![]() |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
respect pentru munca depusa
passat-ul ce mai face? |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Multumesc frumos baieti , Passatul e 80% asamblat , o sa il rezolv si pe el cat de curand :D . Ieri am rezolvat 90% si suspensia la Scirocco , mai am de rezolvat sistemul de prindere la usi si intra la boit :lol:
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
3 Attachment(s)
Stiu ca scaunele nu se pupa foarte bine cu roll-cage-ul dar altele nu am...
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
fa-i si niste poze din lateral la scirocco, sa vedem fittmentul
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Rollcage-ul e luat de pe o macheta facuta dauna totala? De ce a iesit asa stramb?
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Rollcage-ul e facut din fludor , care era "rulat" deci nu avea cum sa iasa perfect , eu sunt destul de multumit de cum a iesit.
O sa fac maine poze din toate unghiurile , cand o asamblez. |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Quote:
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Fludorul e mai greu de indreptat, dar puteai face din sarma de cupru care se poate indrepta perfect, e maleabila si se poate cositori usor. Stiu ca esentialul e sa-ti placa tie, dar daca te vei multumi intotdeauna cu rezultate mediocre nu vei progresa niciodata.
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
6 Attachment(s)
Multumesc pentru sfaturi, baieti. Am vazut la cineva din sarma de cupru si intr-adevar ar fi iesit foarte bine , dar nu m-am gandit pe moment. La macheta asta a lucrat doar de drag , nu am avut ambitia sa iasa perfecta dar sincer mi-a depasit asteptarile. Stiu ca sunt combinate mai multe stiluri de tuning dar per total mie imi place. Am cam lasat tuningul ep machete de o parte , m-am apucat sa mai lucrez la cea mare si am vrut doar sa nu las proiectele neterminate. Din afara se vede foarte ok rollcage-ul , voi merge cat de curand la o sedinta foto cu macheta (am un prieten fotograf :D) si atunci veti vedea cu adevarat ce a iesit . Totusi pun pozele acestea pentru a va forma o idee .
PS. in poza din laterala era roata un pic virata dreapta... |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Macheta asta arata perfect cand a ajuns la tine!
Mare pacat ce a ajuns... |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Asta e , soarta...
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
hmmm, daca tie iti place e ok! Se putea si mai bine, insa e/a fost alegerea ta...
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Multumesc pentru sustinere Reme. Mie imi place foarte mult asa cum e , nu e nimic masiv pe ea , e finisata relativ bine , vopseaua e ok dar gusturile nu se discuta. Cum era inainte nu imi place (barele alea mari) dar acum mi se pare mai mult decat ok.
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
A iesit bine....fata de cum era inainte, jantele vopsite alb poate dau mai bine :8)
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
1 Attachment(s)
1. Scaunele sunt prea inalte si prea drepte.. probabil ai vrut sa faci scaune tip scoica dar rezultatul lasa de dorit.
sfat: cauta niste scaune scoica pe care doar sa le adaptezi 2. prelungirea barii din fata se vede urat asa. sfat: confectioneaza niste prinderi gen telescoape care sa plece din bara pe ea.. imi e greu sa cred ca o prelungire de genul ala la o masina va sta prinsa doar de jos. 3. buza jantei este extrem de prost facuta.. e suprapusa si se vede spatiu intre janta si ea. sfat: cauta flacoane din plastic pentru medicamente.. sunt perfect rotunde si cred ca poti gasi dimensiunea corecta. *ai o poza atasata sa iti faci o idee despre ce vorbesc |
| All times are GMT +2. The time now is 11:34. |
- Copyright 2026 4Tuning