![]() |
Re: B 64 M V P
Quote:
|
Re: B 64 M V P
1 Attachment(s)
M-am jucat si eu putin(nu a iesit prea bine) dar sper ca se intelege si hai odata cu el
Cu respect gyo TGN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! |
Re: B 64 M V P
Quote:
|
Re: B 64 M V P
Am trecut si eu pe acolo si l-am vazut... nasol
scz de off |
B 64 M V P
9 Attachment(s)
Da era HZD-ul lui Canto, vineri in drum spre regionala a luat o curba mai strans si s-a rasturnat, rezultatul l-ai vazut si tu. Bine ca a scapat el, distractia a continuat si masina era asigurata ! ! ! Daca tot ai vazut ca eram multi acolo de ce nu ai oprit AYG-ule, ne faceai un demo cu muzica ! ! ! Inca cateva cadre de acolo !!!
|
Re: B 64 M V P
Quote:
frumoos rau loganul :shock: |
B 64 M V P
Da, cand m-ai vazut? duminica pe dn1 sau in bucuresti? Oricum merci pentru apreciere ! ! !
|
Re: B 64 M V P
Quote:
|
B 64 M V P
7 Attachment(s)
inca cateva cadre de la Brasov !!!!
|
Re: B 64 M V P
Frumoasa masinuta in realitate..bafta in continuare ! :arrow:
|
B 64 M V P
9 Attachment(s)
A venit iepurasul cu discurile BREMBO de 260mm si 22mmn grosime ventilate + ventilatie exterioara spre janta, continut ridicat de carbon pentru solicitari mari :joy: !!! Abia astept sa scap de cele de 238mm si 11 mm grosime, simple si neventilate, sa schimb tot lichidul de frana (TUTELA DOT 4 cu punct de fierbere la 270 grade, il am de la un prieten care lucreaza la Fiat, Alfa Romeo si ei pe asta il folosesc, e bun ca e free :hug: ) si evident placutele (vreau sa pun TRW nu Ferodo Premier, ce ziceti :?: ) si etrieri + furtunele pe care deja le am. Toata aceasta operatiune dupa sarbatorile pascale.
|
Re: B 64 M V P
Cat au costat discurile? Arata interesante:D De ce nu ti-ai luat si striate sau perforate?
|
B 64 M V P
Discurile au fost 280 ron cu 10% reducere, la Coasta de Est ! ! ! Nu am ales gaurite sau striate pentru ca nu am gasit pe dimensiunea asta de 260 mm si erau dublu la pret si nu castigam foarte mult la franare!!!!
|
B 64 M V P
5 Attachment(s)
Cateva poze :rolleyes2 de la intalnirea saptamanala a loganistilor bucuresteni:lol: !!!
|
B 64 M V P
7 Attachment(s)
Sedinta foto noua !!!
|
B 64 M V P
20 Attachment(s)
Cateva poze de la Intalnirea Regionala de la Mioveni 8), de la liniutele pe 200m si altele de la lucrarea care a avut loc pe fata : amortizoare gaz, discuri, polacte de frana si etrieri !!!!
|
Re: B 64 M V P
Ai o masina senzationala, ar merge putin mai lasata. Felicitari pentru participare si prestatie, la cat mai multe :-P.
|
B 64 M V P
Merci NXdev-ule, si tu ai o masina frumoasa, pe care pe mine chiar ma pasioneaza, vroiam sa imi iau si eu un civic sa incep sa-l modific, da s-au pus draci pe mine si m-am apucat de ligheanul autohton!!!! De coborat sunt cateva variante : schimb anvelopele cu talon de 40 in loc de 45, ceea ce nu cred ca o sa se intample pentru ca ma rupe si asa. Sa schimb jantele cu unele pe 16" sau 15" (cea mai posibila varianta) sau sa iau un set de kw reglabila(scumpa si nu ma bag), aaa sau sa iau amortizoare bilstein b8 (cade si asta ca abia mi-am luat amortizoare noi pe gaz). Mergem cu ce avem :) !!! Respect !!!
|
Re: B 64 M V P
Quote:
Varianta cu jantele pe 15"-16" e destul de buna, tinand cont ca participi la curse, masina o sa traga mai bine. Ai putea incerca scurtarea amortizoarelor :D, varianta ieftina si practicata. |
Re: B 64 M V P
Un mic video de la intalnirea de la Mioveni :rolleyes2!!!
https://www.youtube.com/watch?v=P2XOaBdVmWc |
Re: B 64 M V P
Foarte multa munca serioasa si de bun gust!...;)
|
Re: B 64 M V P
merci spike, merci :joy:!!!
