Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Boicot Benzinărie (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/229401-boicot-benzinarie.html)

MihaiCsl 01-02-11 07:57

Re: Boicot Benzinărie
 
Abia acum am observat ca unu mi-a sters si ultimul post cu o propupere pentru urmatorul boicot, se pare ca, chiar se plictiseste omul respectiv.
In fine, ce ziceti de data de 11.02.2011 ?
Tot ora 17:00 si tot la stadion.

Luati exemplu de aici https://www.youtube.com/watch?v=ThvBJ...layer_embedded

crvalx 01-02-11 11:00

Re: Boicot Benzinărie
 
sign me in!:twisted:

aleks 01-02-11 13:55

Re: Boicot Benzinărie
 
Eu am şters posturile, evident, şi îmi cer scuze pentru cele 3 sau 4 posturi şterse în plus, a fost din greşeală, ca urmare a precipitării discuţiilor de duminică şi a celor câteva zeci de telefoane primite pentru a şterge postările lui mituc!!! Interesant e faptul că după aceste convorbiri (dacă urletele din receptor se pot numi convorbiri) fără rost şi deranjante, primite în cascadă duminică după prânz şi până seara, respectivul personaj s-a transformat în victimă, eu fiind acuzat de cenzură, de injurii, de aproape tot ce se poate, fiindu-mi creată o imagine pe care cei destui de mulţi cu care mă cunosc, atât din Iaşi cât şi din alte părţi, ştiu că nu mă caracterizează.
Asta e, e învăţătură de minte, următoarele convorbiri vor fi purtate doar scris, pentru a rămâne dovezi clare, ce nu pot fi interpretate după cum îşi doresc diverşi oameni cu prea mult timp liber.
Spor la proteste împotriva scumpirii carburantului, că de asta avem defapt acest topic.
Dacă aveţi postări şterse de mine aici, ce consideraţi că trebuiesc repostate vă rog să-mi daţi mesaj şi se vor reposta, nu este nimic de ascuns.

criminales 01-02-11 14:25

Re: Boicot Benzinărie
 
off topic imi pare rau ca nu te-am inregistrat si regret toata viata faptul asta ,
si o regula de baza pe acest forum e" sa nu provoci scandal"
asa e ?
nu cred ca eu em provocat scandalul

aleks 01-02-11 15:13

Re: Boicot Benzinărie
 
Ciprian, să zicem că avem păreri diferite, dar faptul care m-a uimit pe mine cel mai tare a fost că, după discuţia noastră în care ajunsesem la un numitor comun, şi în care ne lămuriserăm problemele, că doi oameni maturi ce ne pretindem, în loc să considerăm discuţia rezolvată, a urmat un întreg circ.
Asta nu mi s-a părut o abordare matură, dar dacă tu consideri că doar prin scandal, acuze, bâlci mult şi teatru se pot rezolva probleme, fie. Sincer, aş fi preferat să găsim soluţii, nu să căutăm motive de noi scandaluri. Tu decizi însă.

criminales 01-02-11 15:38

Re: Boicot Benzinărie
 
victima scandal si cum vrei tu da ti-am mai zis ca oameni maturi stiu sa respecte si jignirile aduse sotiei mele ma dor
VORBA TA SUNTEM OAMENI MARI CE E INTRE NOI 2 E .DAR E O LIMITA CARE TU AI SARIT-O SI NU VREI SA RECUNOSTI ,

MnezO 01-02-11 15:49

Re: Boicot Benzinărie
 
Eu zic ca ne-am afirmat, am facut ceea ce trebuie legat de boicotarea benzinariilor, daca ne-a iesit sau nu mai putin important! Am reusit sa strangem toata comunitatea Iasi la un loc, am boicotat, am vorbit tot despre masini pe scurt ne-am distrat. Acum ca pretul carburantiilor s-a mai ieftinit, probabil datorita noua, eu personal consider acest "Thread" neimportant de acum incolo si sunt de acord cu inchiderea lui. Acest topic s-a transformat in Topic de dezbatere si de cearta, nicidecum scopul creeari lui!

ZyZ 01-02-11 15:50

Re: Boicot Benzinărie
 
Criminales, e interesant de observat ca atunci cand e pentru interesul tau, nu te jenezi sa faci publice discutii care ar fi trebuit sa ramana intre cei doi interlocutori (de-aia se cheama PRIVATE MESSAGE). Cu toate astea, atunci cand Mituc a articulat o idee diferita de cea sustinuta de tine, si a argumentat-o, ai ales sa intervii prin mesaje private, pe care insa nu le-ai mai postat si pe forum. Ar trebui sa inteleg ca tu, zorro si Mihai sunteti singurii care au dreptate? Nu te intriga faptul ca te lupti tu cu tine pe sectiunea asta, pentru ca nimeni nu-si mai bate capul ? Nu credeti c-ar fi timpul ca pe 4Tuning sa ne rezumam la a vorbi despre masini si tuning, civilizat, argumentat? Aveti ce impartasi (proiecte, idei, cunostinte, experiente)...dati-i drumul, pentru asta suntem aici. Suntem de rasul lumii, regulat se gaseste cate unul care sa sufere prea mult de sine si sa tinda sa-i indrume pe ceilalti, ca sa ajungem la un moment dat sa observam ca sectiunea Iasi e populata de un singur user. Macar acum o sa fie macar 3...Nici moderatorii de pe Iasi nu isi mai bat capul si cred ca suntem singura sectiune din tara unde se intampla asta. Pacat...

