![]() |
Re: al meau Cielo '95 gle
Salutare baieti...trebuie sa va cer neaparat parerea...am ajuns la 60 200 km si as vrea sa schimb distributia la masina, eu am o oarecare idee ce presupune asta doar teoretic, sunt niste curele si niste intanzatoare plus o pompa de apa (de vazut nu stiu cum arata asa ca nu radeti de mine).
Daca se poate as vrea sa imi spuneti mai exact despre ce este vorba care anume curele trebuiesc schimbate si ce fel de intinzatoare, eventual si cam la ce pret ajunge operatia asta...si marcile consumabilelor... ps: dispun de ceva banutzi si ma gandeam sa schimb distributia pt ca e pe primul plan deocamdata si nu vreau sa am probleme la motor... multumesc anticipat!!! |
Re: al meau Cielo '95 gle
sa o schimbi tu? sau sa mergi in service?
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
|
Re: al meau Cielo '95 gle
ma jucam aseara cat eram prin masina si am facut niste poze cu telefonul...as vrea si eu niste ceasuri albe pt cielo...ar arata frumos pe al meu...mai ales ca e alba masina...se poate face rost de asa ceva...eventual m-ar bate gandul sa schimb si ledurile cu unele albastre ca de verde sunt satul....astept raspunsurile voastre....iar cu distributia nimik???? idei ceva....????
|
Re: al meau Cielo '95 gle
nu stiu ce are atasamentul asta....in fine ati inteles ideea...de unde pot sa fac si eu rost de foliile alea pt bord alb????
|
Re: al meau Cielo '95 gle
cu leduri albastre da mishto, dar noaptea cnd sunt obosit parca nu vad bine cati km am, tre sa ma aplec
zicea cineva ca nu i se mai deschide portbagajul din buton, si eu am avut o asamenea problema, si era din chestiilea alea de cauciuc din portbagaj, se slabisera |
Re: al meau Cielo '95 gle
|
Re: al meau Cielo '95 gle
intrebare...ceasurile de vectra A merg pe cielo?
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Pai tu nu vezi nici o diferenta intre ele? :) eu vad...
|
Re: al meau Cielo '95 gle
oricum se pot folosi alea de benzina si de apa
turometrul si kilometrajul se poate modifica |
Re: al meau Cielo '95 gle
am schimbat capac delcou....ala unde intra fisele de la bujii...pretul e fost undeva pe la 10 ron...nici o schimbare momentan la mersul masinii....
acum am o intrebare: - este normal cand dau cheie la masina sa porneasca, sa tin cheia mai mult cu mana pe pozitia pornit la contact?....pt ca nu porneste daca nu o tin cam 2-3 secunde asa...(asta se intampla numai cand e rece motorul, in special dimineata, pe parcursul zilei nu sunt asemenea probleme) |
Re: al meau Cielo '95 gle
nu raspunde chiar nimeni???
|
Re: al meau Cielo '95 gle
2-3 secunde nu, dar ceva mai mult patesc si eu.
imi pare rau, nu am idee, nu te pot ajuta, de aceea nu m`am bagat. ma gandeam ca poate alte persoane au patit. incearca la probleme cu diferite masini, sau asa ceva, sa faci acolo un anunt. |
Re: al meau Cielo '95 gle
Nici eu nu am problem asta....imi pare rau, dar nu stiu ce sfat sa-ti dau. Singura chestie, un sfat generic: aprinderea, dar asta poate sa includa f multe...
|
Re: al meau Cielo '95 gle
cred ca`i partea electrica, consunta un electrician...ca sigur stie mai multe ca noi :P
|
| All times are GMT +2. The time now is 08:13. |
- Copyright 2026 4Tuning