Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   B 64 M V P (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/22107-64.html)

B-11-AYG 09-03-11 16:31

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by B-64-MVP (Post 4154597)
Poze de la Regionala LC Brasov ! ! !

Daca tot ai fost acolo, imi spui si mie ce sa intamplat cu Loganu ala rasturnat? era din grupul vostru sau la-ti gasit asa acolo...

TANASE GEORGE 09-03-11 16:35

Re: B 64 M V P
 
1 Attachment(s)
M-am jucat si eu putin(nu a iesit prea bine) dar sper ca se intelege si hai odata cu el
Cu respect gyo TGN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AG-20-MCA 09-03-11 16:46

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by B-11-AYG (Post 4156040)
Daca tot ai fost acolo, imi spui si mie ce sa intamplat cu Loganu ala rasturnat? era din grupul vostru sau la-ti gasit asa acolo...

Era al unui baiat din Bucuresti...la rasturnat pe drum spre Brasov.

B-11-AYG 09-03-11 16:49

Re: B 64 M V P
 
Am trecut si eu pe acolo si l-am vazut... nasol
scz de off

B-64-MVP 10-03-11 04:07

B 64 M V P
 
9 Attachment(s)
Da era HZD-ul lui Canto, vineri in drum spre regionala a luat o curba mai strans si s-a rasturnat, rezultatul l-ai vazut si tu. Bine ca a scapat el, distractia a continuat si masina era asigurata ! ! ! Daca tot ai vazut ca eram multi acolo de ce nu ai oprit AYG-ule, ne faceai un demo cu muzica ! ! ! Inca cateva cadre de acolo !!!

casp3r75 20-03-11 07:06

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by B-64-MVP (Post 4157515)
Da era HZD-ul lui Canto, vineri in drum spre regionala a luat o curba mai strans si s-a rasturnat, rezultatul l-ai vazut si tu. Bine ca a scapat el, distractia a continuat si masina era asigurata ! ! ! Daca tot ai vazut ca eram multi acolo de ce nu ai oprit AYG-ule, ne faceai un demo cu muzica ! ! ! Inca cateva cadre de acolo !!!

te`am vazut si eu cand te intorceai :lol:
frumoos rau loganul :shock:

B-64-MVP 20-03-11 17:31

B 64 M V P
 
Da, cand m-ai vazut? duminica pe dn1 sau in bucuresti? Oricum merci pentru apreciere ! ! !

casp3r75 20-03-11 19:09

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by B-64-MVP (Post 4185517)
Da, cand m-ai vazut? duminica pe dn1 sau in bucuresti? Oricum merci pentru apreciere ! ! !

pai acum 2 duminici parca... am avut un drum pana in miercurea ciuc si team vazut pe la iesire din brasov.... nu mai stiu sincer pe unde erai...:lol: tiam dat si neste flashuri, eram cu o octavia :-P

B-64-MVP 07-04-11 23:25

B 64 M V P
 
7 Attachment(s)
inca cateva cadre de la Brasov !!!!

bib_andrey 09-04-11 07:54

Re: B 64 M V P
 
Frumoasa masinuta in realitate..bafta in continuare ! :arrow:

B-64-MVP 20-04-11 16:40

B 64 M V P
 
9 Attachment(s)
A venit iepurasul cu discurile BREMBO de 260mm si 22mmn grosime ventilate + ventilatie exterioara spre janta, continut ridicat de carbon pentru solicitari mari :joy: !!! Abia astept sa scap de cele de 238mm si 11 mm grosime, simple si neventilate, sa schimb tot lichidul de frana (TUTELA DOT 4 cu punct de fierbere la 270 grade, il am de la un prieten care lucreaza la Fiat, Alfa Romeo si ei pe asta il folosesc, e bun ca e free :hug: ) si evident placutele (vreau sa pun TRW nu Ferodo Premier, ce ziceti :?: ) si etrieri + furtunele pe care deja le am. Toata aceasta operatiune dupa sarbatorile pascale.

b08ygs 20-04-11 21:24

Re: B 64 M V P
 
Cat au costat discurile? Arata interesante:D De ce nu ti-ai luat si striate sau perforate?

B-64-MVP 21-04-11 03:59

B 64 M V P
 
Discurile au fost 280 ron cu 10% reducere, la Coasta de Est ! ! ! Nu am ales gaurite sau striate pentru ca nu am gasit pe dimensiunea asta de 260 mm si erau dublu la pret si nu castigam foarte mult la franare!!!!