MihaiCsl 01-02-11 15:56

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by MnezO (Post 4042075)
Eu zic ca ne-am afirmat, am facut ceea ce trebuie legat de boicotarea benzinariilor, daca ne-a iesit sau nu mai putin important! Am reusit sa strangem toata comunitatea Iasi la un loc, am boicotat, am vorbit tot despre masini pe scurt ne-am distrat. Acum ca pretul carburantiilor s-a mai ieftinit, probabil datorita noua, eu personal consider acest "Thread" neimportant de acum incolo si sunt de acord cu inchiderea lui. Acest topic s-a transformat in Topic de dezbatere si de cearta, nicidecum scopul creeari lui!

Postul tau m-a facut sa realizez ceva, ca majoritatea v-ati pisat pe ceea ce am organizat si sustinut eu.
Nu-i nimic, o sa-i cer unui moderator sa inchida topicul, gata cu protestele din partea mea, pur si simplu nu se merita.
Era sa uit, i-am zis si lui Ciprian, eu ma retrag din asa ceva inclusiv participare, chiar nu se merita, niciodata nu s-a meritat, m-am saturat sa fiu jignit si criticat si din cate vad cei ce au fost pana acum au aceleasi pareri.
O zi cat mai faina.

ZyZ 01-02-11 16:10

Re: Boicot Benzinărie
 
De ce trebuie luat totu' inextremis? Sunt convins ca nu asta a vrut Mnezo sa zica. Drept dovada faptul ca boicotul (nu m-as grabi sa-l categorizez ca organizat de cineva, pentru ca nu-i cazul) a fost o reusita, chiar daca nu s-a oglindit intr-o scadere a pretului (scoaterea taxei de solidaritate e praf in ochi pentru oricine a scos ochii din televizor ca sa vada 'realitatea'). Din punctul meu de vedere cel putin, e mult mai important faptul ca lumea s-a adunat si a demonstrat ca noi, romanii, sau macar o parte, am invatat sa fim uniti. S-au adunat oameni a caror situatie materiala le-ar fi permis sa treaca usor peste scumpiri, dar au inteles de cuviinta sa fie alaturi de ceilalti, sa-si exprime nemultumirea. E cazul multor membri din OSMS, Crazy Drivers, AMC, etc., dintre care unii au fugit de la servici, pentru ca au crezut in cauza asta, care nu s-au batut cu pumnii in piept cu organizarea sau participarea, si care, de altfel, au fost atacati chiar pe topicul asta, pentru ca nu s-a facut diferenta intre dorinta de a face ceva si de a participa, si MODUL in care se face ceva, sau impotriva cui.

MnezO 01-02-11 16:11

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by MihaiCsl (Post 4042105)
Postul tau m-a facut sa realizez ceva, ca majoritatea v-ati pisat pe ceea ce am organizat si sustinut eu.
Nu-i nimic, o sa-i cer unui moderator sa inchida topicul, gata cu protestele din partea mea, pur si simplu nu se merita.
Era sa uit, i-am zis si lui Ciprian, eu ma retrag din asa ceva inclusiv participare, chiar nu se merita, niciodata nu s-a meritat, m-am saturat sa fiu jignit si criticat si din cate vad cei ce au fost pana acum au aceleasi pareri.
O zi cat mai faina.

Colegul meu ! Eu am fost Cu voi la toate asa zisele boicotari. Nu am zis ca ai facut ceva gresit, dar din al meu punct de vedere dupa ce am vazut si ce s-a intamplat la ultimul asa zis boicot, la care am participat, cand in loc sa ne vedem de treaba am claxonat, am scartait roti, am dat melodii despre comunism la maxim, ba chiar mai mult am iscat si un scandal care a aparut in mai multe articole din presa ! Eu nu am mai putut considera acel lucru ca fiind un boicot. De aceea am renuntat la aceasta idee si m-am consolat cu ideea ca asa e tara in care traim ! Iar mesajul scris de mine era despre cum am reusit noi asa putini cati am fost sa scadem preturile carburantilor chiar si cu 4 bani datorita boicotariilor noastre si cand zic a noastre ma refer la toti cei care au fost ! Rolul de organizator ti-l asumi atunci cand faci ceva cu acte si acel ceva deja se cheama protest ! Misiunea a fost indeplinita De aceea consider acest thread nefolositor in momentul de fata !

