![]() |
Re:
Quote:
Si daca nu ai curaj sa te dai cu o masina Turbo care are cuplu ucigas si mai 4wd si cireasa de pe tort si mai puternica nu ai decat ! |
Sa pastram proportiile.Calibra turbo nu intra in discutie pentru ca desi nu am avut placerea banuiesc ca nu prea are ce discuta cu bmw-urile pana la M-uri.Si daca am ajuns la M-uri atunci nici un fel de calibra nu se poate compara cu ele.Repet vorbesc de echiparile standard si masini nemodificate.Hehe(cumpar calibra turbo neinscrisa)
|
http://www.***********/html/0/192290.php
poate merita sa-ti vinzi calibra (mie :lol: ti-am dat eu mesaj) si sa pui diferenta pe care o dadeai pe \"calibra turbo neinmatriculata\" si s-o iei... |
Sa fim seriosi cu masina aia.De ce crezi ca vreau neinscrisa?Nu am nevoie de baraca am nevoie de calibra turbo.Nerulata in tara.
|
325 = 192cp
328 = 193cp nu poti compara calibra turbo cu m3......numa diferentza de pretz e destul ;) |
:>
omg o eroare de 1 cp pt ala pierdeai cursa ! :P
|
hehe...pai ma...io am facut cu 328 pisica...eu eram cu un ursuletz 2.5 170 cp si l-am rupt..... :D si cu ursuletzu ala nu faceam 325 24v
|
vot pt BMW din partea mea 8)
|
uitativa la caroseriile de calibra cum sunt lucrate sa nu ma zic de interior care si ala e de 2 lei.opelul dupa parerea mea sunt masini slabe.
|
Re:
Quote:
Astea-s incomparabile. :wink: |
Bine ma baieti comparati voi calibra cu altceva daca nu se poate compara cu bmw.Cum e lucrata calibra?!!!Ha!Poate imi spui si mie ce masini aveau la vremea ei liniile alea si aerodinamica aia.Daca nu ti se pare nimik spectaculos uita-te din spate la cum cade curbura haionului pe aripa si curbura aripii spate.Plfon ingust,pe aripi umflate,si o linie care aminteste ca pe vremea aia bmw avea linii drepte(frumoase de altfel ca mie alea imi plac dar calibra are ceva ce nu cred sa mai faca opel in 20 de ani)care sunt mult mai usor de tunat.Calibra trebuie sa ramana asa cum a fost scoasa si e mult mai tare decat bmw-ul la imagine.Din pacate la interior cred ca s-au imbatat de bucurie cu ce reusisera la exterior si au dat-o in bara RAU.
|
\"comparam opel cu bmw\"? comparatiile se fac intre modele... ca asa putem compara speedster cu seria 1, nu? nu cred ca-i vreun 'destept' sa prefere seria 1...
sau in acelasi timp vreo corsa cu seria 7 :) |
Ha hahaa!!! I like that!! Speedster vs 1series
|
Re:
Quote:
iar linia haionului este pastrata de la calibra pe astra coupe bertone,vectra gts (modele care au/aveau destul succes in dtm si pe strazi) si pe viitorul omega sau calibra 2 sau ce va fi... |
Re:
Quote:
Asa si eu cu ursu bat ferrari dar numai sa nu ii dea ferrari'ul Hai sa fim seriosi cu astfel de afirmati |
| All times are GMT +2. The time now is 06:23. |
- Copyright 2026 4Tuning