B-64-MVP 05-05-11 17:32

B 64 M V P
 
5 Attachment(s)
Cateva poze :rolleyes2 de la intalnirea saptamanala a loganistilor bucuresteni:lol: !!!

B-64-MVP 16-05-11 16:40

B 64 M V P
 
7 Attachment(s)
Sedinta foto noua !!!

B-64-MVP 03-07-11 14:34

B 64 M V P
 
20 Attachment(s)
Cateva poze de la Intalnirea Regionala de la Mioveni 8), de la liniutele pe 200m si altele de la lucrarea care a avut loc pe fata : amortizoare gaz, discuri, polacte de frana si etrieri !!!!

NXdev 03-07-11 14:54

Re: B 64 M V P
 
Ai o masina senzationala, ar merge putin mai lasata. Felicitari pentru participare si prestatie, la cat mai multe :-P.

B-64-MVP 03-07-11 15:22

B 64 M V P
 
Merci NXdev-ule, si tu ai o masina frumoasa, pe care pe mine chiar ma pasioneaza, vroiam sa imi iau si eu un civic sa incep sa-l modific, da s-au pus draci pe mine si m-am apucat de ligheanul autohton!!!! De coborat sunt cateva variante : schimb anvelopele cu talon de 40 in loc de 45, ceea ce nu cred ca o sa se intample pentru ca ma rupe si asa. Sa schimb jantele cu unele pe 16" sau 15" (cea mai posibila varianta) sau sa iau un set de kw reglabila(scumpa si nu ma bag), aaa sau sa iau amortizoare bilstein b8 (cade si asta ca abia mi-am luat amortizoare noi pe gaz). Mergem cu ce avem :) !!! Respect !!!

NXdev 03-07-11 17:04

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by B-64-MVP (Post 4440225)
Merci NXdev-ule, si tu ai o masina frumoasa, pe care pe mine chiar ma pasioneaza, vroiam sa imi iau si eu un civic sa incep sa-l modific, da s-au pus draci pe mine si m-am apucat de ligheanul autohton!!!! De coborat sunt cateva variante : schimb anvelopele cu talon de 40 in loc de 45, ceea ce nu cred ca o sa se intample pentru ca ma rupe si asa. Sa schimb jantele cu unele pe 16" sau 15" (cea mai posibila varianta) sau sa iau un set de kw reglabila(scumpa si nu ma bag), aaa sau sa iau amortizoare bilstein b8 (cade si asta ca abia mi-am luat amortizoare noi pe gaz). Mergem cu ce avem :) !!! Respect !!!

Mersi frumos si eu ;).Orice masina e buna, daca sti ce sa faci cu ea.
Varianta cu jantele pe 15"-16" e destul de buna, tinand cont ca participi la curse, masina o sa traga mai bine. Ai putea incerca scurtarea amortizoarelor :D, varianta ieftina si practicata.

B-64-MVP 05-07-11 17:55

Re: B 64 M V P
 
Un mic video de la intalnirea de la Mioveni :rolleyes2!!!
https://www.youtube.com/watch?v=P2XOaBdVmWc

spike36676 06-07-11 10:57

Re: B 64 M V P
 
Foarte multa munca serioasa si de bun gust!...;)

B-64-MVP 06-07-11 20:35

Re: B 64 M V P
 
merci spike, merci :joy:!!!

bib_andrey 08-07-11 15:22

Re: B 64 M V P
 
I`ai dat sa sara :twisted:
Felicitariii !;)

B-64-MVP 09-07-11 03:56

B 64 M V P
 
Pai asta ii face bine la "polizor" pana in 7000 rot/min sa fie :lol: ! ! ! Nu Bib :shock: ???

B-64-MVP 20-07-11 18:06

B 64 M V P
 
Am reusit sa achizitionez un set de boxe Hertz Dieci 16,5 cm, care in viitorul apropiat vor inlocui sistemul Chrunch de 13 cm de pe usile fata :D !!! Mai trebuie sa fac rost de inelele mdf si ma apuc de lucrare,si pe langa voi insonoriza si usile fata cu aluband cred, sa vedem cum ies :) !!!