MihaiCsl 01-02-11 16:20

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by MnezO (Post 4042179)
Colegul meu ! Eu am fost Cu voi la toate asa zisele boicotari. Nu am zis ca ai facut ceva gresit, dar din al meu punct de vedere dupa ce am vazut si ce s-a intamplat la ultimul asa zis boicot, la care am participat, cand in loc sa ne vedem de treaba am claxonat, am scartait roti, am dat melodii despre comunism la maxim, ba chiar mai mult am iscat si un scandal care a aparut in mai multe articole din presa ! Eu nu am mai putut considera acel lucru ca fiind un boicot. De aceea am renuntat la aceasta idee si m-am consolat cu ideea ca asa e tara in care traim ! Iar mesajul scris de mine era despre cum am reusit noi asa putini cati am fost sa scadem preturile carburantilor chiar si cu 4 bani datorita boicotariilor noastre si cand zic a noastre ma refer la toti cei care au fost ! Rolul de organizator ti-l asumi atunci cand faci ceva cu acte si acel ceva deja se cheama protest ! Misiunea a fost indeplinita De aceea consider acest thread nefolositor in momentul de fata !

Ai zis ceva de claxonat si ascultat nu stiu ce, de asta am zis ceea ce am zis mai sus, doar ca postul tau mi-a deschis putin ochii.
Ceea ce s-a discutat prin topicul asta, afirmatiile si jignirile pe care le-am auzit, ceea ce s-a intamplat la boicoturi etc m-au deranjat, fine, nu-i nimic personal cum am zis si mai sus. :)

MnezO 01-02-11 16:27

Re: Boicot Benzinărie
 
Eu ma bucur ca ai inteles ceea ce am vrut sa zic!

criminales 01-02-11 16:32

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by ZyZ (Post 4042077)
Criminales, e interesant de observat ca atunci cand e pentru interesul tau, nu te jenezi sa faci publice discutii care ar fi trebuit sa ramana intre cei doi interlocutori (de-aia se cheama PRIVATE MESSAGE). Cu toate astea, atunci cand Mituc a articulat o idee diferita de cea sustinuta de tine, si a argumentat-o, ai ales sa intervii prin mesaje private, pe care insa nu le-ai mai postat si pe forum. Ar trebui sa inteleg ca tu, zorro si Mihai sunteti singurii care au dreptate? Nu te intriga faptul ca te lupti tu cu tine pe sectiunea asta, pentru ca nimeni nu-si mai bate capul ? Nu credeti c-ar fi timpul ca pe 4Tuning sa ne rezumam la a vorbi despre masini si tuning, civilizat, argumentat? Aveti ce impartasi (proiecte, idei, cunostinte, experiente)...dati-i drumul, pentru asta suntem aici. Suntem de rasul lumii, regulat se gaseste cate unul care sa sufere prea mult de sine si sa tinda sa-i indrume pe ceilalti, ca sa ajungem la un moment dat sa observam ca sectiunea Iasi e populata de un singur user. Macar acum o sa fie macar 3...Nici moderatorii de pe Iasi nu isi mai bat capul si cred ca suntem singura sectiune din tara unde se intampla asta. Pacat...

Quote:

Originally Posted by ZyZ (Post 4042172)
De ce trebuie luat totu' inextremis? Sunt convins ca nu asta a vrut Mnezo sa zica. Drept dovada faptul ca boicotul (nu m-as grabi sa-l categorizez ca organizat de cineva, pentru ca nu-i cazul) a fost o reusita, chiar daca nu s-a oglindit intr-o scadere a pretului (scoaterea taxei de solidaritate e praf in ochi pentru oricine a scos ochii din televizor ca sa vada 'realitatea'). Din punctul meu de vedere cel putin, e mult mai important faptul ca lumea s-a adunat si a demonstrat ca noi, romanii, sau macar o parte, am invatat sa fim uniti. S-au adunat oameni a caror situatie materiala le-ar fi permis sa treaca usor peste scumpiri, dar au inteles de cuviinta sa fie alaturi de ceilalti, sa-si exprime nemultumirea. E cazul multor membri din OSMS, Crazy Drivers, AMC, etc., dintre care unii au fugit de la servici, pentru ca au crezut in cauza asta, care nu s-au batut cu pumnii in piept cu organizarea sau participarea, si care, de altfel, au fost atacati chiar pe topicul asta, pentru ca nu s-a facut diferenta intre dorinta de a face ceva si de a participa, si MODUL in care se face ceva, sau impotriva cui.

Quote:

Originally Posted by MnezO (Post 4042179)
Colegul meu ! Eu am fost Cu voi la toate asa zisele boicotari. Nu am zis ca ai facut ceva gresit, dar din al meu punct de vedere dupa ce am vazut si ce s-a intamplat la ultimul asa zis boicot, la care am participat, cand in loc sa ne vedem de treaba am claxonat, am scartait roti, am dat melodii despre comunism la maxim, ba chiar mai mult am iscat si un scandal care a aparut in mai multe articole din presa ! Eu nu am mai putut considera acel lucru ca fiind un boicot. De aceea am renuntat la aceasta idee si m-am consolat cu ideea ca asa e tara in care traim ! Iar mesajul scris de mine era despre cum am reusit noi asa putini cati am fost sa scadem preturile carburantilor chiar si cu 4 bani datorita boicotariilor noastre si cand zic a noastre ma refer la toti cei care au fost ! Rolul de organizator ti-l asumi atunci cand faci ceva cu acte si acel ceva deja se cheama protest ! Misiunea a fost indeplinita De aceea consider acest thread nefolositor in momentul de fata !

