Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Buzau (https://forum.4tuning.ro/192-buzau.html)
-   -   Marele Premiu al Buzaului editia a V-a (https://forum.4tuning.ro/192-buzau/85971-marele-premiu-buzaului-editia.html)

76BPR 08-09-08 22:22

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
dragos lasa-mi tel ca nu merge sa o bag nu stiu ce are

MARI_NSL 08-09-08 22:40

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
da nu are nimeni filmulete calumea cu toate liniutele ?

pana aku am vazut dct 3-4 filmulete calumea ... restu filmat mai mult pe camp si pe jos :-)

DragosT 08-09-08 22:45

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Quote:

Originally Posted by 76BPR (Post 1740644)
dragos lasa-mi tel ca nu merge sa o bag nu stiu ce are

0723.299.973

saLntdick
mpbuzau

Oricum, data viitoare ramane cum am stabilit. Si fara vorbe ies lucruri bune ce sa mai zici daca se si coace din timp. Merci inca o data de ajutor!

DragosT 08-09-08 22:47

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Quote:

Originally Posted by MARI_NSL (Post 1740683)
da nu are nimeni filmulete calumea cu toate liniutele ?

pana aku am vazut dct 3-4 filmulete calumea ... restu filmat mai mult pe camp si pe jos :-)

...de pe unde s-a putut. Daca te intereseaza poze cumpara numarul nou al altei reviste. Filme tot pe la ei.

narko_rules 08-09-08 22:49

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Quote:

Originally Posted by MARI_NSL (Post 1740683)
da nu are nimeni filmulete calumea cu toate liniutele ?

pana aku am vazut dct 3-4 filmulete calumea ... restu filmat mai mult pe camp si pe jos :-)

eu am filmuletele toate de la finish....asteptati sa imi aduca cineva camera acasa si o sa le pun...am peste 75 de filme....cu toate masinile...putina rabdare si o sa ma tin de promisiune;)

mad max 08-09-08 23:07

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
@Insanity: Si cielo ar fi vrut sa se dea cu tine, dar asa a fost sa fie. Poate data viitoare ... :D

negoitacata 09-09-08 00:21

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Quote:

Originally Posted by 59AFA (Post 1739117)
Nici eu nu prea am fost multumit de grupe.In mod normal nu as fi avut cum sa pic cu Leon Cupra de 300 cp sau Opel Vectra de 350+ :lol: eu zic ca pe viitor trebuie schimbat acest sistem.Una peste alta m-am distrat iar evenimentul a fost reusit.Pacat insa ca nu s-a avut grija de public.Ne vedem la anul ! :-P

Afa fruntea sus nu ai dezamagit ai batut o masina de 200cp.....si iti mai si patina ambreiaju......ca ai picat cu rachete de 300++..astea e partea naspa

Insanity 09-09-08 01:05

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
DPMDV v-a lipsit o statie de amplificare cu niste boxe meseriase si un microfon... la expo am stat cu ochii in soare din cauza ca nu stii ce si cum se intampla... voi ati avut un program dar cand vii la distractie parca uiti de program si ai nevoie sa-ti reaminteasca organizatorul ce si cum, iar la accelerare s-ar fii dat lumea altfel la o parte cand tipa unu in micron plus ca daca stateai la start nu vedeai cine castiga, frumos era sa se anunte in boxe sa stie tot poporu ce si cum... in rest cu plusuri si minusuri ca in orice domeniu dar sigur voi participa si data viitoare, cu aceeasi masina dar si mai puternica... asta e rostul tuningului sa participi cu masini din clasa ta (aia de pe talon) si sa nu stii daca o sa castigi sau nu... doar cei cu stock pot sa se planga pe asta... cum zicea un baiat intr-o semnatura stock e naspa... asa ca nu vad rostul sa va atacati...

X-Ray-Eyes 09-09-08 02:04

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Quote:

Originally Posted by DragosT (Post 1740543)
Accelerare
Inscrisi - 100

A1 - Morar Ovidiu (BMW 320d) - independent [16 participanti]
A2 - Paduraru Marian (Audi A3) - 4 Speed Squad [17 participanti]
A3 - Atmacof Doru (Vw Polo) - independent [17 participanti]
B1 - Batanoiu Cristian (BMW 320xd) - Insomnia [15 participanti]
B2 - Badoi Marius (Seat Ibiza) - Insomnia [7 participanti]
C1 - Dumitru George (Opel Vectra) - BauBau Racing [16 participanti]
C2 - Trifan Horia (BMW 318) - Fanatik [4 participanti]
D1 - NEDISPUTATA [0 participanti]
D2 - Negoita Cezar (Audi TT q) - No Speed Limit [5 participanti]
E - Dragomir Mihai (Subaru Impreza STI) - Dream Squad [10 participanti]


Vezi ca sunt cateva erori ...
La B1 ( tractiune fata nu avea cum sa castige un BMW )
La B2 nu a castigat Seatul Ibiza ci un BMW 330Xd ... nu 320Xd ...
La C2 nu stiu ce BMW a fost 318 ...

