Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Un Cielo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/33023-cielo.html)

Fast_wheels 23-04-09 09:40

Re: Un Cielo
 
Pe 13 pentru ca nu vreau sa am probleme cu talonul a 2-a oara.

Robert_MNW 23-04-09 10:02

Re: Un Cielo
 
Stiu si eu ce inseamna sa umbli pe jos dupa certificat, pe la RAR:rolleyes2 eu am umblat pentru folie;)Bafta in continuare si am o slabiciune pentru culoare ta de pe masina,asa aveam eu oltcitul:ballbounc

laurentiu NT 23-04-09 10:12

Re: Un Cielo
 
Quote:

Originally Posted by Fast_wheels (Post 2259331)
Pe 13 pentru ca nu vreau sa am probleme cu talonul a 2-a oara.

Daca vrei sa-ti schimbi jantele cu altele cu dimensiuni mai mari si sa fii in legalitate,preschimba certificatul de inmatriculare cu unul de tip nou.Acolo nu mai specifica dimensiunile rotilor.;)

Fast_wheels 23-04-09 10:27

Re: Un Cielo
 
Da.Am auzit de chestia asta....si ma bate gandul rau de tot sa o fac.Dar e sigura faza ca nu mai scrie dimensiunea rotilor?Sau tot din auzite stii asta ?

laurentiu NT 23-04-09 10:34

Re: Un Cielo
 
Quote:

Originally Posted by Fast_wheels (Post 2259461)
Da.Am auzit de chestia asta....si ma bate gandul rau de tot sa o fac.Dar e sigura faza ca nu mai scrie dimensiunea rotilor?Sau tot din auzite stii asta ?

Nu din auzite ci din vazute.Un prieten de-al meu si-a luat Hyundai I30 si are talon nou,acolo la el am vazut ca nu mai precizau deloc (nu avea efectiv nici o rubrica cu asa ceva ).Si eu trebuie sa-mi schimb talonul ca mi-am schimbat domiciliul si cu ocazia asta imi voi shimba si jantele cu unele ceva mai mari.:DBafta.

andi_cimpean 23-04-09 14:22

Re: Un Cielo
 
Quote:

Originally Posted by Fast_wheels (Post 2259331)
Pe 13 pentru ca nu vreau sa am probleme cu talonul a 2-a oara.

jantele originale...cele care vind din fabrica sunt pe 14" la Cielo...asa ca iti potiu lua unele la fel...nu trebuie sa iti iei de 13"

P.S. In legatura cu faza la noul TALON...eu nu prea cred ca nu are rubrica...poate nu este repede vizibila...nu are cum sa scoata din TALON o rubrica atat de importanta:)

dRR-XWX 23-04-09 14:25

Re: Un Cielo
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 2260139)
jantele originale...cele care vind din fabrica sunt pe 14" la Cielo...asa ca iti potiu lua unele la fel...nu trebuie sa iti iei de 13"

P.S. In legatura cu faza la noul TALON...eu nu prea cred ca nu are rubrica...poate nu este repede vizibila...nu are cum sa scoata din TALON o rubrica atat de importanta:)

cielo a venit din fabrica prima data cu jante pe 13" si prin 2002-2003 ( sper sa nu gresesc) au montat pe 14"
si asa e, in certificatele noi nu mai scrie DELOC dimensiunea jantelor/anvelopelor.

Snapy_xxl 23-04-09 14:28

Re: Un Cielo
 
Da-m voie sa te contrazic. Sunt Cielo-uri care au iesit din fabrica cu jante pe 13" si altele cu jante pe 14". Legat de noul talon, este adevarat. Am vazut talonul unui Logan nou si nu are dimensiunile gumelor trecute. Sapt asta sper sa rezolv si eu aceasta problema.

Kent8 23-04-09 14:56

Re: Un Cielo
 
ff tare, ma duc si spun ca am pierdut talonul :)) si imi da altul fara dimensiunea rotilor?

Fast_wheels 23-04-09 15:44

Re: Un Cielo
 
La cielo din 96 se puneau jante pe 13.Si faza cu talonul nou asa este ! Azi am fost de am vazut un talon nou si nu scrie dimensiunea rotilor:D

laurentiu NT 24-04-09 08:13

Re: Un Cielo
 
Quote:

Originally Posted by Kent8 (Post 2260243)
ff tare, ma duc si spun ca am pierdut talonul :)) si imi da altul fara dimensiunea rotilor?

Cred ca daca declari talonul pierdut te trimite automat in RAR ptr. autentificare si ITP-ul cred ca tot la ei il faci.Deci este mai complicat.:rolleyes2.Cel mai bine este sa te duci sa-ti schimbi nr. de inmatriculare si vei avea talon nou.;).Parerea mea.

Fast_wheels 24-04-09 09:29

Re: Un Cielo
 
MAi simplu e sa te duci la politie si sa ceri preschimbarea talonului de inmatriculare.Taxa e de 50 RON si dureaza cam...2 zile daca nu ma insel.

Kent8 24-04-09 09:51

Re: Un Cielo
 
acum oricum sunt fara permis :)) asa ca...timp am.

Goose 18-12-11 14:44

Re: Un Cielo
 
Frumoase jantele , mie unu imi plac ,acum faza cu RAR-u asa e , militianu nu poate verifica dimensiunea rotilor pe cand cei de la RAR da , daca esti prins de cei de la RAR si te urca pe standul acela mobil , iti baga seria de caroserie in calculator si ii arata tot. Acum de tine depinde ce dimensiune vrei sa iti iei. Daca o mai cobori putin o sa arate frumos si cu jante pe 13 , parerea mea . Spor la modificat in continuare .

Snapy_xxl 18-12-11 16:00

Re: Un Cielo
 
Tu vezi ca nu s-a mai scris aici de 2 ani, nu? :rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 10:53.

- Copyright 2026 4Tuning