DA STIU ADEVARUL DOARE
DA SUNT UN NEBUN CATALOGAT JIGODIE CARE E NASCUT IN ZODIA IN CARE A MURIT DE RIS JIGODIA
ZIZ MEZO SI TOTI CEILANTI ATI FACE LA FEL CIND UN NECUNOSCUT VAR JIGNI FEMEIA CU CARE FACETI CASA SI AVETI COPIL


FACETI CE VRETI SINU MA MAI INTERESEAZA CE VRETI VOI SA FACETI







STERGETI ACEPT "THREAD" MIE GRETA DE TOTI SI DE TOATE
LA VOI DACA E SA PUPATI IN FUND PE SEFU SA AJUNGETI UN SEF MAI MIC NU AVETI DE CIT LASILOR
VOI ARUNCATI CU NOROI IN MINE IN PUBLIC DAR DACA VA RASPUND MI SE DA BANNED ASTA E
AM INTELES 4 TUNING E AL VOSTRU SA RAMIE SI SA FIE SI RAMINETI SI VOI CU EL LA NIVELUL LA CARE SUNTETI



SI INCA CEVA
AICEI 4 BANI CIT AM CISTIGAT DIN ACEST PROTEST INSEAMNA 60MII E PE ZI DIN BUZUNARUL NOSTRU
SI SUNT COMVINS SI EU SI MULTI ALTII CARE NU MAI SUNT PE ACEST FORUM CA NU MERITATI
VOI AVETI DREPTETE SI VOI FACETI SI DREGETI PRIN IASI SA FITI SANATOSI
Cu toate astea, atunci cand Mituc a articulat o idee diferita de cea sustinuta de tine, si a argumentat-o, ai ales sa intervii prin mesaje private, pe care insa nu le-ai mai postat si pe forum.
NU AM PRIMIT NICI UN PRIVAT DE LA MITUC
MEZO MA-M ISELAT IN PRIVINTA TA
SINCER


NU AM NEVOIE DE AFIRMARE
AFIRMATI-VA VOI EU AM FACUT-ODESTUL LA VIATA MEA

MihaiCsl 01-02-11 16:35

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by MnezO (Post 4042222)
Eu ma bucur ca ai inteles ceea ce am vrut sa zic!

Am inteles din prima, doar cum am zis si mai sus, acel post m-a facut sa constientizez acele lucruri.

MnezO 01-02-11 16:37

Re: Boicot Benzinărie
 
Cipriane nu ai de ce sa te inseli in priviinta mea ! Eu iti dau dreptate in ceea ce priveste jignitul de familie! Dar ideea mea era aprofundata pe acest subiect, si in care nu am zis nimic de rau de cineva ci doar imi spuneam punctul de vedere.

In ceea ce priveste relatia noastra de colegialitate nu ai de ce sa te inseli in priviinta mea pentru ca nu am agatat in nici un membruu al acestui forum!

Sper sa ma intelegi

criminales 01-02-11 16:51

Re: Boicot Benzinărie
 
MIE RUSINE NU MAI POT
ROG STERGEREA ACESTUI THREAD
CHIAR TE ROG
ALEKS OK
DECI DE DATA ASTA M-AM SATURAT MIE DE AJUNS SA MAI FACA SI ALTII
CA NOI ACESTIA CARE AM FACUT CE AM FACUT NU E BINE SA FACA ALT CINEVA MAI BINE
SI" ZIZ" 60 MII DE EURO SUNT PRAF IN OCHI PE ZI
ASA E
SANATATE O ZI BUNA SANATATE SI NUMAI BINE
SI STERGETI ACEST THREAD

zorro6299 01-02-11 17:03

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by ZyZ (Post 4042077)
.....

Ar trebui sa inteleg ca tu, zorro si Mihai sunteti singurii care au dreptate?

Nu te intriga faptul ca te lupti tu cu tine pe sectiunea asta, pentru ca nimeni nu-si mai bate capul ?

Nu credeti c-ar fi timpul ca pe 4Tuning sa ne rezumam la a vorbi despre masini si tuning, civilizat, argumentat? ......

Criminales , Mihai & zorro / cei 3 care au speriat 4tuning.ro ( sectiunea Iasi ) :-P

Bine spui ZyZ, NIMENI nu vrea sa-si "bata capul" , marea majoritate " tace si inghite " cum spune criminales.... 99% din Ro , tace si inghite.... si in curand ' vor inghiti" combustibili cu 7 Ron/l ( in urmatorii 2 ani ) dar nu-i problema....noi astia mai " ciudati' care NU avem nici o " pasiune " si vrem doar " sa ne afirmam la TV "vom disparea / si veti putea " dormi linistiti " :-P

Intradevar pe 4tuning se va vorbi doar de tuning.... si sunt aproape convins ca va reveni la tuning virtual.... la cat va costa benzina / vom vedea liniute si cerculete pe calculator :-P..... pe NFS sau ceva de genu :!:

Bafta la toata lumea !!! :chillpill

P.S. Nu ma stiu si nici nu ma cred destept ( ca sa am dreptate mereu ) dar cand ma uit in jurul meu... ma simt mai bine 8)

