Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Machetele mele scara 1/18 (https://forum.4tuning.ro/688-machetele-mele-scara-1-18.html)
-   -   Machetele mele - Reme (https://forum.4tuning.ro/688-machetele-mele-scara-1-18/332626-machetele-mele-reme.html)

Reme 07-05-16 11:05

Re: Machetele mele - Reme
 
9 Attachment(s)
17.
Renault 12 TL


Producător: Solido
Scara: 1/18
Producţie: Franta

Date generale:
• Fabricatie: 1969 - 2000
• Motor: L4 – 1.3L
• Viteza maxima: 145km/h
• Preţ: 3.500 € (acum)


Part I

mone1 07-05-16 11:44

Re: Machetele mele - Reme
 
Frumoasa ,frantuzoaica !!! :)) am si io una la fel !!

ce sa intanplat cu proiectoarele sau cum sor numi :)

B83RUP 07-05-16 14:09

Re: Machetele mele - Reme
 
Superba!
Caut de ceva timp ,dar nu am găsit nimic la un pret real!

Reme 07-05-16 19:54

Re: Machetele mele - Reme
 
Quote:

Originally Posted by mone1 (Post 5840752)
Frumoasa ,frantuzoaica !!! :)) am si io una la fel !!

ce sa intanplat cu proiectoarele sau cum sor numi :)

Multam frumos! Asa am luat-o...acum am vazut ca lipseste sticla la proiectoare!

Quote:

Originally Posted by B83RUP (Post 5840757)
Superba!
Caut de ceva timp ,dar nu am găsit nimic la un pret real!

Multumesc frumos! Am luat-o la 100eur :D ca SH dar era ca noua in cutie!

ramonski 07-05-16 23:00

Re: Machetele mele - Reme
 
Marfa pe galben. Bravo pentru achizitie!

Reme 08-05-16 11:41

Re: Machetele mele - Reme
 
Quote:

Originally Posted by ramonski (Post 5840792)
Marfa pe galben. Bravo pentru achizitie!

Multumesc frumos! Ii sta bine stiu!

radu_rs 08-05-16 22:41

Re: Machetele mele - Reme
 
In sfarsit mai vad si eu un Renault. De cand astept acest moment rar. :)) Inca regret ca am dat-o pe a mea. Am avut-o, am dat-o si ce rau am facut. O macheta foarte faina care completeaza orice colectie cu brio.

2010 09-05-16 05:39

Re: Machetele mele - Reme
 
Superba pe galben!

Reme 09-05-16 06:38

Re: Machetele mele - Reme
 
Quote:

Originally Posted by radu_rs (Post 5840860)
In sfarsit mai vad si eu un Renault. De cand astept acest moment rar. :)) Inca regret ca am dat-o pe a mea. Am avut-o, am dat-o si ce rau am facut. O macheta foarte faina care completeaza orice colectie cu brio.

Multumesc! Cred si eu ca acum iti pare rau, avand in vedere cat de greu se gasesc si ce scumpe sunt.

Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 5840866)
Superba pe galben!

Multumesc bre!

inchains0 09-05-16 07:19

Re: Machetele mele - Reme
 
Quote:

Originally Posted by Reme (Post 5840869)
Multumesc! Cred si eu ca acum iti pare rau, avand in vedere cat de greu se gasesc si ce scumpe sunt.

Frumos model, intotdeauna mi-a placut. Cu in jur de 7 ani in urma, am cumparat de la Carrefour Constanta modelul Gordini. Mai aveau si aceasta versiune galbena si inca una de raliu cu 140 lei. Cine s-ar fi gandit ca pretul va creste atat de mult, a ajuns sa coste mai mult decat un Kyosho sau Autoart, dupa parerea mea e un pret nejustificat de mare tinand cont de calitatea machetei, nu ma refer ca e fabricata de Solido, dar materialele, aliajul caroseriei sunt de calitate slaba. Dar trecand peste acestea, e un model reusit ca si aspect.

Reme 09-05-16 23:00

Re: Machetele mele - Reme
 
Quote:

Originally Posted by inchains0 (Post 5840873)
Frumos model, intotdeauna mi-a placut. Cu in jur de 7 ani in urma, am cumparat de la Carrefour Constanta modelul Gordini. Mai aveau si aceasta versiune galbena si inca una de raliu cu 140 lei. Cine s-ar fi gandit ca pretul va creste atat de mult, a ajuns sa coste mai mult decat un Kyosho sau Autoart, dupa parerea mea e un pret nejustificat de mare tinand cont de calitatea machetei, nu ma refer ca e fabricata de Solido, dar materialele, aliajul caroseriei sunt de calitate slaba. Dar trecand peste acestea, e un model reusit ca si aspect.

Nu am avut o explicatie plauzibila pentru cresterea pretului asa mare! Stiu calitate mai slaba,detalii mai slabe, probabil pentru ca nu se mai fabrica?

inchains0 10-05-16 06:52

Re: Machetele mele - Reme
 
Quote:

Originally Posted by Reme (Post 5840926)
Nu am avut o explicatie plauzibila pentru cresterea pretului asa mare! Stiu calitate mai slaba,detalii mai slabe, probabil pentru ca nu se mai fabrica?

Eu cred ca principalul motiv e acela ca se profita un pic de faptul ca R12 e modelul dupa care s-a fabricat Dacia 1300, ca multi indragesc aceasta masina si multe persoane le-au revopsit, le-au transformat in Dacii, masini de militie, etc. Probabil si faptul ca nu se mai fabrica are o oarecare legatura........ ce sa zic......... dar mie unuia nu mi se pare corect si normal ca a ajuns sa coste, cum am mai spus, mai mult decat modele de la producatori de top.

Reme 11-05-16 22:37

Re: Machetele mele - Reme
 
Quote:

Originally Posted by inchains0 (Post 5840938)
Eu cred ca principalul motiv e acela ca se profita un pic de faptul ca R12 e modelul dupa care s-a fabricat Dacia 1300, ca multi indragesc aceasta masina si multe persoane le-au revopsit, le-au transformat in Dacii, masini de militie, etc. Probabil si faptul ca nu se mai fabrica are o oarecare legatura........ ce sa zic......... dar mie unuia nu mi se pare corect si normal ca a ajuns sa coste, cum am mai spus, mai mult decat modele de la producatori de top.

Mai mult ca sigur ca asta e schema. Dar preturile sunt mari si pe net totusi, in tari din Europa :D oare de ce?

Reme 12-05-16 21:35

Re: Machetele mele - Reme
 
9 Attachment(s)
Renault 12 TL


Part II

inchains0 13-05-16 07:28

Re: Machetele mele - Reme
 
Super, ce bine arata!!!


All times are GMT +2. The time now is 22:38.

- Copyright 2024 4Tuning