Quote:

Originally Posted by 59AFA (Post 1739117)
In mod normal nu as fi avut cum sa pic cu Leon Cupra de 300 cp sau Opel Vectra de 350+ :lol: eu zic ca pe viitor trebuie schimbat acest sistem.

Si cum ar fi normal : 4x4 cu 4x4 , Fwd cu Fwd , Rwd cu Rwd , turbo cu turbo si aspiratoarele cu aspiratoarele ... asa ar fi fost cred toata lumea multumita ...

bluey 09-09-08 07:09

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Eu as fi adus o armata de biciclisti si puneam fiecare masina sa se dea cu cate o bicicleta.
Asa castiga toata lumea si toata lumea era fericita si traiam fericiti pana la adanci batraneti.
Oricum ai face grupele tot vor exista nemultumiti.
Ba de greutate ca au picat cu aia mici si usori, ba de putere ca ce cauta ala cu masina modificata la el in grupa, ba de turbo ca el nu se da decat cu aspirate, ba de tractiune.
Eu ma dadeam cu omu cu Nissanul Gti-r daca nu avea cu cine sa se dea dar s-au bagat astia in fata repede.

Data viitoare imi aduc un biciclist al meu in portbagaj pentru carcotasi :D

shadowro 09-09-08 08:43

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
vezi ca trebuie sa dai dulapul jos din porbagaj pentru asta :)

U_TUNING 09-09-08 09:04

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Quote:

Originally Posted by p0mpi (Post 1740589)
frate ms frumos.. vroiam sa ma vad si eu

Frate.....foarte tare!!!! Tot respectul!!!

U_TUNING 09-09-08 09:07

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Quote:

Originally Posted by bluey (Post 1741105)
Eu as fi adus o armata de biciclisti si puneam fiecare masina sa se dea cu cate o bicicleta.
Asa castiga toata lumea si toata lumea era fericita si traiam fericiti pana la adanci batraneti.
Oricum ai face grupele tot vor exista nemultumiti.
Ba de greutate ca au picat cu aia mici si usori, ba de putere ca ce cauta ala cu masina modificata la el in grupa, ba de turbo ca el nu se da decat cu aspirate, ba de tractiune.
Eu ma dadeam cu omu cu Nissanul Gti-r daca nu avea cu cine sa se dea dar s-au bagat astia in fata repede.

Data viitoare imi aduc un biciclist al meu in portbagaj pentru carcotasi :D

Bai frate nu mai abera atat....acum mai in gluma mai in serios eu nu m-as fi dat cu tine nu pentru ca ma simt plin de mine sau ma cred vreun super star, ci pentru simplul motiv ca nu vad sensul acestei curse (intr-e mine si tine)

Eu spun ca a fost binisor dar haide sa nu mai fim carcotasi ca pana la urma totul a fost bine si sa terminat cu bine.

Pentru cei ofensati imi cer scuze!

meme 09-09-08 09:32

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
da, sunt ceva greseli in rezultatele postate :

A3 - Castigator Zyx VW Polo - Insomnia - nu Doru
B1 - Seat Ibiza - Insomnia
B2 - Bmw 330xd - Insomnia


Cu toate ca am castigat sunt destul de nemultumit !

- zona de inceput - primii 30m aveam om la 10 cm de oglinda masinii

- la start numai cocalari care ba stateau pe masina, ba se apasau pe ea sa vada suspensii, ba iti bateau in geam cu intrebarea aia grea : Cati cai ai frate? etc. Cine s-a dat stie despre ce vorbesc.

Felicitari organizatorilor ! avem nevoie de cat mai multe evenimente - doar asa putem invata - din greseli !

p.s. am vazut la buzau o masina care o sa faca multi furori in viitor!

DragosT 09-09-08 09:40

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
S-au rezolvat si erorile din clasament. Castigatorii, pe site-ul nostru. Lista cu toti participantii e in lucru. Incerc sa scot si un grafic al curselor dar mai dureaza.


All times are GMT +2. The time now is 21:49.

- Copyright 2026 4Tuning