ZyZ 01-02-11 17:06

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by criminales (Post 4042248)
DA STIU ADEVARUL DOARE
DA SUNT UN NEBUN CATALOGAT JIGODIE CARE E NASCUT IN ZODIA IN CARE A MURIT DE RIS JIGODIA
ZIZ MEZO SI TOTI CEILANTI ATI FACE LA FEL CIND UN NECUNOSCUT VAR JIGNI FEMEIA CU CARE FACETI CASA SI AVETI COPIL

STERGETI ACEPT "THREAD" MIE GRETA DE TOTI SI DE TOATE
LA VOI DACA E SA PUPATI IN FUND PE SEFU SA AJUNGETI UN SEF MAI MIC NU AVETI DE CIT LASILOR
VOI ARUNCATI CU NOROI IN MINE IN PUBLIC DAR DACA VA RASPUND MI SE DA BANNED ASTA E
AM INTELES 4 TUNING E AL VOSTRU SA RAMIE SI SA FIE SI RAMINETI SI VOI CU EL LA NIVELUL LA CARE SUNTETI

NU AM NEVOIE DE AFIRMARE
AFIRMATI-VA VOI EU AM FACUT-ODESTUL LA VIATA MEA

1.Poti ramane la subiect, fara citate din Parazitii, care n-au nici o legatura cu subiectul ?
2.Inteleg problema legata de sotie, cu atat mai mult cu cat eu am fost exact in situatia in care ipotetic te afli tu, din cauza unei persoane pe care ati ridicat-o ridici in slavi aiurea. Insa refuz sa cred ca aleks a facut asta, pentru simplul fapt ca-l cunosc indeajuns.
3.Te invit ca, daca mai ai jigniri de aruncat, sa le pastrezi pentru tine. Indiferent de probleme tale, nu e nimeni dispus sa accepte jigniri fara motiv. Ar fi mai simplu asa decat sa te plangi apoi ca se leaga lumea de tine. S-a balacarit destul lumea pe sectiunea Iasi. De cativa ani, numai asta se-ntampla pe forumul asta, iar cand un moderator incearca sa-si faca treaba e luat la tinta.
4.Cei care s-au afirmat si care au facut intr-adevar ceva, fie pentru comunitate, fie prin proiectele proprii, au renuntat de la a posta aici exact multumita unora ca tine.

MilionDollarsBaby 01-02-11 17:19

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by ZyZ (Post 4042396)
1.Poti ramane la subiect, fara citate din Parazitii, care n-au nici o legatura cu subiectul ?
2.Inteleg problema legata de sotie, cu atat mai mult cu cat eu am fost exact in situatia in care ipotetic te afli tu, din cauza unei persoane pe care ati ridicat-o ridici in slavi aiurea. Insa refuz sa cred ca aleks a facut asta, pentru simplul fapt ca-l cunosc indeajuns.
3.Te invit ca, daca mai ai jigniri de aruncat, sa le pastrezi pentru tine. Indiferent de probleme tale, nu e nimeni dispus sa accepte jigniri fara motiv. Ar fi mai simplu asa decat sa te plangi apoi ca se leaga lumea de tine. S-a balacarit destul lumea pe sectiunea Iasi. De cativa ani, numai asta se-ntampla pe forumul asta, iar cand un moderator incearca sa-si faca treaba e luat la tinta.
4.Cei care s-au afirmat si care au facut intr-adevar ceva, fie pentru comunitate, fie prin proiectele proprii, au renuntat de la a posta aici exact multumita unora ca tine.

Haideti sa incheiem subiectul asta aici.M-am saturat!Chiar aveti impresia ca cineva acuza un om degeaba?Un om are 2 "fete",tu poate ai cunoscut-o pe aia buna.Oricum,atata a stiut atat a facut.Iar Criminales,nu o sa mai possteze pe aici,va garatez eu!

ocaruntu 01-02-11 23:15

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by ZyZ (Post 4042396)
....

dc iti bati capul ?
vb ta ... nu se merita.

ZyZ 02-02-11 13:44

Re: Boicot Benzinărie
 
Long time no speak. Pe unde mai haladuiesti ?

zorro6299 02-02-11 13:49

Re: Boicot Benzinărie
 
Jos Pretul Carburantilor !!!


P.S. Sper ca n-am gresit topicul...sau suntem la cafenea ? ' baieti " ? nu va merge P.M. ? :!:

ocaruntu 02-02-11 17:51

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by ZyZ (Post 4045502)
Long time no speak. Pe unde mai haladuiesti ?

... nici eu nu mai stiu :D
sunt in Bucale de duminica noaptea, sper maine sa ma intorc :x

zorro6299 09-02-11 19:25

Re: Boicot Benzinărie
 
Jos Pretul Carburantilor !!!

*de ce cresc preturile la carburanti ? cel mai simplu raspuns : sa NU mai poata cumpara lumea benzina pentru http://www.google.ro/images?q=cockta...w=1280&bih=602

** de ce sa le scada pretu" cand ( cel putin pentru Iasi )boicorarea e un subiect tabu , aflat pe locul 17 in lista cu dscutii !!!

*** de ce sa le scada pretu" cand sunt destui sinucigasi care se " intrec in cursa catre lumea cealalta" ?https://forum.4tuning.ro/36-iasi/6843...nsa-volan.html

romania isi merita soarta !!!

https://www.youtube.com/watch?v=KV86OxVkse4

Eriksson 10-02-11 18:20

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by zorro6299 (Post 4069516)
Jos Pretul Carburantilor !!!



