![]() |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
2. De acord cu tine, nu a fost pornit cum trebuie, insa urma sa facem contul pe o societate NON PROFIT ! si astfel ai fi pus si tu bani, si eu , si restu care mai avem firma ! in tara asta sunt numai interese, cine sa castige mai mult, nu conteaza daca iti distrugi adversarul, tu sa castigi ( in afara adversarii nu se elimina , se lupta cot la cot cu ei pentru a se demonstra ca sunt/sau nu mai buni ca ei ) Traim in romania |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Nu este vb de tara asta, este vorba de lumea in care traim... Traim intr-o lume materialista care se invarte in jurul la un singur lucru...BANI, si nimeni nu o sa poata sa schimbe asta. Daca s-ar face organizatia o sa se stranga o parte din bani necesari, poate doar de teren, poate mai multi. Dar in momentul cand o sa existe ceva palpabil, fondurile o sa inceapa sa se stranga incet, incet. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
desigur, odata ce vom cumpara terenul vor veni si sponsori pentru ca vor vedea ca am vrut sa facem ceva !
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Nu va obositi prea mult eu si echipa mea am sa ma ocup de acest proiect intr-o lume capitalista conform economiei de piata si cui nu-i place sa se duca la , oare unde o mai fi comunism...
Azi am avut un contact f important cu o mare companie din zona distributiei de produse petroliere ce urmeaza sa intre pe piata romaneasca . Este un gigant in lumea petrolului. Au fost interesati si dialogul va continua. Faptul ca am stricat planul cuiva nu e vina mea nici macar nu stiam ca s-au apucat asa de unii singuri fara o sustinere reala, iar stiti vorba aia ca cine sapa groapa altuia cade singur in ea. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Daca si sponsori se vor ridica la nivelul asta... eu unul am respect pt bani daca cineva aducea un milion de euro ii spuneam sarut mana domnule. Eu nu am pretentia pt ca am adus terenul sa-mi spuna cineva vorbe frumoase dar chiar nu am chef si timp de frustrarile nimanui. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
si cat voiai sa se stranga intr-o saptamana ? un milion de euro? esti penibil rau
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Aparent, nimeni nu a avut incredere in acest cont, chiar daca multi au spus ca vor achita. Totusi nu imi place la ce se ajunge. Raman la ideea ca nu are rost atata tam-tam. Faptele ar trebui sa vorbeasca mai mult, si mai putin impunsaturile. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Foarte clorat limbajul unora, si daca mai sunt si moderatori totul e ok.(exista niste reguli de baza, culmea, cerute de cei ce coordoneaza acest site).
Sa revin la subiect totusi desi multi nu ma vor lua in seama. E urat ce se intampla. Desi era un inceput frumos (construirea uni piste) acum cred ca s-a spulberat visul, cel putin asa reiese din discutiile voastre(numai cearta). Respectul meu si lui Sebastian si lui Florica pentru ce au facut si pentru ce vor face, pentru ca sigur vor face ceva, insa cred ca fiecare in felul lui. De aici si interminabila cearta despre pista. Sunt convins ca intr-o buna zi si Romania va avea macar o pista. Sa le ajute Dumnezeu la amandoi sa realizeze fiecare cate o pista (si vom avea doua;) ). Parerea mea: daca amandoi nu vati mai aduce atatea injurii si fiecare ar merge pe drumul lui ar fi mult mai benefic, fiind si o competitie, dar sa fie una fairplay cum e in sport, pentru ca si cursele sunt un sport. Va expuneti fiecare (separat) intentiile si realizarile (referitoare la pista) si fiecare impatimit alege cui se alatura (de ce nu si amandurora). Ar fi si mai multa credibilitate si ar merge treaba mai usor si mai repede. Inainte de toate dati dovada ca sunteti oameni si alegeti-va traiectoria in care sa margeti, pentru ca impreuna nu se poate din cate vad, desi era cel mai bine. Sper ca nu am suparat pe nimeni, desi asta este realitatea. Din partea mea numai respect tuturor celor care il merita. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
e comic.. cat era public proiectul 402 toata lumea mai facea cate o pista. Acum ca a fost retras contul se pare ca s-au linistit apele si nimeni nu mai zice nimic, nu mai e informat nimeni, cu toate ca asa se zicea. Nici mpa nu mai da informatii , nici sebastian ... Nu am nimic cu cei 2 citati,doar analizez situatia din exterior. Ce e ciudat totusi pt ca cei 2 au fost sceptici in ceea ce priveste orice alta incercare... Pacat.. potential este dar nu exista intelegere si cu adevarat o comunitate...
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
urmaresc cu placere maxima toate certurile astea :)
pentru o pista de drag 10ha sunt mai mult decat suficienti, daca sunt la cativa km de comuna pantelimon, locatia este ideala. sunt oarecum la curent cu pretul zonei pt ca ma intereseaza personal, daca Sebastian vrea sa faca pista acolo o face din pasiune pt ca sunt afaceri mult mai profitabile pe care le poti desfasura in 10 ha (1ha=10 mii m2 ). Florica a dat cu batu-n balta cu contul ala pe pers fizica, o forma juridica se face intr-o saptamana , ardea undeva? oricum nu se toarna betoane pe frigu asta. Va urez succes la amandoi, este loc de 2 piste langa bucuresti si competitia este intotdeauna un lucru bun. p.s. eu nu o sa vin pe pista cum nu am venit nici la alt event organizat de genul asta, prefer sa ma dau la semafor |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
-Atunci de ce scrii aici daca nu te intereseaza..... da te la semafor cat vrei si ar trebui sa stii ca Florica face Pista fara a cere vreun ban de la cineva. Si daca betoane nu se toarna se fac escavari si se compacteaza infrastructura si ai sa razi se toarna si betoane pana la -5 grade in mediu preincalzit. Singurul post pe care l pun aici pt domnul Beck care ne si cunoastem de mult timp. In rest pace!!
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
nu am spus ca nu ma intereseaza, doar ca sunt interesat ca sponsor sau chirias , nu participant.
Sper sa iasa ceva in final si daca esti tu primul care reuseste nu poate decat sa ma bucure. Bafta. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
1 Attachment(s)
O campanie interesanta din SUA
Pe scurt povestea suna asta in 1964 au facut o pista , in 2007 propietarul terenului s-a gandit sa o demoleze. (a si demolat-o) ce mi s-a parut interesant e ideea afisului folosit in campania de salvare a pistei |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
mda...se pare ca "proiectul 402" a fost decat un vis...oricum a disparut toata nebunia cu cursele,la cele legale ma refer,inainte aproape in fiecare week-end mergeai l curse toata lumea era interesata,acum "cei batrani" s-au lasat de asa ceva,nu mai dau importanta la masini si la curse ca inainte,s-au bagat pe organizare si pe alte lucruri...pacat,se pare ca a fost decat o nebunie d moment!
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:02. |
- Copyright 2026 4Tuning