![]() |
Re: BMW E 30 325i Turbo
Din pacate aseara masina a plecat la flansa pt comp.,intarituri etc!
|
Re: BMW E 30 325i Turbo
Quote:
|
Re: BMW E 30 325i Turbo
Quote:
|
Re: BMW E30 325i Turbo
Ce se mai aude cu BOH-ul?
|
Re: BMW E30 325i Turbo
Quote:
Sta ascuns bine, ca la ce ursi au aparut ... |
Re: BMW E30 325i Turbo
Nu mergi la Pitesti?
|
Re: BMW E30 325i Turbo
Quote:
M-am inscris deja la gr. A ... ;) |
Re: BMW E30 325i Turbo
Quote:
Buey, trage super bine masinuta ta, m-a lasat masca :D Iti (ne) trebuie standalone, pacat de treptele alea 'scurte', sa nu le poti pune in valoare.. ;) |
Re: BMW E30 325i Turbo
Quote:
Avand in vedere ca vine din partea ta chiar conteaza si ma motiveaza ;) Sincer, si eu m-am mirat de modul cum am stat cu tine... ; oricum interesanta cursa... Nu credeam ca dintr-o axa cu came schimbata si alte cateva mici modificari sa ma tin cu wpp'u ... cand acum un an imi dadeai doua TIR-uri de la 0 la 250 kmh !!! Oricum si pe mine m-a uimit masina de ex. astazi cand m-am intors de la mare ... https://www.youtube.com/watch?v=TTnhm...e=channel_page https://www.youtube.com/watch?v=q1hQ0...e=channel_page https://www.youtube.com/watch?v=xb67R...e=channel_page la 270 kmh pana unde poate sa urce kilometrajul am 7.000 rpm si am mai urcat vreo 500 de rpm pe urma - asta pe bord, nu pot sa cred ca nu are eroare macar 8-10 % ... p.s. S3-ul a zis ca avea 290 in bord cand era in spatele meu si a mai urcat pana la 302 km/h dupa ce am luat eu piciorul din acceleratie si a trecut pe langa mine; a mea era inca in ~ 1bar boost dar mi-a fost frica sa o mai tin sa nu bubuie turbina ! masina neagra dupa care ne luasem este un m5 e60 cu ceva modificari ( cred !?! ) si clar cu limitatorul scos fiindca mergea 300 kmh . |
Re: BMW E30 325i Turbo
Quote:
Referitor la treptele mai scurte nici eu nu inteleg cum reuseai sa fi tu in fata in treptele 1, 2 si 3 si sa vin eu in a patra ??? Oricum era f. aderent asfaltul si la primele doua cu plecare de pe loc am plecat sub turbo si mi-a dat "in nas" pierzand momente bune ... Oricum personal sunt multumit de cum am stat cu tine ... Nici nu speram... Initial nici nu am vrut sa ma dau, eu ma dusesem dupa E30'u cu motor de M3 turbo sa vad cum trage... |
Re: BMW E30 325i Turbo
|
Re: BMW E30 325i Turbo
Quote:
filmul este facut la calarasi in iunie anul trecut, exact in ziua cand am redevenit proprietarul masinii ... ;) |
Re: BMW E30 325i Turbo
nimic nou pe aici ......
|
Re: BMW E30 325i Turbo
Quote:
masina este in rodaj dupa refacerea de la zero a motorului .... asteptam provocari incepand cu ~ 1. sept. ;) |
Re: BMW E30 325i Turbo
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:27. |
- Copyright 2026 4Tuning