*** de ce sa le scada pretu" cand sunt destui sinucigasi care se " intrec in cursa catre lumea cealalta" ?https://forum.4tuning.ro/36-iasi/6843...nsa-volan.html

url]https://www.youtube.com/watch?v=KV86OxVkse4[/url]

lasa ca avem airbag

Bogdan.IS 15-02-11 19:30

Re: Boicot Benzinărie
 
Un mass primit acum cateva minute
" Pe 26,27 si 28 februarie sa iesim iar in strada.Petrom a ieftinit benzina, la pompă, cu 0,03 bani! Marele lor boss a spus că e destul pentru -nespălaţii ăştia-. Când i s-a replicat că protestul ar putea dura, dându-le peste cap afacerile, a răspuns: -ROMÂNII SUNT CĂCĂCIOŞI, NICIODATĂ N-AU TERMINAT UN LUCRU PE CARE L-AU ÎNCEPUT!- Continuaţi boicotul! NU MAI CUMPĂRAŢI DE LA PETROM ŞI OMV până nu ajung la 4,20 - 4,30 lei / litru benzină 95!!! Dacă nu vând, li se blochează stocurile, transporturile de alimentare fac cale întoarsă... FRANCEZII AU FĂCUT LA FEL ŞI, DUPĂ 5 ZILE, CEI DE LA SHELL AU CEDAT. trimiteţi mai departe!(MASS DE INTERES SOFERESC) "

criminales 16-02-11 08:54

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan.IS (Post 4088267)
Un mass primit acum cateva minute
" Pe 26,27 si 28 februarie sa iesim iar in strada.Petrom a ieftinit benzina, la pompă, cu 0,03 bani! Marele lor boss a spus că e destul pentru -nespălaţii ăştia-. Când i s-a replicat că protestul ar putea dura, dându-le peste cap afacerile, a răspuns: -ROMÂNII SUNT CĂCĂCIOŞI, NICIODATĂ N-AU TERMINAT UN LUCRU PE CARE L-AU ÎNCEPUT!- Continuaţi boicotul! NU MAI CUMPĂRAŢI DE LA PETROM ŞI OMV până nu ajung la 4,20 - 4,30 lei / litru benzină 95!!! Dacă nu vând, li se blochează stocurile, transporturile de alimentare fac cale întoarsă... FRANCEZII AU FĂCUT LA FEL ŞI, DUPĂ 5 ZILE, CEI DE LA SHELL AU CEDAT. trimiteţi mai departe!(MASS DE INTERES SOFERESC) "

asa ca pretul la carburant nu o sa scada niciodata datorita multora care nu vor acest lucru si multora care sunt comozi si se complac in situatia in care se afla
asa ca fiecare pt el fratilor e legea junglei si in curind o sa fie si mai rau curind
unmeaza dupa aceasta criza financiara criza alimentara
si mai vb atunci
deja pretul cartofilor e egal cu pretul portocalelor si uite asa o sa mincam portocale pai piure din portocale
desi sunt bune te scapa de gripa contin foarte multe vitamine inclusiv vitamina C "care combate greturile cu certitudine "

Deci per total atentie la drum si la pretul carburantilor cit de curind o sa pierdem si acei 4 bani care i-am cistigat ca 4 bani pe zi la vinzarile declarate de omw-petrom inseamna 60.000 de euro pe zi pentru aceste 2 companii
asa ca spor la treaba si la bani baieti ca stim sa criticam pe altii da pe noi nu ne vedem vedem numai pe altii si acea capita din ochii nostri nu o vedem vedem paiul din ochiul vecinului de peste deal
o zi buna multa sanatate si spor la bani
cu respect pentru putinii care au mai ramas romani ....si au singe in cohones

MihaiCsl 18-02-11 18:29

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan.IS (Post 4088267)
Un mass primit acum cateva minute
" Pe 26,27 si 28 februarie sa iesim iar in strada.Petrom a ieftinit benzina, la pompă, cu 0,03 bani! Marele lor boss a spus că e destul pentru -nespălaţii ăştia-. Când i s-a replicat că protestul ar putea dura, dându-le peste cap afacerile, a răspuns: -ROMÂNII SUNT CĂCĂCIOŞI, NICIODATĂ N-AU TERMINAT UN LUCRU PE CARE L-AU ÎNCEPUT!- Continuaţi boicotul! NU MAI CUMPĂRAŢI DE LA PETROM ŞI OMV până nu ajung la 4,20 - 4,30 lei / litru benzină 95!!! Dacă nu vând, li se blochează stocurile, transporturile de alimentare fac cale întoarsă... FRANCEZII AU FĂCUT LA FEL ŞI, DUPĂ 5 ZILE, CEI DE LA SHELL AU CEDAT. trimiteţi mai departe!(MASS DE INTERES SOFERESC) "

