Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Audi (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi.html)
-   -   MTM Audi R-TT (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi/51583-mtm-audi-tt.html)

yoda 07-12-07 12:53

Re: MTM Audi R-TT
 
Quote:

Originally Posted by bloodfart (Post 1234004)
:lol: :lol: :lol:




si daca vrei sa sti, lopata e pentru sarantoci... eu mi-am scos masina de iarna :lol: :lol:

au facut si neoane de iarna ?! :rolleyes2 credeam ca sunt doar leduri, beculete, reni, etc.... de iarna ! :lol:

Achim 07-12-07 16:27

Re: MTM Audi R-TT
 
Quote:

Originally Posted by Airscape (Post 1234046)
consider ca este f. performanta, KW...

din ce ai zis pana acum si am vazut si eu la masina, sa stii ca suspensia KW e cea mai "slaba" chestie...

ei sunt buni, dar in comparatie cu restul firmelor pe care "le ai" pe masina... :rolleyes2 e o colaborare intre Koni (amortizoare) si Weichers (arcuri) si se poate si mai profi ;)

yoda 07-12-07 18:51

Re: MTM Audi R-TT
 
Quote:

Originally Posted by Achim (Post 1234837)
din ce ai zis pana acum si am vazut si eu la masina, sa stii ca suspensia KW e cea mai "slaba" chestie...

ei sunt buni, dar in comparatie cu restul firmelor pe care "le ai" pe masina... :rolleyes2 e o colaborare intre Koni (amortizoare) si Weichers (arcuri) si se poate si mai profi ;)

cum vb tu ca un om mare !:lol: :lol: :lol: dar chiar ai dreptate in ceea ce spui ! ;)

AlliedComposites 07-12-07 20:07

Re: MTM Audi R-TT
 
Quote:

Originally Posted by yoda (Post 1234536)
au facut si neoane de iarna ?! :rolleyes2 credeam ca sunt doar leduri, beculete, reni, etc.... de iarna ! :lol:


e, atunci poate e cazu sa mai vizitezi si tu lumea asta larga, care se extinde si dupa granitele romaniei...

AlliedComposites 07-12-07 20:23

Re: MTM Audi R-TT
 
am o intrebare... chiar a costat 60,000 Euro ca in revista?

si nu m-am prins de chestia cu kit-ul de 20,000 de care ziceau... vor sa zica ca acest bodykit, si micile schimbari la motor (probabil un turbo putin mai mare) costa 20,000 sau gresesc eu?

Zimi si mie un singur lucru, ca sa inteleg ce potential are aceasta masina: CE TURBO ARE PE EA? asta e tot ce-mi trebuie ca sa-mi dau seama de ce poate/ar putea.

AlliedComposites 07-12-07 20:40

Re: MTM Audi R-TT
 
OK, am intrat pe pagina lor, si pretuirle sunt DE SPERIAT!!! tre sa ai o tona de bani de risipit, sau chiar sa nu stii ca si altii ofera deja chestiile astea la mult mai putin...

sistem de esapament de la turbo la toba, galerie de evacuare si un chip now, si pentru asta vor PESTE 8000?????????? tre sa fie o gluma!! un om destept si-ar lua un chip now sau l-ar duce la cineva sa-l reprogrameze, si si-ar lua el sistemul de evacuare, si ar da cam 1000.....

sau 2000 pentru un sistem de evacuare???? mi-am luat tot sistemul de evacuare de 3" cu sub $400 inclusiv instalarea...

deci, pentru un bodykit si pentru niste modificari relativ banale astia vor atatia bani??? Nu zic de cu cat a luat masina Alin, pentru ca nu stiu, comentez doar de preturile care le au pe website. Sunt nejustificat de mari! Un chit turbo de 8000, ar veni cu o turbina uriasa, standalone, si o tona de jucarii.... teave de esapament si calculator recalibrat e o varza pentru banii astia

Airscape 07-12-07 23:42

Re: MTM Audi R-TT
 
Citeste la inceputul topic-ului meu ce modificari sunt la motor/evacuare. E vorba de mult mai mult decat ce scrie pe site. Injectoare, rampa de injectoare, ambreiaj sport, intercooler, filtru, DV, turbina chiar e complet noua si mai mare etc. Nu e doar o evacuare si un soft cum spui tu. Dar intr-adevar, preturile sunt cam mari. Dar eu zic ca ei au justificare, prin faptul ca sunt o firma de renume, plus ca beneficiez de garantie completa inca 2 ani de acum incolo. Nu stiu prea multe firme de tuning care sa ofere garantie completa. Adica daca iti pui un soft, ei iti dau garantie DOAR la soft, dar daca iti crapa turbina, sau motorul sau nu stiu ce... e problema ta. La MTM orice mi-ar pica pe masina acum, beneficiez de garantie. Absolut tot. Eu nu am dat 20,000 pe modificari, si nici nu as fi dat. Am luat masina deja preparata, la un pret f. bun. Dar e corect scris in articol...cam atat duce masina de noua...45.000 euro stock in configuratia aia + 20.000 euro toate modificarile (9000 motor+evacuare, 5000 frane, 2000 suspensie, 3000 roti, 2000 diferential) - 5.000 euro (cat ai mai recupera vanzand piesele inlocuite, am luat si asta in calcul) = 60.000 ... Deci nu e nici o exagerare. Ca eu nu am dat atat pe masina, asta e partea a doua.

