulcanizari ... da am frana cu tamburi pe spate , si nu am avut deloc probleme cu franele , 2.5 nu este chiar un motor atat de puternic incat sa nu faca fata franele pe tambur, sunt masini cu motoare mult mai mari cu frane pe tamburi gen americane !.

Si eu spuneam ca pe 1.8 M10 sunt suficiente franele pe tamburi spate, dar cand am pus discuri situatia s-a schimbat mult in bine..si pedala s-a mai ridicat si intarit;)..gandeste-te si la fiabilitatea/eficienta la oboseala a franelor, nu numai ca isi fac treaba la o pedala doua:idea:

Ursul tau e frumos, dar necesita mai multa atentie la detalii:!:

Aaa...si finala aia nu da bine cu tipsurile alea patrate..incearca unele rotunde si ai sa vezi diferenta8)

kyler_iulian 12-10-11 10:43

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by alex55 (Post 4639558)
n-am zis-o cu rautate da vad c-o dai in abureli
neamtu ala a fost prost cand a pus disc pe spate la 6 cilindri ,da
si vezi ca ai bucati de tabla lipsa, din nou cred ca asa prevede in proiect
fara suparare !

nu inteleg ce vrei sa spui [ca o dau in abureli]:sad:, nu am zis nimic , si nu ma-m suparat , neamtul nu a fost prost cand a pus frane pe disc , am avut ursul ce-l lalt cu discuri pe spate , dar era mult mai puternic fata de asta , si orcum la mine acum sunt schimbate franele fata spate totul nou si la ce tamburi am iti spun sincer am frane excelente , + ca la joaca de ex un burn e mult mai bine pe tamburi !. dar tot nu vad unde am tabla lipsa :cry:

kyler_iulian 12-10-11 10:48

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Nastase Bogdan (Post 4640101)
Si eu spuneam ca pe 1.8 M10 sunt suficiente franele pe tamburi spate, dar cand am pus discuri situatia s-a schimbat mult in bine..si pedala s-a mai ridicat si intarit;)..gandeste-te si la fiabilitatea/eficienta la oboseala a franelor, nu numai ca isi fac treaba la o pedala doua:idea:

Ursul tau e frumos, dar necesita mai multa atentie la detalii:!:

Aaa...si finala aia nu da bine cu tipsurile alea patrate..incearca unele rotunde si ai sa vezi diferenta8)

finala este toata borlla , acum ce sa fac so dau jos pt una mai slaba! sunetul este superb pt mine , nici tare nici incet , gros si infundat specific motorului 12v !

kyler_iulian 12-10-11 10:52

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 4639829)
Imi place ursu tau! ;);) ai grija de el! Caut si eu prelungirea aia mica din bara fata..nu gasesc nicaieri..nu stii pe cineva care are? multam fain!

ms! daca aud ceva te anunt... bafta /

kyler_iulian 13-10-11 16:54

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
2 Attachment(s)
ursu a primit o noua pompa de benzina de 4 bari ...

kyler_iulian 14-10-11 18:55

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
teste cu noua pompa:D

kyler_iulian 07-11-11 16:46

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
2 Attachment(s)
nu am gasit poze cu gumele decat astea dar nu se vede cine stie ce , maine fac poze ... http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...-10401053.html , le poti vedea aici mai bine

Nastase Bogdan 07-11-11 17:35

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4697423)
nu am gasit poze cu gumele decat astea dar nu se vede cine stie ce , maine fac poze ... http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...-10401053.html , le poti vedea aici mai bine

Sunt f ok anvelopele, maine urc si eu poze cu ale mele, dupa care te sun.

Nastase Bogdan 08-11-11 07:47

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
6 Attachment(s)
Pozele promise;)

kyler_iulian 08-11-11 09:02

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Nastase Bogdan (Post 4699006)
Pozele promise;)

da... sunt ok si ale tale , acum ramane sa vedem cum facem , eu trebuie sa le dau jos de pe jante , si vedem cum le schimbam , prin posta sau curier .

kyler_iulian 13-11-11 21:16

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
https://www.youtube.com/watch?v=INWVMeO9Q88


All times are GMT +2. The time now is 00:41.

- Copyright 2026 4Tuning