Primesc si eu zilnic pe mess si pe mail, dar am invatat si eu sa fac ce fac cam toti romanii, sa de X.
Spor la ceea ce vreti sa faceti si sa va adunati cat mai multi :)

criminales 26-02-11 07:49

Re: Boicot Benzinărie
 
OMV Petrom a avut un profit record de 2,19 miliarde lei în 2010


http://www.libertatea.ro/stire/omv-p...10-323637.html

incredibil.....
si chiar se intampla in tara noastra ...Romanica de rah*t!
Aşa ca în titlu: eşti prost, dacă tu crezi asta; profitul se duce în întregime în buzunarele monştrilor! A trecut vremea reînvestirii profitului în România...
Cine sa aiba? Boii astia de romani? Nu-i vedeti pe grecii aia ce baieti destepti sunt? Cine a luat lovele grase? Nastase Adrian&CO. ando Tartasesti. Unde este el acum? Cum unde? La ciolanas in parlament! Prostii nostri? Alimenteza mai scump la Bucuresti carburantii fata de ia de la Viena! Cine-s mai destepti, noi sau gfrecii aia? Aia au salariul minim 700 euro! Boii nostri nici 200! Zaharul a ajuns la 1euro mers pe burta! Uleiul de floare aproape 2 euro! Presa nu maraie nimic. Oarde cu Mondialu acum si cu vamesii aia o luna! Foamea e cat casa la noi! Si va mai creste. Gheata la mal! Parlamentarii aia burtosi tot 471 sunt acolo in loc de 300 cat s-a promis la referendum! Jigodiile alealate s-au aliat,, cica-s USLASI acum, vrand sa ne fraiereasca iar peste 3 ani. Nea Marin zicea saracu; Oh, boy! Nea Marin: Ce boi? Da-i dracu, ca-s niste vaci! Exact ca noi.
Si Romania ce are la afacerea asta ? Se imprumuta la FMI ! Nu credetzi ca ar trebui cineva tras la raspundere pentru acest jaf ? Dar cine sa o faca ? Sunt toti o apa si un pamant. Politicieni au pus tzara pe butuci si au indatorat populatia, iar cei care au tras foloasele sunt ei . marele grup omv petrom nu se bazeaza pe plinul facut de prapaditi ca noi. si daca facem noi plinul sau nu,chiar daca nu mai alimentam masinile la ei, castigul le este asigurat. au afaceri cu companiile statului,marii transportatori si alte societati care au contracte cu statul si carora li se "recomanda" sa achizitioneze de la petrom. pe de alta parte mai intervine idiotenia cu care e caracterizat romanul. daca un idiot a scos o vorba si i-a zis unuia ca la omv e cea mai buna benzina si masina lui e racheta,tot prostul se duce si alimenteaza acolo. si,pe deasupra ,chiar crede lucrul acesta . un lucru vi-l pot spune si de asta sunt sigur si bine informat. TOT COMBUSTIBILUL aflat in romania la statiile peco este indoit. fara exceptii.

Petrom a fost vanduta pe vremea PSD-ului la un pret de cca 10 ori mai mic decat valoarea zacamintelor pe care le detine acum. Deci cine a luat spaga? Acum suntem victimele contractului de privatizare care ii da dreptul OMV-ului sa exploateze resursele Romaniei pe o perioada de 25 de ani (daca nu ma insel), fara nici o retinere din partea statului roman. De ce nu este desecrtizat contractul de privatizare? Degeaba nu mai alimentam de la Petrom atata timp cat si Rompetrol si Lukoi sau MOLl au preturile similiare sau chiar mai mari. Tututor companiilor petroliere le convine acest fapt. Unde este Consiliul Concurentei cu ancheta ce dureaza de 6 ani? Cine a castigat si castiga: OMV, Rompetrol, Lukoil, MOL, politicienii care au facut contractul de privatizare, altii care iau acum comisioane . Cine plateste? Eu, tu si altii care traim in Romania. Ma mut in Cipru, acolo benzina e 1.17 euro de un an de zile si nu au macar nici un metru de conducta dar sonde sau rafinarii. Ei importa Si finantele ce fac ? Nu se sesizeaza in leg cu pretul imens si veniturile record ? Unde este corelarea cu pretul titeiului si a accizelor pe vcare ne-o tot baga pe gat ? Hotii naibii... Interese mafiote !

conducatorii nostrii au vandut repede Petrom, profitul asta trebuia sa ramana la noi in tara, nu la Omv-isti. pe astia nu-i mai judeca nimeni ca a vandut principala sursa de bani a statului, si nu se mai ajungea la reduceri salariale, micsorari de pensii si alte masuri drastice la care am fost, suntem si vom fi supusi. HOTIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


toti vorbesc dar putini au curaj sa faca ceva
la fel ca multi dintre voi care nea-ti criticat actiunile ca fiind niste gesturi de copii mici de afirare e bine asa baieti
noi in curind o sa ne afirman in mancare si salamuri si mizeluri si in ppiftii si fripturi ei o sa sea afirma in lambughini ferrari bentley si alte cacaturi cristal si diamante si atunci vreau sa va vad cine se afirma si cine nu
dar trebuie sa mai dormim putin ..... ca asa trebuie sa ai dorim putin ....
si dupa aia sa dormim de tot daca sar putea astia near gaza prin somn dar dupa aia cine le mai face p..a mare nu mai au sclavi sa le munceasca plantatiile