Airscape 07-12-07 23:48

Re: MTM Audi R-TT
 
Quote:

Originally Posted by Achim (Post 1234837)
din ce ai zis pana acum si am vazut si eu la masina, sa stii ca suspensia KW e cea mai "slaba" chestie...

ei sunt buni, dar in comparatie cu restul firmelor pe care "le ai" pe masina... :rolleyes2 e o colaborare intre Koni (amortizoare) si Weichers (arcuri) si se poate si mai profi ;)

Eu stiu ca sunt f. tari...si in motor sport...mai toate masinile au KW in DTM, Fia GT, ETCC... Si nu cred ca e o colaborare intre Koni si Weichers, poate faci o confuzie... KW si H&R stiu ca sunt cei mai tari oricum..

Airscape 07-12-07 23:56

Re: MTM Audi R-TT
 
Quote:

Originally Posted by bloodfart (Post 1235307)
teave de esapament si calculator recalibrat e o varza pentru banii astia

Citeste frate klumea ce scrie acolo ca iar incep sa ma enervez... Tu citesti printre randuri ? Kit-ul ala de 8700 euro include absolut orice modificare posibila la motor, inclusiv kit ambreiaj... TOT in afara de axe cu came, pistoane ...

Alex_55 09-12-07 02:39

Re: MTM Audi R-TT
 
Quote:

Originally Posted by Airscape (Post 1235579)
Eu stiu ca sunt f. tari...si in motor sport...mai toate masinile au KW in DTM, Fia GT, ETCC... Si nu cred ca e o colaborare intre Koni si Weichers, poate faci o confuzie... KW si H&R stiu ca sunt cei mai tari oricum..

pai si bilstein unde e ?? :o

AlliedComposites 10-12-07 00:44

Re: MTM Audi R-TT
 
Quote:

Originally Posted by Airscape (Post 1235574)
Citeste la inceputul topic-ului meu ce modificari sunt la motor/evacuare. E vorba de mult mai mult decat ce scrie pe site. Injectoare, rampa de injectoare, ambreiaj sport, intercooler, filtru, DV, turbina chiar e complet noua si mai mare etc. Nu e doar o evacuare si un soft cum spui tu. Dar intr-adevar, preturile sunt cam mari. Dar eu zic ca ei au justificare, prin faptul ca sunt o firma de renume, plus ca beneficiez de garantie completa inca 2 ani de acum incolo. Nu stiu prea multe firme de tuning care sa ofere garantie completa. Adica daca iti pui un soft, ei iti dau garantie DOAR la soft, dar daca iti crapa turbina, sau motorul sau nu stiu ce... e problema ta. La MTM orice mi-ar pica pe masina acum, beneficiez de garantie. Absolut tot. Eu nu am dat 20,000 pe modificari, si nici nu as fi dat. Am luat masina deja preparata, la un pret f. bun. Dar e corect scris in articol...cam atat duce masina de noua...45.000 euro stock in configuratia aia + 20.000 euro toate modificarile (9000 motor+evacuare, 5000 frane, 2000 suspensie, 3000 roti, 2000 diferential) - 5.000 euro (cat ai mai recupera vanzand piesele inlocuite, am luat si asta in calcul) = 60.000 ... Deci nu e nici o exagerare. Ca eu nu am dat atat pe masina, asta e partea a doua.


ah ok ok... asa merge, altfel suna prea trasa de par... mersi

RUDY20140TDI 12-05-08 21:50

Re: MTM Audi R-TT
 
Sa mergi cu placere si fara incidente.
Mijto pobeda!

naka66vio 13-05-08 07:19

Re: MTM Audi R-TT
 
salut.ce diferential are masina?

bluey 02-10-08 08:12

Re: MTM Audi R-TT
 
Am facut eu putina curatenie pe aici.
Rog fanii BMW sa intre pe sectiunea BMW a forumului si sa isi proslaveasca preferatii pe acolo.

aleks 02-10-08 14:24

Re: MTM Audi R-TT
 
comentariile legate de problemele de administrare interna ale forumului nu-si au locul aici, deci s-au sters si postarile urmatoare.
scrieti strict despre subiectul topicului pentru a nu fi nevoit sa dau warn, aberatiile, pe messenger, pe pm, in alte parti va rog


All times are GMT +2. The time now is 03:33.

- Copyright 2024 4Tuning