Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 325i 24v M tech 2 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/61132-e30-325i-24v-tech-2-a.html)

FUYO 17-05-09 19:23

Re: E30 - 320is///M-Power
 
O masina frumoasa si f rara...sper s-o pastrezi cat de cat originala...si multa bafta cu proiectul:twisted:

E30_Power 18-05-09 09:41

Re: E30 - 320is///M-Power
 
Superb ursul! Nu ii gasesc niciun defect!

E30_M3_ 18-05-09 21:07

Re: E30 - 320is///M-Power
 
Quote:

Originally Posted by Corneliu26 (Post 2327026)
Aia sunt "serpii" despre care vorbeai?:))))

Nu cred ca le-am zis "SERPII" le-am zis evacuari.
;)

Cuiutz 19-05-09 20:19

Re: E30 - 320is///M-Power
 
It's aliveeee :D
Il pregatesti pt potentiale victime la Baia mare ? :lol:

Simpaticutzu' 19-05-09 20:29

Re: E30 - 320is///M-Power
 
Salut,
De mult vroiam sa te intreb. Care e motivul pentru care ai schimbat motorul ///M de 2.0 in 4 cil si 192CP cu unul 2.5 in 6cil dar de aceeasi putere?
De pierdut, ai pierdut la originalitatea masinii...as vrea sa stiu unde ai castigat?
Atat.
Merci.

E30_M3_ 19-05-09 23:01

Re: E30 - 320is///M-Power
 
Quote:

Originally Posted by Simpaticutzu' (Post 2334178)
Salut,
De mult vroiam sa te intreb. Care e motivul pentru care ai schimbat motorul ///M de 2.0 in 4 cil si 192CP cu unul 2.5 in 6cil dar de aceeasi putere?
De pierdut, ai pierdut la originalitatea masinii...as vrea sa stiu unde ai castigat?
Atat.
Merci.

salut...
Motivul pt care am schimbat motorul este ca sa stricat distributia si una noua era 3000 Ron si nu merita... motorul cu care ma dau acuma merge mult mai bine parerea mea sau cel de 320is era obosit.

Simpaticutzu' 20-05-09 08:50

Re: E30 - 320is///M-Power
 
Quote:

Originally Posted by E30_M3_ (Post 2334688)
salut...
Motivul pt care am schimbat motorul este ca sa stricat distributia si una noua era 3000 Ron si nu merita... motorul cu care ma dau acuma merge mult mai bine parerea mea sau cel de 320is era obosit.

merci...e ok raspunsu'
te intreb pt. ca am si eu aceeasi masina. poti sa-mi spui te rog cum s-a stricat distributia?(e pe lant la tipul asta de motor, ca stii...si se spune ca n-are moarte...ai tras de masina ca naiba, sau de ce?...cam cati km avea motorul cand s-a stricat distributia?)
multam.

E30_Power 20-05-09 09:21

Re: E30 - 320is///M-Power
 
Quote:

Originally Posted by Simpaticutzu' (Post 2335258)
merci...e ok raspunsu'
te intreb pt. ca am si eu aceeasi masina. poti sa-mi spui te rog cum s-a stricat distributia?(e pe lant la tipul asta de motor, ca stii...si se spune ca n-are moarte...ai tras de masina ca naiba, sau de ce?...cam cati km avea motorul cand s-a stricat distributia?)
multam.

Chiar daca este pe lant mai moare in unele cazuri, stii vorba aia orice nas isi are nasul, oricum si motorul pe care il are acum este foarte fiabil! Numai bine is bafta cu bijuteria!

cRbL 20-05-09 12:06

Re: E30 - 320is///M-Power
 
felicitari pentru minunatul exemplar.
cred ca multi viseaza la un urs ca al tau.

E30_M3_ 24-05-09 19:17

Re: E30 - 320is///M-Power
 
Quote:

Originally Posted by Simpaticutzu' (Post 2335258)
merci...e ok raspunsu'
te intreb pt. ca am si eu aceeasi masina. poti sa-mi spui te rog cum s-a stricat distributia?(e pe lant la tipul asta de motor, ca stii...si se spune ca n-are moarte...ai tras de masina ca naiba, sau de ce?...cam cati km avea motorul cand s-a stricat distributia?)
multam.

salut...
sincer am tras de motor dar incet auzeam un sunt care pe zi ce trece era tot mai intens dar dupa ce rula motoru un pic nu mai suna. Prima oara am cumparat intinzator nou ca era sintoma ca si cum ramanea fara ulei adica nu tinea presinea in el si suna tare. Am desfacut motoru si patinele erau duse si noi costau 2000 RON. doar patinele si normal se schimba tot si nu avea rost sa investesc bani astia asa ca miam luat alt motor la care piesele sunt mai repede de gasit. :P
Acuma sunt fff multumit....
Weekendu asta am auzit ca sunt la baia mare expozitie si lini si sper sa ajung.
salutare si spor in continuare cu URSI :P

E30_M3_ 27-06-09 23:44

Re: E30 - 320is///M-Power
 
de VANZARE /!!!! detali pe priv

ukgarage 29-06-09 14:41

Re: E30 - 320is///M-Power
 
Foarte frumoasa masina, iar culoarea e bestiala! :)

vasi..cj 04-07-09 18:13

Re: E30 - 320is///M-Power
 
maine vedem ursul live la drift ! ? ? ? ca azi la exopzitie te am vazut cand ai intrat erai cu Paul in masina !! Are un sound beton;) !!!

paul_cj,,,v12 05-07-09 17:18

Re: E30 - 320is///M-Power
 
1 Attachment(s)
....8)

alecsutu1 07-07-09 11:57

Re: E30 - 320is///M-Power
 
Quote:

Originally Posted by Simpaticutzu' (Post 2335258)
merci...e ok raspunsu'
te intreb pt. ca am si eu aceeasi masina. poti sa-mi spui te rog cum s-a stricat distributia?(e pe lant la tipul asta de motor, ca stii...si se spune ca n-are moarte...ai tras de masina ca naiba, sau de ce?...cam cati km avea motorul cand s-a stricat distributia?)
multam.

Off topic-pica intinzatoarele de la lantul de distributie multi le-au upgradat punand de M3 E36 daca te uiti pe net o sa vezi ca e o problema comuna la motoarele astea.


All times are GMT +2. The time now is 01:09.

- Copyright 2026 4Tuning