Bogdan.IS 26-02-11 09:32

Re: Boicot Benzinărie
 
Alaltaieri am fost cu un prieten , si am alimentat de la OMV-ul de langa belvedere ... motorina SPRINT DIESEL 5.12...ieri iar am fost sa alimenteze SPRINT DIESEL 5.21 .... sa nu-i f..... in gat ? de ieri pana azi au umflat pretul cu aproape 10 bani ... Am fost frumos si am alimentat de la LukOil-u din SF Lazar . Cat mai traiesc nu voi mai alimenta de la nenorocitii unde scrie PETROM/OMV ... mai bine alimentez de la o benzinarie fantoma decat de la hotii aia .

criminales 26-02-11 09:45

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan.IS (Post 4122097)
Alaltaieri am fost cu un prieten , si am alimentat de la OMV-ul de langa belvedere ... motorina SPRINT DIESEL 5.12...ieri iar am fost sa alimenteze SPRINT DIESEL 5.21 .... sa nu-i f..... in gat ? de ieri pana azi au umflat pretul cu aproape 10 bani ... Am fost frumos si am alimentat de la LukOil-u din SF Lazar . Cat mai traiesc nu voi mai alimenta de la nenorocitii unde scrie PETROM/OMV ... mai bine alimentez de la o benzinarie fantoma decat de la hotii aia .

si eu ma afirm cu benzinaria lui tata dumnezeu sa il ierte se afla in cimitirul sf treime pacurari parcela 10 rindul 3 mormintul 7 va astept cu placere pentru a va face plinul cu coliva si alte bunatati benzina si motorina devin pe zi ce trece un lux cum tot pe zi ce trece incep sa de vina si cartofii care au pretul unui kg de portocale care sunt importate din cuca macaii vagadugu
asa ca spor la afirmare

criminales 26-02-11 12:03

Re: Boicot Benzinărie
 
dacei prin urmare romanul liciteaza la pompa cit mai mult
pretul incepe de la 4,96 sa strigat 5,06 si e un urcare care da mai mult?
asteptam cu oferte

DarkDriver 26-02-11 12:08

Re: Boicot Benzinărie
 
Dau eu 7 lei daca imi face din 55 de cai vreo 120 de cai :lol:

criminales 26-02-11 12:30

Re: Boicot Benzinărie
 
dai tu 7 asteptam 8 nimeni nu da 8
da cineva 8 primeste sasa cai frumosi

zorro6299 26-02-11 15:29

Re: Boicot Benzinărie
 
merg zilele urmatoare in RM ,sa fac plinu", mai merge cineva ?

* motorina o cumpar cu 3,6 Ron/Litru ;)

0746 963 770

id : is44puf

criminales 27-02-11 12:07

Re: Boicot Benzinărie
 
https://www.youtube.com/watch?v=7dmxn...eature=related https://www.youtube.com/watch?v=4HMU_...eature=related

Mangobit 27-02-11 12:44

Re: Boicot Benzinărie
 
Indiferent cati suntem astia mai tineri pana in 40 de ani..nimeni nu se sufoca..indiferent de situatie trb pus benzina\motorina pentru ati rezolva problemele...nu cred ca vine Nea Fanica din nush ce cartier sa faca boicot cu noi..iar acest lucru e la nivel inalt nu putem schimba noi nimic.. off topic: doar sa fie vreo revolutie..in afara de benzina creste pretul celorlalte produse ...ce facem ne adunam in carrefour si cerem ieftinirea?! nu cred..

Asa ca totul ramane asa cum este cu bine cu rau..daca e sa ne intoarcem in epoca de piatra si sa mancam de pe jos asta e...si stra stra bunicii nostrii au supravetuit mancand bambus si mai stiu eu ce..

Asta e viata!

zorro6299 27-02-11 14:26

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by Mangobit (Post 4125598)
........

Asta e viata!

Asta e parerea TA.....si din cauza celor care au aceiasi parere ca a ta.... tara asta a ajuns unde este !!! Pt-ca nu-s multi care se opun regulilor , nu-s multi care-s dispusi sa spuna NU , nu suntem deacord cu asta/ sau cu cealalta.... dar, DAR sunt multi ca Tine , care " tac si inghit " ca doar ' asta e viata " !!! Pofta mare !!!

trist dar adevarat , in tara asta de cacat cine nu-i beat...e prost sau afumat !!! ( no ofence e doar o vorba de-a mea/parerea mea ) ;)

DTH 27-02-11 14:39

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by zorro6299 (Post 4125907)
Asta e parerea TA.....si din cauza celor care au aceiasi parere ca a ta.... tara asta a ajuns unde este !!! Pt-ca nu-s multi care se opun regulilor , nu-s multi care-s dispusi sa spuna NU , nu suntem deacord cu asta/ sau cu cealalta.... dar, DAR sunt multi ca Tine , care " tac si inghit " ca doar ' asta e viata " !!! Pofta mare !!!

trist dar adevarat , in tara asta de cacat cine nu-i beat...e prost sau afumat !!! ( no ofence e doar o vorba de-a mea/parerea mea ) ;)

Poate vrei să zici Fumat nu afumat :lol: ;)


All times are GMT +2. The time now is 08:24.

- Copyright 2026 4Tuning