Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Opel Calibra Turbo......asteapta provocari (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/31088-opel-calibra-turbo-asteapta-provocari.html)

59AFA 12-11-07 11:18

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
Quote:

Originally Posted by GTA (Post 1195380)
Alooo.....Domnu` cu Hash De Iiul va rog foarte brusc sa va faceti un topic separat pentru provocari exclusiv adresate dumneavoastra si masinii pe care o detineti.

Iar daca arzi de nerabdare sa ardem un cauciuc eu sunt la Slobozia .....

scuze ca am intrat peste topicul tau , dar m-au enervat aberatiile lu nenea mesarici...

GTA 14-11-07 00:51

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
Quote:

Originally Posted by 59AFA (Post 1195744)
scuze ca am intrat peste topicul tau , dar m-au enervat aberatiile lu nenea mesarici...

Tot cu el vorbeam si eu......si facand referire la ce spunea el ca se da cu masini mai slabe,am si eu o intrebare....

@mesarici De unde ai dedus tu ca masina mea e una din cele mai slabe???

mesarici 14-11-07 09:44

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
poi scuza-ma dar se compara cu audi A5?..in nici-un caz na-m vrut sa-ti zic ca e slaba doar ca nu e asa noua si cu astea am curaj sa ma dau si eu..in plus a mea e grea si ia suta mai greu..si e si deiesel..iar cu calibra am mai facut si deaia...scuze inca o data n-am vrut sa-ti jicnesc masina!!:lol:

blazeyblaze 14-11-07 09:49

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
omfg....mestere......vrei cadou un abecedar? lasa-ne frate cu avionul tau de miliarde de cai diesel....noi aici sutem mai modesti.....cauta-ne cand iti iei o masina cu care sa ne putem masura si noi...pana atunci nu mai polua topicu` omului

mesarici 14-11-07 09:53

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
Quote:

Originally Posted by blazeyblaze (Post 1198544)
omfg....mestere......vrei cadou un abecedar? lasa-ne frate cu avionul tau de miliarde de cai diesel....noi aici sutem mai modesti.....cauta-ne cand iti iei o masina cu care sa ne putem masura si noi...pana atunci nu mai polua topicu` omului

mestere..vrei sa stii ceva....io daca vand masinile mele iau 3 ca ale tele ok?..si cu asta punct..nu are rost sa ne certam..de fapt toti de pe forumu asta numai cu asta se ocupa se imbarliga..!!:x

blazeyblaze 14-11-07 09:56

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
:D

daca stau sa fac un calcul sincer.....daca vinzi carutele astea de peugeoturi iti iei si tu un a5 ca al meu....peste vreo 10 ani cand s-o devaloriza complet
acum nu mai polua topicul.... ultimul avertisment verbal ca sa zic asa

bogdan_wrc 14-11-07 10:01

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
Quote:

Originally Posted by GTA (Post 1198336)
@mesarici De unde ai dedus tu ca masina mea e una din cele mai slabe???

Quote:

Originally Posted by mesarici (Post 1198553)
io daca vand masinile mele iau 3 ca ale tele ok?..si cu asta punct..

si daca vinde masinile lui si ia 3 x A5..atunci iti dai seama... ca mai are putin si bate veyron..


scuze de OT:)

ERY 14-11-07 10:31

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
Quote:

Originally Posted by mesarici (Post 1198553)
mestere..vrei sa stii ceva....io daca vand masinile mele iau 3 ca ale tele ok?..si cu asta punct..nu are rost sa ne certam..de fapt toti de pe forumu asta numai cu asta se ocupa se imbarliga..!!:x

Eu stiam ca 407 HDi este o masina de colectie dar chiar asa mult i-a crescut valoarea in ultimul timp...3 x 60.000e (un A5) = 180.000 ...nu e rau deloc...:D :lol:

59AFA 14-11-07 12:29

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
Quote:

Originally Posted by mesarici (Post 1198553)
mestere..vrei sa stii ceva....io daca vand masinile mele iau 3 ca ale tele ok?..si cu asta punct..nu are rost sa ne certam..de fapt toti de pe forumu asta numai cu asta se ocupa se imbarliga..!!:x

nenea...cred k ai gresit forumul...asta nu e un forum in care ne masuram masinile in valoare ci in cai putere...asa k fa pasi usor usor...masina lui GTA nu valoreaza foarte mult , dar iti da pe 400 m 3 tiruri ;)

bogdan_wrc 14-11-07 13:29

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
AFA..care valoare? imi arati mie 1 pejo care face cat un A5?
voi chiar va uitati in gura lui?

Zyx 14-11-07 15:10

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
Moama, fratilor... ori face misto de noi omu, ori e pe dinafara rau de tot...

Acum sa fim sinceri... Cand auzi Peugeot bi-turbo, parca se inmoaie toate in tine... :D Acum, nu vreau sa fiu rau, masina poate fugii bine (poate e modificata un pic) dar mai trebuie sa ne vedem lungul nasului ;)

P.S.: Scuze, GTA, de poluare... dar omu' e... @Bogdan_wrc - genul opus lui W8... :D Sau nu...

bogdan_wrc 14-11-07 15:22

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
eu cred ca e ruda cu ala cu W8. :) gata nu mai postez offtopic.
cat misto sa faca mah de noi? mai citetse posturile lui...

59AFA 14-11-07 16:22

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_wrc (Post 1198821)
AFA..care valoare? imi arati mie 1 pejo care face cat un A5?
voi chiar va uitati in gura lui?

nu am luat in calcul chestia asta pt k e la mintea cocosului ca orice i-ar face nici macar nu se apropie de valoarea a5'ului...:lol:

GTA 14-11-07 23:03

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
Fratilor eu cred ca ar trebui sa-l luati pe baiat mai usurel .....

Din cate vad eu,omul pur si simplu nu se pricepe si in consecinta isi da cu parerea.

Cel mai bine ar fi sa-i explice cineva cum e cu caii putere si cuplul....turatia motorului....benzina si diesel.....greutatea masinii....turbo si aspirat.....si alte nimicuri care nu au nici cea mai mica legatura cu pretul masinii..........

mesarici 15-11-07 19:16

Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari
 
N-am stiut ca are A5 nu eram nicic eu chiar atat de prost sa zic o asemenea aberatie..ho incett...l-am confundat pur si simplu cu altcineva!:lol:


All times are GMT +2. The time now is 15:39.

- Copyright 2024 4Tuning