![]() |
Re: BMW 325i - B-70-CTL
Quote:
Anul asta o sa fie cu totul altceva..... |
Re: BMW 325i - B-70-CTL
si cam ce putere scotea cu internele stock?
|
Re: BMW 325i - B-70-CTL
CTL nu crezi ca ar fii mai bine sa faci un topic la BMW si sa o prezinti acolo? Este una din cele mai frumoase masini ale clubului No Speed Limit si totodata una din cele mai puternice masini din tara! Decizia iti apartine! Te salut si te respect pentru munca pe care ai depuso la aceasta masina incredibila!
|
Quote:
Quote:
|
Re: BMW 325i - B-70-CTL
gt35r ?
compresia cat va fi? axe nu schimbi? |
Re: BMW 325i - B-70-CTL
hahahha
este GT4094R DBB , 8,5:1 CR Ba da am si axe |
Re: BMW 325i - B-70-CTL
Quote:
~700 cai astepti masina? |
Re: BMW 325i - B-70-CTL
1 Attachment(s)
Quote:
http://www.turbo-garage.com.ua/prjtbmw3.php |
Re: BMW 325i - B-70-CTL
pentur 750 cai 680ccm este mult prea putin...
In schimb foarte frumos performanta cu o astfel de turbina...are un a/r mare, in schimb performanta pe 402 e destul de mediocru...cel putin la asemenea performanta. |
Re: BMW 325i - B-70-CTL
Quote:
|
Da stiu ca se putea scoate si cu gt35R puterea asta
Numai ca , cu un 4094 eu scot puterea asta la18-20psi pe cand cu un 35r o scoti la 24-26psi daca ai noroc iar flow-ul de aer e diferit Iar la un 4094 ai avantajul deT4 Pe cand gt35r e T3 sa nu crezi ca nu imi place cea ce vad cu un 35r din contra ...imi pare bine ca stiu acum cam pe unde ma aflu Quote:
|
Re: BMW 325i - B-70-CTL
Quote:
Sa nu uitam, boostol e masura in admisie, deci daca iese mai multa aer in evacuare intra mai mult la parte de admisie...asta inseamna ca daca au turbo mare iese mai mult = intra mai mult la aceasi presiune. De asta poti face aceasi putere la o presiune mai mica cu o turbine mai mare. Cum spuneam, nu e destul sa fie mare carcara turbinei dar si A/R-ul trebue sa fie pe masura. gt35 nu prea are multa treaba cu T3, nici GT40-ul cu T4, ambele sunt mai mari iar intrarea e indiferenta. |
Re: BMW 325i - B-70-CTL
Nu poti sa spui ca GT35R e la fel ca GT4094
Sunt cu totul diferite , uitate si tu la flow map si ai sa vezi diferentele GT35R e dat pana la 600hp pe cand GT4094 e pana la 800hp |
Re: BMW 325i - B-70-CTL
Quote:
|
Re: BMW 325i - B-70-CTL
OK
asa e cum spui tu ..dar eu vb de GT4094 Care de fapt este partea calda de la gt4088 cu compresor de GT42 , Iar intercoolerool meu e de 1600cfm , zic eu ca o sa fie destul de mare plus N-tercooler, plus intalatie de apa pe intercooler, plus instalatie de metanol O sa vedem ce o sa iasa pOATE aqm sa dau o tura pana in ungaria, am in plan la vara sa vin pe acolo, pt ca am niste prieteni |
| All times are GMT +2. The time now is 18:21. |
- Copyright 2026 4Tuning