Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   EUROPENE (https://forum.4tuning.ro/400-europene.html)
-   -   Ce parere aveti despre smart? (https://forum.4tuning.ro/400-europene/3428-parere-aveti-smart.html)

bluey 24-01-07 22:52

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Este in fata la Delta.
Stiu masina :D .

teo_s 16-03-07 20:58

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
eu am unu,,pe langa un ford probe si mi se pare extraordinar,,,insa azi,,in trafic ,,mi am constatat ca mi s a ridicat temperatura apei la 100 grade ..de ce naiba?nu i fct ca si makina d oras?asta iarna d abea baga caldura..daca aveti vr o idee plssss dati un mail la drteo22 at iahu

moise 16-04-07 15:23

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
FourFor imparte aceeasi platforma tehnica cu Colt si totusi Colt este mai ieftin. Dupa mine marea problema la Smart FourTwo si Roadster ar fi cutia de viteze.

sorin_sorin95 09-06-07 12:40

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Spuneti-mi si mie va rog dupa ce sa ma uit la un Smart fortwo din 2001 cu motor de 600cc turbo? Vreau sa cumpar una si ce probleme intampina dupa ce defecte ma uit? Ms anticipat

bluey 10-06-07 23:17

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by sorin_sorin95 (Post 940279)
Spuneti-mi si mie va rog dupa ce sa ma uit la un Smart fortwo din 2001 cu motor de 600cc turbo? Vreau sa cumpar una si ce probleme intampina dupa ce defecte ma uit? Ms anticipat

Sa te uiti cu mare atentie la turbina si la galeria de evacuare.
La motorul de 600 apar foarte des fisuri in galerie ducand la pierderea puterii si la consumuri marite.
In rest nu prea mai ai ce sa vezi la ea.
Amortizoare si cam atat.
Articulatii nu am auzit sa fie belele cu ele.
Cu electronica stau bine.

sorin_sorin95 10-06-07 23:52

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Ms dar cred k abandonez ideea chiar dak am gasit unul la un pret acceptabil dar piesele am inteles ca sunt f scumpe si eu vreau sal iau pt o perioada mai indelungata.

bluey 11-06-07 00:07

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by sorin_sorin95 (Post 942666)
Ms dar cred k abandonez ideea chiar dak am gasit unul la un pret acceptabil dar piesele am inteles ca sunt f scumpe si eu vreau sal iau pt o perioada mai indelungata.

Pret acceptabil inseamna probleme aproape intotdeauna.
Smartul este mai mult o masina de imagine si asta costa.

sorin_sorin95 11-06-07 00:44

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Masina am gasito la 4500 din 2001 are AC si multe altele .... este din Bucuresti, este si pe autovit ,cea albastra cu niste chestii portocalii pe ea,care are jante de aliaj numai pe spate. Cred k o sa ma gandesc la o Corsa totusi .

Magos 13-06-07 22:09

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
eu zic ca cele din tara sunt obosite rau si nu merita... :(
cati km are?

sorin_sorin95 14-06-07 18:07

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
cik 50k dar nu prea cred.

Magos 19-06-07 22:54

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
du-te in Germania... :)
eu acolo ma duc pentru una... soon now... :)

p_mateescu 21-06-07 12:13

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by dragos82 (Post 109127)
V-ati cumpara un smart? Va place smart-ul?

sal
mai.... eu am deja unul diesel... si e super....
dar... care are niste cauciucuri de vara de vanzare??...

p_mateescu 21-06-07 12:16

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by teo_s (Post 802005)
eu am unu,,pe langa un ford probe si mi se pare extraordinar,,,insa azi,,in trafic ,,mi am constatat ca mi s a ridicat temperatura apei la 100 grade ..de ce naiba?nu i fct ca si makina d oras?asta iarna d abea baga caldura..daca aveti vr o idee plssss dati un mail la drteo22 at iahu

te-ai uitat la ulei?? ca astea mai papa cate ceva.... ca dealtfel orice motor...:)

mareo 21-06-07 14:06

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
eu zik ca mias lua unu , dar daor pt oras, nimik altceva:D

aleks 22-06-07 13:06

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
pai asta e si scopul conceptiei lui... :)


All times are GMT +2. The time now is 09:06.

- Copyright 2026 4Tuning