|
Re: B 64 M V P
I`ai dat sa sara :twisted:
Felicitariii !;) |
B 64 M V P
Pai asta ii face bine la "polizor" pana in 7000 rot/min sa fie :lol: ! ! ! Nu Bib :shock: ???
|
B 64 M V P
Am reusit sa achizitionez un set de boxe Hertz Dieci 16,5 cm, care in viitorul apropiat vor inlocui sistemul Chrunch de 13 cm de pe usile fata :D !!! Mai trebuie sa fac rost de inelele mdf si ma apuc de lucrare,si pe langa voi insonoriza si usile fata cu aluband cred, sa vedem cum ies :) !!!
|
Re: B 64 M V P
nu pune aluband, inafara ca o sa te coste ceva cu bani aia mai bine iti iei stp,
eu asa am facut am pus aluband, am vazut o deosebire dar acum dupa 1 an o sa tr sa-l dau jos pentru ca sa deslipit pe alocuri... fiind doar de 5 cm latime, difuzoarele sunt chiar bune, inele poti sa iti iei de mdf si costa undeva pe la 50 lei aici la noi pe forum;) |
Re: B 64 M V P
Am montat si Hertz-urile pe fata, cu inele de mdf, difrenta nene :shock:, am si antifonat cu aluband de 10 cm latime usile pe interior, si mai diferenta neneee 8)!!!!
In rest am mai luat huse negre la interior, am sichimbat o bascula, din cauza pivotului, presiune in pneuri si benzina in rezervor si multi km :D !!!! |
B 64 M V P
16 Attachment(s)
Ceca poze de asta vara de la polivalnta :D!!!
|
B 64 M V P 2011
15 Attachment(s)
Cateva poze pentru acest sfarsit de an, unul bun si fara incidente :strong2: !!! Va doresc un calduros la multi anii si multa sanatate ! ! ! Respect 4tuning 8)!!!
|
Re: B 64 M V P
am 2 bari fata-spate de la PILOT daca te intereseaza:D dau foarte bine.. uita-te la anunturile mele:P bafta. La Multi Ani!
|
Re: B 64 M V P
Nuuuuuuuuuu, n-ai sa vezi la MVP asa ceva stai linistit :)))))
Sarbatori fericite, La Multi Ani si tie MVP-ule si sa continui tot asa cu masina |
Re: B 64 M V P
sunt frumoase barile tale, imi place barile, mvp-ule ia fratili meu barile ca e marfa:twisted:
|
B 64 M V P
Merci baietii, se stie ca eu nu o sa montez asa ceva pe masina, nu e stilul meu. Respect si un an nou plin de modificari cu gust si placute ochiului !!!!!!
|
Re: B 64 M V P
Frumoasa masina ai vecine !
:D ! |
Re: B 64 M V P
Merci Tweety pentru compliment ! ! ! Peunde prin berceni stai???
In alta ordine de ideei, asteptam primavara, se ne apucam de treaba, farurile de pe masina s-au vandut, urmeaza o surpriza :) !!! Mai am cateva ideei, sa vina primavara sa ma apuc de treaba, dar momentan masina este UNDER CONSTRUCTION :P, adica are faruri stock cu pleoape argintii :rolleyes2!!!! |
B 64 M V P termometru
3 Attachment(s)
Am reusit sa achizitionez un termometru special facut pentru logan de un electronist priceput, asa arata si va fi montat intre vitezometru si turometru ca in poze :twisted:! ! ! Arata temperatura exterioare si cea interioara cu ajutorul celor 2 senzorii ! ! !
|
Re: B 64 M V P
Super tare ideea ,imi place ca esti inventiv si nu furi ideile altora !
@OFFTOPIC Eu stau pe langa strandu 3 ligheane daca il sti ! Pe semenic nr 2 ! |
Re: B 64 M V P
pe alte culori nu se paote ? adica sa pastezi aceasi culoare ca si afisajul de la CB, asa albastru vine cam aiurea.
|
Re: B 64 M V P
@tweety - merci pentru apreciere :)! ! ! gata stiu zona pe unde stai :lol:!!! Respect !!!
@stefi - Stiu ca si eu as fi vrut ceva cu display alb si scris rosu cum am bordul , dar nu este aceasta varianta, doar asa sau pe verde:( !!! |
Re: B 64 M V P
poze cu cel verde aveţi?
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:23. |
- Copyright 2026 4Tuning