B-11-AYG 20-07-11 18:14

Re: B 64 M V P
 
nu pune aluband, inafara ca o sa te coste ceva cu bani aia mai bine iti iei stp,
eu asa am facut am pus aluband, am vazut o deosebire dar acum dupa 1 an o sa tr sa-l dau jos pentru ca sa deslipit pe alocuri... fiind doar de 5 cm latime,
difuzoarele sunt chiar bune, inele poti sa iti iei de mdf si costa undeva pe la 50 lei aici la noi pe forum;)

B-64-MVP 13-11-11 21:19

Re: B 64 M V P
 
Am montat si Hertz-urile pe fata, cu inele de mdf, difrenta nene :shock:, am si antifonat cu aluband de 10 cm latime usile pe interior, si mai diferenta neneee 8)!!!!
In rest am mai luat huse negre la interior, am sichimbat o bascula, din cauza pivotului, presiune in pneuri si benzina in rezervor si multi km :D !!!!

B-64-MVP 05-12-11 15:52

B 64 M V P
 
16 Attachment(s)
Ceca poze de asta vara de la polivalnta :D!!!

B-64-MVP 30-12-11 14:57

B 64 M V P 2011
 
15 Attachment(s)
Cateva poze pentru acest sfarsit de an, unul bun si fara incidente :strong2: !!! Va doresc un calduros la multi anii si multa sanatate ! ! ! Respect 4tuning 8)!!!

tehkid 30-12-11 18:09

Re: B 64 M V P
 
am 2 bari fata-spate de la PILOT daca te intereseaza:D dau foarte bine.. uita-te la anunturile mele:P bafta. La Multi Ani!

Alex30 30-12-11 21:18

Re: B 64 M V P
 
Nuuuuuuuuuu, n-ai sa vezi la MVP asa ceva stai linistit :)))))


Sarbatori fericite, La Multi Ani si tie MVP-ule si sa continui tot asa cu masina

ynp_46 31-12-11 13:28

Re: B 64 M V P
 
sunt frumoase barile tale, imi place barile, mvp-ule ia fratili meu barile ca e marfa:twisted:

B-64-MVP 31-12-11 14:44

B 64 M V P
 
Merci baietii, se stie ca eu nu o sa montez asa ceva pe masina, nu e stilul meu. Respect si un an nou plin de modificari cu gust si placute ochiului !!!!!!

Tweety_rzw 31-12-11 20:03

Re: B 64 M V P
 
Frumoasa masina ai vecine !

:D !

B-64-MVP 15-01-12 19:05

Re: B 64 M V P
 
Merci Tweety pentru compliment ! ! ! Peunde prin berceni stai???
In alta ordine de ideei, asteptam primavara, se ne apucam de treaba, farurile de pe masina s-au vandut, urmeaza o surpriza :) !!! Mai am cateva ideei, sa vina primavara sa ma apuc de treaba, dar momentan masina este UNDER CONSTRUCTION :P, adica are faruri stock cu pleoape argintii :rolleyes2!!!!

B-64-MVP 19-01-12 15:08

B 64 M V P termometru
 
3 Attachment(s)
Am reusit sa achizitionez un termometru special facut pentru logan de un electronist priceput, asa arata si va fi montat intre vitezometru si turometru ca in poze :twisted:! ! ! Arata temperatura exterioare si cea interioara cu ajutorul celor 2 senzorii ! ! !

Tweety_rzw 19-01-12 15:50

Re: B 64 M V P
 
Super tare ideea ,imi place ca esti inventiv si nu furi ideile altora !

@OFFTOPIC Eu stau pe langa strandu 3 ligheane daca il sti ! Pe semenic nr 2 !

stefiPJJ 19-01-12 15:53

Re: B 64 M V P
 
pe alte culori nu se paote ? adica sa pastezi aceasi culoare ca si afisajul de la CB, asa albastru vine cam aiurea.

B-64-MVP 19-01-12 16:14

Re: B 64 M V P
 
@tweety - merci pentru apreciere :)! ! ! gata stiu zona pe unde stai :lol:!!! Respect !!!
@stefi - Stiu ca si eu as fi vrut ceva cu display alb si scris rosu cum am bordul , dar nu este aceasta varianta, doar asa sau pe verde:( !!!

Gorby 19-01-12 19:05

Re: B 64 M V P
 
poze cu cel verde aveţi?


All times are GMT +2. The time now is 20:23.

- Copyright 2026 4Tuning